Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki az aki sokat van egyedül...

Ki az aki sokat van egyedül otthon? Mivel töltitek a napjaitokat?

Figyelt kérdés

Nekem nemrég szűnt meg a munkahelyem,bizonyos okok miatt.

Így mostmár itthon leszek,máshol sem dolgozhatok,mert vállalkozó lettem.

Félek az egyedülléttől, a magánytól, nem tudok majd kihez szólni. A párom elmegy reggel 5-kor dolgozni,és este 5-kor jön haza.Családi Mezőgazdasággal foglalkoznak,így ott mindig van mit csinálni,még hétvégén is.

Ahol lakunk nincsenek ismerőseim, csak a nagy ház amiben élünk.

Eddig meg voltam vele szokva,hogy eljártam dolgozni,emberekkel találkoztam,most meg hirtelen ez az új életforma.

Én már szeretnék kisbabát,de a párom azt mondja,hogy várjunk még.

6 év vagyunk együtt, konkrét okot nem mond,hogy miért nem szeretne,csak annyit,hogy majd. 24/N


2013. jan. 11. 08:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Én nemrég költöztem Budapestre, kialakult baráti köröm nincs. Itthonról végezhető munkám van, mellette levelezőn egyetemre járok, de ott csak ritkán vannak óráim, és senkit sem ismerek, ülök a tömegben. Nehezen barátkozom. Egész nap itthon vagyok. Néha sétálok egyet a környéken. A párom 8-5ig dolgozik, néha 1-2 órával tovább is. Sokat vagyok egyedül. Valamilyen szinten ezért is keveredtem erre az oldalra, "beszélgetni" :) Mi már szeretnénk babát, de év vége felé tervezzük. Azért írtam neked, mert kicsit átéreztem, amiről meséltél, hasonlóan telhetnek a napjaink. MOst vizsgaidőszak van, tehát tanulással telik, és sok a tennivalóm itthon, de én is elég magányos vagyok. Szép életem van, panaszra semmi okom, rengeteg lehetőség, sok terv, szinte nincs is problémám, csak ez az egy. Sokat vagyok egyedül. Túl sokat. N28
2013. jan. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

én

ott akarom hagyni az egyetemet,és jelentkezem egy más szakra,most munkát keresek,tanulok a felvételire,csak anyám élettársa van otthon,de azzal nem lehet beszélgetni,nem ért a fiatlok nyelvén,úgyhogy a társaságom a macskáim és a kutyám

2013. jan. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ma van az első napom,mikor már nem megyek dolgozni.

Így belegondolva,rossz. Azon jár az eszem,hogy a többi(volt) munkatársam, most keményen dolgozik,és legalább nincsenek otthon.

A vállalkozói tevékenységem sem hoz mozgalmas napokat,mert ez mezőgazdaságra alapúl,és a lényege,hogy az én nevemen fog futni a páromék gazdasága.

A munkát a férfiak csinálják.

Gondolkodtam,hogy esetleg mennék tanulni, de még ezt a döntést sem hoztam meg teljesen.

Csak ez jár a fejemben,hogy minden nap ugyan az, reggel felkelni,főzni,mosni,takarítani,stb...

Nekem sincs rossz életem,jól élünk, csak ami a legfőbb gondom: a magány...ugyan az mint neked kedves első válaszoló.

Félek a depressziótól, nem akarok a padlóra kerülni, onnan nagyon nehéz lenne ismét talpra állni.

A párom szüleitől 1 faluval lakunk odébb, megtehetném,hogy délutánonként(ha nem is minden nap), de elmehetnék hozzájuk, de míg ott éltünk nem alakult ki olyan viszony köztünk,hogy én bármiről el tudjak velük beszélgetni. Nem engedtem magamhoz közel őket, nem tudtam, teljesen másabbak mint én.

Sokat bántottak szavakkal,amiket így másoktól visszahallottam, és volt olyan is amit a két fülemmel hallottam,csak ők azt hitték nem hallom.

Szóval oda inkább nem is vágyok.

De persze megyek,mert csak a párom szülei.

2013. jan. 11. 08:32
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nincs az a mezőgazdasági munka, amibe te ne segíthetnél bele. Menj a férfiakkal és végezz ott különféle feladatokat.
2013. jan. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk unalomból nem kellene gyereket vállalni.... Tanulj nyelvet, vagy valamit, ami érdekel. En pl most horgolni tanulok. Jó unalom űző, ráadásul hasznos is.
2013. jan. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Találd föl magad! 24 éves vagy, valami felsőoktatás, nyelvtanfolyam, az álláskeresés is fárasztó, ha tényleg odateszed magad...képzeld, ha gyereket szültél volna is ez várna rád...otthon, egyedül!

Nincs semmi olyan, amit mindig is szerettél volna, de idő hiányában sosem csináltad?

2013. jan. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem unalomból vállalnék gyereket,eddig is szerettem volna.

De így ,hogy itthon vagyok, azért már jöhetne.

A mezőgazdasági munkát mindig is a férfiak csinálták.

2013. jan. 11. 09:27
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
Vagyis nem akarod bepiszkolni a kezed. Akkor miért nem ezzel kezdted? Menj el bulizni, vásárolgass, költsd a pénzt.
2013. jan. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
Érdekes, az en nagyanyám nő létére simán kapalta a krumplit meg szedte le a krumplibogarakat térden csúszva....
2013. jan. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%

Off: a mezőgazdasági munkát mindig is a férfiak csinálták? akkor az én nagyanyám, a nagyapám...csak nézz szét egy-egy földön, ahol napszámosok dolgoznak, hogy hány nő van! Súgok, úgy 90%!


Szóval, ha akarnál te is segíthetnél! De nyilván nem akarsz! Jobb otthon a depresszióról agyalni és félni...ez a depresszió csak a városiak és kényelmesek betegsége, a falusi, állandóan minden sz.rt tevékenykedő kisemberek nem szoktak depressziósak lenni!

2013. jan. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!