Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg a szüleimmel...

Anita_Nita kérdése:

Hogy értessem meg a szüleimmel hogy én nem akarok az ő vallásukba tartozni?

Figyelt kérdés
A szüleim Jehova tanúi vallásba tartoznak. Én születésem óta. De ez miatt nincs karácsonyom, szülinapom, farsangon sem léphetek fel... nem lehet barátom nem járhatok fel bulizni nem cigizhetek... Nem akarom őket megbántani de én nem akarok ebbe a vallásba tartozni. Ők azt mondták pár éve nekem hogy míg nem múlok el 18 és otthon lakom azt kell csinálnom amit ők mondanak. Minden pénteken és vasárnap 2 órán keresztül gyűlésen kell ülnöm... Kérlek hogy segítsetek nekem!
2013. jan. 21. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2013. jan. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Magyarországon mindenkit megillet a szabad vallásgyakorlás joga.

Akkor is, ha nem vagy 18.

2013. jan. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen ne menj el velük. Várd ki, mit lépnek. A jehovista nem verheti a gyerekét és nem is alkalmazhat testi erőszakot. Tudom mit érzel, mert a mi családunkban is van egy ilyen eset. Apa /vén/ diktál, anya /tanú/ és a gyerekek meg sem mernek mukkanni. Anya apa pártján áll, őt főzte meg legjobban apa.
2013. jan. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindenkit megillet, de a jehovákkal felnőtt, tőlük független ember is nehezen érteti meg, hogy NEM akar a vallásukba tartozni.

Két jehova szülő kiskorú gyermekének pláne nehéz.

Kérdező, az a gond, hogy csak a való életben megvalósíthatatlan lehetőségek vannak:

gyámügyhöz fordulni, bíróság előtt kérni, hogy biztosítsák a szabad vallásgyakorlásodat, elköltözni a szüleidtől - papíron ezek mind lehetőségek, de mind hosszabb idő, és azzal jár, hogy a szüleiddel valószínűleg végleg megromlik a viszonyod - amíg az eljárások le nem zárulnak, addig viszont minden marad a régiben (illetve rosszabb lesz, mert a szüleid - rosszabb esetben a gyülekezetük is - rád fog szállni).

2013. jan. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézz körül itt, nagyon sok hasznos tippet kaphatsz: [link] Ha küldesz be te is egy posztot, olyanoktól fogsz tanácsokat kapni, akik már megszabadultak, és tudják, min mész át. Kitartás és fel a fejjel, nem tart örökké!


egy volt sorstársad :)

2013. jan. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy roma osztálytársam, ők is jehovák voltak. Ő is tartotta a vallást, néha próbált téríteni, aztán egyszer csak ez abbamaradt. Amikor betöltötte a 18-at, aznap már nem jött iskolába, és azóta nem láttuk. Elköltözött a barátjához, és kb. fél év múlva szült. Szóval már 18 éves kora előtt terhes lett, de mi még nem láttuk rajta. Ő így menekült el a vallás elől.
2013. jan. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat :) Amúgy 15 éves vagyok. És az a legrosszabb hogy azt is tiltják amit nem akarok... (pl. cigi, drog...) Hétvégén megpróbálok velük beszélni ezek alapján. Az én apámnak vannak kiváltságai ebbe a vallásba. Ő neki sokat jelent és attól félek hogy ha ott hagyom a vallást akkor elveszik tőle ezeket és össze veszek velük ://
2013. jan. 22. 13:11
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mégis: mik ezek a kivátságok? Úgy tudom, a vének sem kapnak semmilyen ellenszolgáltatást. Vagy mégis?
2013. jan. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Van egy ismerősöm, aki szintén Jehovás volt gyerekkoraban. Lelkileg sérült kissrác vokt. Persze nem csak ez miatt, de nagy szerepe volt benne a vallásnak. Felnőtt, és otthagyta. Ugyanúgy hitt istenben, imádkozott, a világ legjobb embere lett, csak nem tartozott valláshoz.
2017. febr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!