Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy biszexuális vagyok és együtt vagyok egy lánnyal?

Figyelt kérdés

Nagy szükségem lenne a segítségetekre!

Kb 14 éves korom óta volt, hogy megtetszettek lányok, de mindig csak hírességek, példaképek, ezért nem is tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget. Kamaszkoromban foglalkoztatott a dolog, hogy milyen lehet egy lánnyal, de olyan szigorú nevelést kaptam, hogy ez csak elméleti síkon jelent meg az életemben, meg hát fiúkkal randiztam, a téma ellen pedig erőteljesen tiltakoztam, nehogy a szüleim valamit sejtsenek. 2 éve lett vége egy kapcsolatomnak egy fiúval, aztán elegem lett mindenből, szüleim is leköltöztek vidékre, szóval egyedül maradtam és bátrabb lettem. Egy koncerten megismertem egy lányt, akivel barátok lettünk, aztán barátságból más lett. Nagyon régóta kérdezgetik, hogy mi van a pasikkal, havonta egyszer látjuk egymást és akkor mindig faggatnak, én meg kitalálok valamit, hogy hát most ezért nem, most azért nem randizok. Facebookra sem teszek fel soha olyan képet, amin mondjuk együtt vagyok a lánnyal, vagy bármit, nehogy valamit megsejtsenek. Most viszont hosszabb ideig lesznek nálam és nem tudom, hogy ezt hogy kezeljem majd, hogy oldjam meg, hogy ne találkozzanak véletlenül se és játsszam el, mintha semmi titkolnivalóm nem lenne. Lehet, hogy el fogom mondani, de nem tudom, milyen formában. Biztos vagyok benne, hogy nagyon csalódna anyukám, aki rajong értem és szerinte bárkit megkaphatnék, mindig a "legjobb" fiúkat szánta nekem, az nem zavarta, hogy egy 12 évvel idősebb jogásszal jártam, lényeg volt számára, hogy "minőségi" legyen az illető..

Nem várom, hogy örüljenek neki természetesen, csak egy viszonylag normális beszélgetést szeretnék lefolytatni, amivel véget vethetek a bujkálásnak. Mit tennétek a helyemben?

Köszönöm előre is.

23/N


2013. jan. 20. 23:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
7%

Ha biszex vagy, és nem leszbikus, akkor van rá esély, hogy hamarosan újra a fiúk fognak érdekelni.

Ami a szüleidet illeti, ha lehet, még várj.

(amúgy. ha megnézel pár facsés képet, van ott egypár olyan kép, ahol teljesen hetero csajok vannak együtt, kicsit félreérthető helyzetben, de ez a generációjukban "normális". Lehet, hogy a szüleid nem gondolnának rosszra, ha felmész a "barátnőddel")

2013. jan. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom milyen vérmérsékletűek a szüleid. Én csendesebb típusu anyuka vagyok. Ha az én lányom elmondaná hogy ez van vele, szerintem én napokig csak sírnék, aztán valahogy összeszedném magam. Szóval nálunk nem lenne nemhogy kultúrált, de semmilyen beszélgetés. Igazából ez tényleg egy nagy "csalódás" a szülő számára. Van meleg fiú a családunkban, az anyukája 2 éve tudja, és azóta gyakorlatilag nem tért magához, ő sajnos egyáltalán nem fogadja el a fia másságát, az apa pedig nem is tud még róla. Sajnos szerintem erre nincs recept, hogy adagold be, és mi lesz a reakció, de én csendben, egyszerű szavakkal őszintén mondanám el a helyedben. És először az egyik szülőnek... aztán a másiknak, vagy a szülő mondja el a másik szülőnek, ahogy alakul.
2013. jan. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egy meleg párral laktam együtt és náluk is lement ez menet.


Ott anyuka tudta meg először. Csak az egyik fiú volt jelen akinek a szülője hozzá tartozott, és elmondta, hogy meleg.


Az egyik ilyen eseménynél én épp a szomszéd szobában voltám, mikor rám tört az anyuka és kérdezte, hogy ugye csak tréfál a fia, és én vagyok a "titkolt" barátnője.

A másik anyuka is sokkot kapott, csak minimálisan látogatja a fiát.


Ez nehéz menet lesz. És lélekben készülj fel.


Bár én nem értem, hogy divat biszex és homoszexuálisokkal miért ilyen elfogadó, bálványozó a társadalom. Valahogy a marhulós társaságot jobban elfogadják.

2013. jan. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
28%
A biszex dolgot felesleges elmondani szerintem. Néha úgyis fognak majd látni fiúval, ez nekik elég.
2013. jan. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Az kizárt, hogy a leszbikus életformát választom életem végéig, szeretnék rendes családot és szeretem a férfiakat teljes mértékig. Az, hogy most ezzel a lánnyal így vagyok, az ő személyiségének köszönhető. Ezt a dolgot nem úgy kell elképzelni, hogy szimplán ráizgulok egy lányra, mert alapvetően taszít a gondolat, bármilyen furán is hangzik. Nem bírom a nyáladzó álleszbi macákat, a férfias nőktől pedig egyenesen menekülök.


Vele valamiért más a helyzet. Furcsa, de pont olyan lányban, mint amilyen tulajdonságokat keresek egy fiúban, azaz a kedvességet, intelligenciát, odaadást. Kevés az ilyen ember, emiatt szeretném élvezni tét nélkül. Nem tudom, meddig tart, de ezt valahogy most jó megélni, szeretem őt.

A szüleim alatt tulajdonképpen az anyámat, ill. a nevelőapámat értem, ő elég régóta a család része, ezért beszélek többesszámban szülők alatt. A beszélgetést viszont anyukámmal fogom lefolytatni értelemszerűen.

2013. jan. 21. 00:15
 6/17 anonim ***** válasza:
82%
Ha viszont ez a helyzet, hogy családot szeretnél és pasival élni akkor nem fájdítanám anyám szívét ezzel.
2013. jan. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Bemutatnam h o. Baratnom, sok idot toltunk egyutt... Stb, szerencsere a magyar nyelvben nincs kulonbseg a baratno es baratno kozt.... De nem mondanam el h biszex vagyok, egyszer szerintem osszerakjak, ha nem akkor nem, nem kell bolygatni....
2013. jan. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én meg nem fájdítanám a mostani barátnőm szívét. Ne haragudj, de ez elég gáz, ogy így írod, hogy "normális" családot szeretnél. Ezt tudja a párod? Ő is biszex? Tudja, hogy csak rövid kapcsolatot várhat tőled?
2013. jan. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Cadillac Girl válasza:
100%

Nem itt, de ha gondolod, szívesen beszélgetek veled erről saját tapasztalat alapján.

cadillaceldorado@freemail.hu

2013. jan. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%

Érdekes helyzet. Ha szereted a pasikat is ne mondd el, de azt, h ehhez mit fog szólni a barátnőd? Érdekes, h ezt az oldalt nem is kérdezted, miért?

Ha lebuksz? Nem tudom. Nem tudod megoldani, hogy inkább te menj pár napra a szüleidhez? Csak azért, mert én biztos nem lennék boldog, hogy akit szeretek (nemtől függetlenül) szégyell a szülei előtt. De, ha a barátnőddel meg tudod beszélni, hogy a szüleid prűdek pl és megérti akkor nincs gond. Csak másoktól (szomszédok) meg ne tudják!

24/N

2013. jan. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!