Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik ikerházban laknak, mit...

Akik ikerházban laknak, mit nem szerettek benne? Alapvetően szerettek ott lakni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 26. 11:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mi teljesen megvagyunk vele elégedve, hivatalosan ugye ez ikerház de aki idejön rohadtul nem úgy látja, két bejárat külön van, nálunk a nappali meg az ebédlő egyben van a konyhával a másikba ahol a szüleim élnek ott külön van megoldva. A mi fürdőszobánk is másabb. Régen két külön család élt itt, mi éltünk ott a szüleimmel meg két idős házaspár abban a részben ahol most mi vagyunk a barátnőmmel. Amikor elakarták adni az ő részüket akkor apámék megvették, spórolt pénz meg minden akkor még más világ volt, és sikerült egy jó üzletet csinálnia apámnak ezzel.

Persze már akkor sem úgy nézett ki mint kellett volna, akkor volt átalakítva az ebédlőrész, meg a fürdőszoba. Amikor én költöztem be, új parketta hálószobát is kibővítettem, a tárolószoba falát levertem így lett nagyobb. Nekünk ez teljesen jó, külön kertrészünk van a kutya miatt, a fűtése viszont közös így át tudtunk váltani a fatüzelésre is könnyebben így mégis egy csekkel kevesebb, meg ugye olcsóbb is így. Mi szeretünk itt lakni a falak jól szigetelnek, mert meglett csinálva így nem hallatszik át nagyon semmi, meg a mi nappalink a ház másik felében van ha esetleg összejövetelek vannak ne zavarjuk vele anyámékat. De nagyon pöpec kis házikó. Van tetőtéri lakrésze is persze a miénkben ez nem lett teljesen felújítva a szomszédaink nem csinálták meg mert minek azt, persze folyamatosan csinálgatom, már a falak fel vannak vakolva, ha már tavasz lesz sor kerül a festésre, fűtés az van itt, 2 szoba meg egy fürdőszoba helység van de azon is van mit csinálni. Áram még nincs felkötve csak a vezetékek vannak meg de azt nem tart semeddig felhozni egy új kapcsolódobozt automatákat és már megvan 2 órás meló.

Ha ez kész akkor itt fogunk majd aludni és a mi hálószobánk lesz a nappali az eredeti nappali ami a konyhával van egybe az csak az ebédlő meg egy kibővített konyharész lesz majd idővel.

2012. dec. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én egyelőre azt nem szeretem, hogy közösen fizetjük a gázat, úgyhogy én hiába spórolok, ha a mellettem levő nem. Sőt én spórolni sem tudok. A hőszabályzó meg nálunk van , így ha elutazunk is úgy kell hagyni, különben a szomszéd megfagy. Mondjuk ez csak albérlet, de akkor is...
2012. dec. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, szép kis házikótok lehet :) Az meg külön jó, ha ilyen jól kijöttök a szüleiddel.
2012. dec. 26. 11:33
 4/12 A kérdező kommentje:
Második: hogy lehet közösen a gáz? Én úgy tudom, h ilyeneknél minden külön mérőórán van. Persze az elsőnél más, mert egy család, de ha idegenek??
2012. dec. 26. 11:34
 5/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nálunk is egy órán ment a gáz mert anno így lett megépítve szerencsére nálunk így macera nem volt belőle anno, mert akkor még nem voltak ilyen magasak az árak hogy spórolás stb...

Igen ritka nagy szerencsénk van hogy ilyen jól kijövünk a szüleinkkel, barátnőm nagyon kellemesen csalódott a dologban mert ő nagyon nem akart idejönni. Nálunk jó minden imádjuk a házat:)

2012. dec. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

anyum és a párja lakik ikerházban. sztem egymás tükre a 2 lakrész, amúgy 2 szintes a ház.

a szomszédok úgymond idegenek, de jól kijönnek egymással, nem hallatszik át semmi.

amikor ott vagyok, teljesen olyan érzés, mintha egy önálló családi ház lenne. van hozzá egy kis kert is, veteményes, kiülős rész. tuja a kerítés mellett, nem látnak át.


eddig még egyikük sem mondta, h nem szereti :)

2012. dec. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Világ életemben ikerházakban éltem.semmi gond tök szeretem.max ha átmentem a szomszédba régebben minden fordítva volt:)most mi vaaan:)érted:)
2012. dec. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is! Hát ja, mókás, h minden fordítva van szomszédéknál :D
2012. dec. 26. 12:33
 9/12 anonim ***** válasza:

Én szeretek itt lakni. Külön családok vagyunk. Én a szüleimmel, ők meg egy idősebb házaspár a lányukkal meg az unokájukkal. Na mondjuk azt nem szeretem hogy sokszor áthallok dolgokat. Ők nagyon hangosan szoktak veszekedni, a kislány néha elkezdi pattogtatni a labdáját, visít, a lábbal hajtós motorjával száguldozik, és én ezt mind áthallom. De szerencsére nem éjjel csinálja, hanem délután pl és így elkönyvelem hogy na már megint, de ennyi. Ja meg mikor építkeztek akkor volt rossz, mert a fúrógép hangját, a kalapácsolást mind áthallottam.


De hogy pozitívat is mondjak: mikor befestettük a házunkat csak 3 oldalt kellett befesteni/szigetelni, meg szerintem sokat számít a fűtés végett is. Mert a közös falunk védve van, nem kapunk onnan hideget.

Ja és nálunk külön van minden csekk, nem is lehetne máshogy.

2012. dec. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én szeretek ikerházban élni. Amit nem szeretek, hogy néha a szomszéd a nagykapu előtt parkol le, mert ő nem használja a garázsukat, mi a miénket viszont igen. Egy telefon, és már meg is van oldva minden..
2012. dec. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!