Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tehetetlen vagyok. Senki...

Abbiggéll kérdése:

Tehetetlen vagyok. Senki segítségére nem számíthatok. Mit tehetnék, hogy megoldam?

Figyelt kérdés
Idegileg tönkre ment vagyok, ha össze veszek a párommal,dühöngök,neki megyek,magamat is ütöm,sokszor az öngyilkosság is rámtör, sex sem müködik,szerintem a felsoroltak miatt. mit tegyek,h ne legyek ilyen...
2013. jan. 16. 11:54
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
79%

Változtass önmagadon. Kezeltesd a dühödet, a rossz viselkedésedet. Igyekezd valamivel lekötni magad. Ha ezek mind meglesznek, akkor nem fogsz dühöngeni, verekedni és nem fogsz az öngyilkosságra gondolni.

Változtatni csak te vagy képes, senki más.

2013. jan. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
84%

Ülj le beszélni a pároddal.

Te menj szakorvoshoz kezelésre a párod meg támogasson.


Az nem kifogás, hogy idegileg tönkrementél. Ha eltöröd a lábad, akkor nem mész orvoshoz? Dehogynem. A lelked törött, úgyhogy annak is orvos is kell.


Lépj ki a hétköznapjaidból. Keress mellé egy hobbit, valami kreatívat, ami jólesik a lelkednek. Aztán fokozatosan csempészétek vissza a romantikát az életetekbe is. Menni fog, ha akarjátok.


Egy lelkileg tönkrement lánya.

2013. jan. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
De a párom ugy kezel mintha ez mind tökéletes lenne. már kértem,hogy segítsen ugy,hogy felkeres egy dokit,mondjon el neki mindent,hogy mit művelek és ugy majd hátha elmagyarázza neki,h hogyan kezeljen. de őt hidegen hadja.
2013. jan. 16. 12:08
 4/35 anonim ***** válasza:
78%

Nem a párodnak kell kezelnie téged, neked kell pszichiáter szakorvoshoz fordulnod, ez nem a párod feladata.

Elballagsz a háziorvosodhoz, aki beutal.

2013. jan. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
A párodat teljesen feleslegesen ugrasztod, ő hiába panaszkodik egy szakorvosnak, amíg te nem mész el a dokihoz, hogy segítség KELL, addig az orvos sem tehet semmit.
2013. jan. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Nem orvosilag gondoltam azt,hogy ,hogyan kezeljen, hanem,hogy ő mint a párom,hogyan kezelje a kiborulásaimat. mert ő nem tesz semmit csak néz,meg magyaráz ugyan ugy mintha nyugodtan ülnék. mikor már zokogok,begubozók magamba,ő akkor is azt hajtogatja,h látod milyen vagy megint,megint nekem jöttél ,hülye bolond vagyok, stb. még lelkileg belém rug és esetenként csak rosszabbul érzem magam.
2013. jan. 16. 12:21
 7/35 anonim ***** válasza:

Ezzel a helyzettel ő nem is tudja, hogy mit kezdjen.

Ameddig te magad nem tudod mi a bajod, addig tőle se várd el.

Menj el szakorvoshoz, a pszichiáterek nagyon jó emberek, végtelen türelemmel és jó lélekkel megáldva. Nincs mitől félned.

2013. jan. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

De azt értsd meg, itt most nem a párod a hunyó, neked nem az a problémád, hogy ő nem megfelelően viszonyul hozzád, hanem a Te saját lelkeddel van a gond. Ha saját magad rendben lennél, akkor neki sem kéne különleges bánásmódokat megtanulnia, remélem érted a lényeget. :)


Az első lépés, hogy összeszeded magad. Ilyen lelkiállapotban lehet, hogy nem könnyű, de meg kell lépned! Ha megvan hozzá az akaraterő, elmész az orvoshoz és elmondod, hogy úgy érzed, segítség nélkül nem vagy képes mindennapi élethez szükséges problémamegoldásra, utaljon be szakorvoshoz. Innentől kezdve hozzáértő kezekben leszel! Az más kérdés, hogy lehet, hogy az orvos a pároddal is beszélni akar majd, de ez csak sokadik lépés lesz, és a folyamatot saját magadnak, saját akaratodból kell elindítanod.

2013. jan. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
De olyan rossz,hogy lelkileg nincs mellettem. igy olyan mintha erőm sem lenne. már addig eljutottam egyszer,hogy nyugtatót irattam,de az maga a pokol volt amit éreztem az orvosnál. ahoz is alig volt bátorságom. a pszihológushoz meg mégnagyobb eröt kell vegyek magamon ,amit eddig még nem sikerült össze szednem...
2013. jan. 16. 12:42
 10/35 anonim ***** válasza:

De nem kell félned.


Akik ilyen hivatást választanak, szeretik az embereket és segíteni szeretnének rajtuk.

2013. jan. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!