Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha én (nő,33) férjhez mennék...

Ha én (nő,33) férjhez mennék egy gyermekeit egyedül nevelő apához, aki a munkahelyén nem tudja igénybe venni a gyerekek után járó szabadságot, akkor én azt igénybe vehetném?

Figyelt kérdés
2013. jan. 3. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét szülő (nevelő) igénybe veheti.
2013. jan. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
igen
2013. jan. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem, az őü szabadságát te nem veheted igénybe. Neked is jár a gyerekek után, attól függ hány gyerek van. Mondjuk 3 gyereknél 7 nap. Ez az apának és az anyának is jár. De az anya nem veheti igénybe az apa 7 napját, azaz nem vehet ki 14 napot.


Olyan nincs, hogy nem tudja igénybe venni. Ki kell adni, és kész, mert ez a törvény, ha mégsem ezt teszik, jelentse a Munkaügyi Felügyelőségen.

2013. jan. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
De van. A törvény pedig azért van, hogy legyen mit ne betartani. igen, fel lehet jelenteni, de csak akkor ajánlatos, ha van új munkahely is...
2013. jan. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor most elbizonytalanodtam. A gyerekek után mindkét (a gyereket nevelő) szülőnek jár a szabadság?

Igenis van olyan, hogy nem tudja igénybe venni, nagyon sok ismerősömtől hallottam, hogy be van ugyan jelentve, de fizetett szabadságot NEM KAP! Aláíratják vele, hogy kivette, de nincs szabadság! Nagyon sok helyen így működik, ha nem tetszik, el lehet menni alapon. Manapság pedig örül az ember, ha van munkahelye.

2013. jan. 3. 16:41
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként továbbfűzve a kérdés fonalát, az is felmerült bennem, hogy nőknél a nyugdíjbavonuláskor is számít a gyerekek száma. Itt a felnevelt vagy megszült gyerekek számítanak?
2013. jan. 3. 16:42
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, örökbe kell fogadnod a gyerekeket, hogy járjon neked a szabadság, de ebben nem vagyok biztos.

A nyugíjidőbe a gyes, gyed számít bele, az nem, hogy utána nevelted őket.

2013. jan. 4. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szóval csúnyán fogalmazva elég kipottyantani a gyerkőcöket és máris jobb nyugdíj-pozícióban van a "hölgy", aki megszülte őket, az nem számít, hogy én nevelem tisztességre, becsületre, én iskoláztatom a gyerekeket (tiszta szívből jövő szeretettel persze) ... :-(
2013. jan. 4. 10:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem kipottyantani, hanem otthon maradni vele gyesen. Ez azért van, hogy aki gyereket szül, az ne kerüljön hátrányba azzal szemben, aki nem. Nevelni munka mellett is lehet, nem értem, ezért miért járna neked pluszba valami.
2013. jan. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsónak: dehogy járna, nem nyerészkedni akarok én a gyerekeken, örülök, hogy lesz egy szép családom. Csak elgondolkodtam, hogy az egyre szaporodó válások, csonka családok, újraházasodások mennyi jogi kérdést vetnek fel...
2013. jan. 5. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!