Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családok melyeknél mindkét...

Családok melyeknél mindkét szülő elveszti az állását, hajlandó e ingyen tovább dolgozni, ha ezzel megmarad a munkahely?

Figyelt kérdés
Én még gyesen vagyok. De már nem tudok visszamenni dolgozni úgy ahogy terveztem. A munkahely adócsalás miatt zárolva lett. Azért azt mondták ha ingyen dolgozunk tovább ott akkor esetleg fél év múlva még mindig áll a hely és tartják a helyedet is. Megtennél ilyet, ha nehezen vagy sehogy nem találnál új munkahelyet? Egyáltalán hogy dolgoznátok fel ezt a lehetőséget, ha mindketten elveszítitek az állásotokat? Nekünk van hitelünk is. Hasonló helyzetben lévőket kérdezném, hogy hogyan próbálnak a lehetőségeikkel élni?
2009. aug. 31. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben a helyzetben azonnal másik munkahelyet keresnék, bármilyen más munkát (takarítás, újságkihordás, stb.) elvállalnék, hogy a törlesztőrészleteket és a számláinkat tudjuk fizetni!!!


Ki teheti meg manapság, hogy ingyen dolgozzon hónapokig a bizonytalanért, és addig miből eszik?... miből fizeti a számláit?... miből fizeti a törlesztéseit?... 8-o

2009. aug. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon simlisnek hangzik ez az ígéret. És nem az APEH miatt. Bárkinek lehet adóügye manapság. Viszont jó lenne tudni, hogy arra fél évre milyen járulékokat fizetnek be utánad? Mert ha azt sem, amit a munkanélkülin megkapnál, akkor az nem is kérdés, hogy nem szabad belemenni.
2009. aug. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"A munkahely adócsalás miatt zárolva lett. Azért azt mondták ha ingyen dolgozunk tovább ott akkor esetleg fél év múlva még mindig áll a hely és tartják a helyedet is."


Szóval elhiszed az ADÓCSALÁS miatt zárolt cégnek, hogy potom fél év ingyenmunkáért cserébe majd valamikor lesz valami?????


Egyáltalán, ha a minimálbér 70 ezer Ft, akkor hogy lehet valakit ingyen dolgoztatni? Tb-t fizetnek utánatok (a zárolt cég)? Stb. stb.


Ez őrültség! Azt a fél évet normális állás keresésére kell felhasználnod, nem ingyenmunkára!

2009. aug. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem értem a gondolkodásodat! Hiteled van, állása senkinek, de ingyen dolgoznál??? Itt valami nem stimmel! Nem is úgy beszélsz, mint aki bepánikolt!
2009. aug. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

No lám tehát más sem döl be. Akkor kérdés, hogy a vezetőség tényleg ennyire hülyének nézi a dolgozókat?


3 napja tudtuk meg hogy áll a helyzet. Máris elkezdtük a munkalehetőségek keresését. Nos nem sok sikerrel. De majd csak lesz valami.

2009. aug. 31. 17:21
 6/7 A kérdező kommentje:
Vannak tartalékaink, de nem akarom felélni, ám pánikolni még sem fogok. Csak kiváncsi voltam, hogy más vállalna e ingyen munkát miközbe nem tud megélni. Addig amig nem talál.
2009. aug. 31. 17:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Én hirtelen egyetlen okot tudnék erre, ha használhatnám a cég infrastruktúráját (telefon, fax, internet) az álláskereséshez. Ez viszont a cég beleegyezése nélkül* nem teljesen korrekt hozzáállás, ráadásul nem is biztos, hogy olyan nagy szükséged van rá. Sok múlik a körülményeken.

(*-Nekem volt már olyan cégem, ami segített új állást találni, tehát ez nem elméleti, vagy mesebeli megoldás.)

2009. szept. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!