Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te ugyanannyi figyelmet...

Te ugyanannyi figyelmet fordítottál a férjedre az újszülött gyermeket mellett, mint korábban? Értem ezalatt mondjuk az esti szeretkezést, szexet. Vagy ilyenkor egy nőből már szépen fokozatosan elkezdenek kikopni ezek a dolgok?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Olyan nincs, hogy "elkezd kikopni ez a dolog". Szerintem teljesen természetes, hogy ebben az időszakban a baba az első. Ezt a férjnek is meg kell érteni. Viszont nem szabad teljesen leépíteni a kapcsolatot. Mindenképp időt kell szakítani az együttlétre, nemcsak a szeretkezésre, de bármilyen kontaktusra, mert különben a kapcsolat tönkre fog menni. Én legalábbis ezt tartom szem előtt.
2013. jan. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Én igen. Külön figyeltem erre.
2013. jan. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem, nem tudtam. Nappal még most sem, ahogy ő sem rám, hisz mindig ott van a nyomunkban a gyerek.

Ha csak a szexre vagy kíváncsi, akkor az első időszakban nem. Ezt a férjem megértette. Nem is kívántam annyira, fáradt voltam. Sokszor csak addig jutottunk el, hogy normálisan lázba hozott, de addigra sírt a baba :)

Aztán szépen fokozatosan visszaállt a rend. Ehhez kellet kb. egy fél év.

2013. jan. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Egy újszülött mellett is kell figyelmet fordítani erre,akkor is ha kicsit talán kevesebb idő jut rá. Az első idők elég nehezek,megszokni az új rendet,életritmust ,és valljuk be amig nem alakul ki egy napirend 1-2 hónap alatt addig elég nehéz ugyanannyi időt együtt tölteni . De! Szerintem egy normális férj/férfi/apa ezt tudja és megérti. Az a nem normális ,mikor 1-2-3 éves gyerek mellett sz@rik a nő a férfire,és szeirntem az sem normális ha pl száműzve van a férj a másik szobába este,mert a "gyerek a legfontosabb" ,sülve főve együtt kell lenni,éjjel nappal szoptatni meg kendőben hurcolni 2 évesen.. legalábbis nálunk ez nem lett volna normális. Szerencsére nem is különbözik a véleményünk a gyerekkel kapcsolatos dolgokról,ezért jó is maradt a kapcsolatunk,sőt,talán jobb is lett és ugyanannyit fogllakozunk egymással.

Ahonnan elkezd kikopni a párkapcsolat ,ott soha nem is volt igazi szerelem vagy jó viszony a házasságban,csak egymás mellett éldegélés,de nem együtt . Az ilyen kapcsolatokat szokta tönkrtetenni egy gyerek. Alap szabály,hogy először meg kellenne normálisan ismerni azt az embert akivel gyereket vállal az ember,és akkor nem lenni ennyi elvált ismerősöm pl nekem sem,akikenk 1-2 éves gyerekük van.

2013. jan. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Nekunk szerencsére jo gyerek volt (nem volt hasfájos, 6 hetes korátol átaludta az éjszakát), ugyhogy nem volt gond az intimitással. De arra figyeltem, hogy ne érezze magát háttérbe szorítva. Ehhez o is ugyanugy kellett,hogy érdeklodjon és akarjon gondoskodni a kicsirol szuletése ota: pelenkázott, furdetett stb.
2013. jan. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
az első hát hétben,míg újszülött volt,nem..de akkor mondjuk a szex is tilos,akkor örültünk,ha aludhattunk rendesen..nehéz volt megszokni,hogy már hárman vagyunk..utána akartuk már mindketten,csak nekem nem volt jó,így több figyelem kellett hozzá,de mire kb. 4honapos lett a kicsi,minden helyreállt..Azóta is eljarkalunk ketten esténként,mikor már alszik(nagyszülők vigyáznak rá ilyenkor),szexuális életünk is rendben,szóval igen,szerintem ugyannyi figyelmet kap,mint előtte,csak kicsit máshogy..(pl.nappal természetes,hogy a gyerek nagyobb figyelmet kap,hiszen mégsem lehet mellette egymásnak esni..kb ennyi változott)Pedig én még majdnem ket évesen is szoptatos,gyereket magamra kotozos anyuka vagyok...csak emellett lehet nőnek is maradni,csak ez a leírás nekem kicsit lenezo volt,amit írt valaki...
2013. jan. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A szex soha nem kophat ki, csak akkor ha hagyod. A szerelmet és a szexet izzítani kell amikor érzed, hogy a lángja már nem olyan erősen ég rakni kell a tűzre hogy ki ne aludjon. Egy újszülött nem lehet ennek akadálya. De a második gyereknél már rutinosabb leszel. A kikopást meg felejsd el.
2013. jún. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
#7 válsszolónak respect. irásodból az jön le tapasztalt vagy s nem hagyod elhanyagolni ezt. ;)
2016. aug. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!