Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy ilyen ne...

Mit tehetnék, hogy ilyen ne forduljon elő többet? Édesapám megvert és lelkileg összetörtem! (lent)

Figyelt kérdés

Lassan 25 éves nő vagyok.Itthon élek a szüleimmel,mert sajnos 3 hónapja elvesztettem a munkám. Ezért mindennaposak a viták köztem és édesapám közt. Édesanyám az a csendes fajta,nem szól,csak hogy ne legyen vita. Megvédeni nem tud,mert gyenge fizikumú.

Tegnap apám ismét kezdte a szokásos szentbeszédet,hogy dolgozni kéne,mért nem találok már munkát és nem érti meg,holott ő is volt ebben a cipőben,hogy nem könnyű,főleg ott ne,ahol mi élünk. Szó szót követett és felhúzta magát,mint általában és felpofozott.

Tudom,most azt fogja mindenki mondani,hogy költözzek el,de az egyetlen rokonom a testvérem,aki külföldön él a családjával,és nem fogok a nyakukra menni.

Egyszerűen már nem tudom magam jobban meghúzni,mint eddig,és mégis mindennap belém köt valamiért.

Annyira elfáradtam már és tanácstalan vagyok!


2013. jan. 18. 00:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Nincs egy egy jó fizikumú barátod? esetleg néha hazakísérhetne és rászólhatna a kedves édesapádra. Mondjuk így: Öreg, fogd vissza magad, mert súlyos testi sértésért és családon belüli erőszakért is lehet éveket sínylődni a börtönben. Meg persze pofán is lehet basz**ni az apádat. Már bocs'.
2013. jan. 18. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem,nincs párkapcsolatom jelenleg.És tudod,lehet jobb is,mert az exem pl lazán végignézte,mikor apám megvert,pedig ő (ex) ott ült mellettem....Szóval inkább senki,mint egy ilyen pasi.
2013. jan. 18. 00:56
 3/15 anonim ***** válasza:
28%
3 hónap szinte semmi a mai munkakereső viszonyokat tekintve. Apádnak ezért semmi oka nem volt téged felpofozni... meg amúgy se, hacsak nem a te hibádból, de ez most nem az a szitu. Próbálj meg akkor beszélni vele mikor jó kedve van és mondd el neki, hogy ez téged is bánt, hogy nem találsz munkát ne tegyen még rá 1 lapáttal. Amúgy szerintem ő is megbánta amit tett, akkor épp nem gondolkozott. 25/L
2013. jan. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Akkor nem gondolkodott? És az előtte lévő x alkalommal? Akkor sem? Mert sajnos nem ez volt az első.Mert ő a vitákat így rendezi le,de ezzel "szerencsére" csak engem "tisztel" meg!

Szóval,ő 2 évig volt itthon,mert nem talált munkát,de azt el kell felejteni,mert az ő volt. Sajnos ő ilyen,és nem hinném,hogy 50 évesen meg fog változni.Az meg,esélytelen,hogy leüljek vele,mert mindent személyes sértésnek vesz,amit mondok.Egyébként nem alkoholista!

2013. jan. 18. 01:18
 5/15 anonim ***** válasza:

Leírtál mindent, ami után mi már csak annyit mondhatunk, hogy így nincs mit csinálni.

Elköltözni pénz híján nem tudsz (max. hajléktalanszállóra), otthon így is úgy is kapni fogsz...


Esetleg tegyél fel olyan hirdetést, hogy lakhatásért cserébe idősgondozást vállalsz vagy gyermekfelügyeletet/házvezetést etc...

2013. jan. 18. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

menj el küzősportra. Mondjuk már előbb kellett volna. Legalább annyit megtanulsz, hogy védekezz. Ne félj, ha egy ütéskor kicsavarod a kezét, és napokig sajog neki, többet nem emeli rád a kezét, de talán a hangját sem. A technika nagyon sokat számít erőfölénnyel szemben. Nem mondom, hogy egy tényleg nagy verekedésnél nem maradnál alul, de egy pofon meg ilyesminél simán. És az ilyen típusú faszik, mint az apád, utána behúzzák fülöket farkukat, ha egyszer visszavágsz.


34/N

2013. jan. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%
Mindig azt mondom szülőre kezet nem emelünk.De...25éves vagy azt lepofoz amikor ép olyan kedve van?Vissza kézből loccs neki hát mit képzel magáról.orditsd már bele a fejébe ember vagy úgy is bánjon veled.Ez olyan hogy adok kapok de azért mer verni mert eltűröd.kurd fejbe egy nyujtófával.50évesen még nem kell hülyének lenni.Én anyád helyébe sem tűrném ezt el.terrorizál apád titeket.Ne hagyd magad.ha máskép nem megy jelentsd fel
2013. jan. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

Na persze 6-os és 7-es...üssön vissza...aztán ha az utcán találja magát egy szál pulcsiban, egyetlen fillér nélkül, akkor majd ti befogadjátok?


Mielőtt tanácsot adtok, előtte gondoljátok át, hogy a felelősséget is vállaljátok-e majd azért, ha tragédia lesz esetleg belőle!

2013. jan. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%
Mondjuk, a te hejedben NEM mennék bele a veszekedésbe, hanem befognám a számat, ha tudom, hogy úgyis csak balhé lesz belöle. Erröl függetlenül nem jogos apádtól.
2013. jan. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak..., de az nem lenne egy jó megoldás, ha visszaütnél, mert ha ilyen idegesebb típus apukád, akkor komolyabb dolgok is kisülhetnek az egészből...és sajnos te húznád a rövidebbet. Ha piszkál vagy vitatkozni akar ne menj bele, hallgasd végig és érts egyet vele..., ez a legnehezebb de hidd el így (talán) elkerülhető a vita és az, hogy megüssön! Csináld meg az összes ház körüli teendőt és küldözgesd mindenhova az önéletrajzodat, hátha...

Ha gondolod írhatsz nekem privát üzenetet, szívesen meghallgatlak és próbálok tanácsokat adni.

Remélem rendeződik az életed!

2013. jan. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!