Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tartod a kapcsolatod az...

Tartod a kapcsolatod az ex-el? Miért? Miért nem? Nem zavarja a mostani párodat?

Figyelt kérdés
Eddig 3 "komolyabb" barátom volt, egyikkel minden nap beszélek, másikkal meg heti kétszer. A harmadikat fél éve nem láttam. A mostani párom fél, hogy visszamegyek valamelyik volt barátomhoz. Másnál is vannak ilyen dolgok?
2009. aug. 31. 18:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt még anno. Egyszer találtam egy viszonylag friss fotót a párom exbarátnőjéről egy cd-n itthon. Akkor már 1 éve voltunk együtt, a kép pedig 1-2 hete készülhetett. Előtt kb. 1 hónappal összefutottunk a lánnyal egy plázában és mosolyogva köszöntek egymásnak. Akkor rákérdeztem a páromnál, hogy tartják-e a kapcsolatot (úgy tudtam a páromtól, hogy utálja azt a lányt) és kategorikusan tagadta. Aztán mikor megtaláltam azt a bizonyos fotót azon a cd-n, akkor nyilvánvalóvá vált, hogy a szemembe hazudott. :-( Kénytelen volt beismerni, hogy leveleznek már nagyon régóta. Állítólag nem találkoztak. Nagyon féltékeny voltam. Nem azért, mert tartják a kapcsolatot, abban semmi rossz nincsen, hanem mert letagadta és emiatt kezdtem gyanakodni. Szóval szerintem ez nem gond egy kapcsolatban csak őszintének kell lenni.
2009. aug. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%
Én nem tartom a kapcsolatot egyikkel sem. Volt rá próbálkozás, több exem is akart találkozni, vagy hívogatott. Előbb-utóbb kiderült, hogy nem csak bájcsevegni akart, hanem azt, hogy kezdjük újra. Tanultam belőle. Nekem semmi beszélnivalóm nem lenne egyik ex-el sem. A párom viszont a kapcsolatunk elején találkozgatott a volt barátnőjével, és hívogatta is. Ezzel talán nem lett volna gond, ha nem a hátam mögött teszi. Úgyhogy volt belőle egy kis veszekedés. Remélem, mostmár nem tartja vele a kapcsolatot. Igyekszem nem foglalkozni vele, féltékenykedni. Neked kell eldönteni, hogy mi a jó, fel kell tenned a kérdést, hogy miért tartod velük a kapcsolatot. Csak beszélgettek? vagy vannak még elvarratlan szálak valamelyikükkel? Azért a párod érzéseit is figyelembe kell venned, és mérlegelned kell, hogy megéri-e a konfliktust.
2009. aug. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%

Az első barátom 5 hónap járás után szakított velem. Először próbáltunk jóban lenni, 10 nappal a szakítás után még egy búcsúszex is becsúszott és gyakran találkoztunk a közös barátikör miatt, de túl erőszakosan akartam visszaszerezni ezért elmondása szerint "megutált". Ha véletlenül összefutunk (kb évente 2szer) akkor köszönni sem hajlandó, de msn-en volt olyan, hogy válaszolt. Múltkor meg az egyik szórakozóhelyen a pincér mondta, hogy üdvözöl, meg is lepődtem :D

A második barátommal mielőtt összejöttünk legjobb barátok voltunk, úgyhogy miután neki lett más és emiatt vége lett a kapcsolatunknak is találkoztunk meg kapcsolatban maradtunk, sőt meg is csalta a barátnőjét velem, de a csaj féltékenysége miatt összevesztünk és most épp nem beszélünk egymással, törölt iwiwről, myvipről, msn-ről is.Egy 34 éves embertől azért ez elég gyerekes.

18/L

2009. aug. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy komoly kapcsolatom volt a mostani előtt, nagyon rég nem hallottam róla. Mikor a mostani párommal összejöttem,a kapcsolatunk legelején még 1x találkoztam az ex-szel,meg pár napig beszéltünk,erről a mostani párom nem tud,de nem is akarom tartani a kapcsolatot. Részemről ami lezárult,annak végleg vége. És nem hiszem el,hogy akit egyszer szerettél,azzal barát lehetsz,részemről legalábbis nem sikerülne,nem vagyok olyan típus. Párom se tartja a kapcsolatot egyik exével sem,nem is kíváncsi rájuk.
2009. aug. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Sosem tartanám az ex-szeimmel a kapcsit. Egyrészt, mert nagyon nem érdekel már mi van velük, másrészt a páromat gondolom ez igen érzékenyen érintené. Én is amondó vagyok, hogy teljesen felesleges a "régi" kapcsolatokat ápolni, megvolt az oka, hogy miért lett vége... Barátságból valakivel még dumálgatni? nah, azt meg végképp nem, legyen neki is új magánélete ; már mi közöm hozzá vagy fordítva.

2009. aug. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Akivel nem tartom a kapcsolatot, azért mert kavart az új páromnál (mostaninál) pedig elé régóta vége lett.

Akivel naponta beszélek, az csak msn beszélgetés, személyesen havi egyszer futunk össze véletlenül a tescoban. Akivel hetente kétszer beszélek, vele gy iskolába járunk, holnaptól naponta fogunk találkozni. Nem váltam el egyiktől sem rossz szájízzel, örülök ha van új kapcsolatuk, elmondjuk egymásnak mit hibázott a másik, és így "segítjük" a másikat. Nem szervezünk közös programokat, dupla randi stb.

2009. aug. 31. 18:59
 7/19 anonim ***** válasza:
64%
A párom tartja a kapcsolatot az ex-ével. Ők barátok maradtak, bár nem gyakran találkoznak. 1-2 Havonta 1x. A lányt a párom révén ismertem megm és rövidesen a legjobb barátnőm lett. Igaz barát, mindig lehet rá számítani, és mindig kedves. Egymásnak egymás kedvese tabu, és szeretjük, tiszteljük egymást, ezért nem félek, hogy ő kikezdene a párommal. Párom meg rendkívül hűséges típus, rajongásig szerelmesek vagyunk. Másrészt tudom, hogy anno mindketten akarták, hogy a járásuknak vége legyen, ezért egyik sem szeretné újrakezdeni. Kapcsolatuk csak barátságként működik. A lány egyébként azzal a sráccal, akivel nagyon komoly kapcsolatuk volt, azzal is tartja a kapcsolatot, pedig a srácnak menyaszonya van, s szintén hűséges hozzá. (A srác meg a párom utána a legjobb barátom XD.) Szóval az egész csak emberség és barátság kérdése.
2009. aug. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok rosszban egyik exemmel sem, de nem beszélünk. Mindenki járja a saját útját és kész.

az utolsó exemre nagyon féltékeny volt a mostani párom, de csak mert tudta, hogy nagyon szerettem és azt is, hogy próbálkozott visszaszerezni engem.

Most, több, mint 3 év elteltével már nincs semmi féltékenység vagy ilyesmi. nekik már gyermekük van, nekünk pedig most lesz.

2009. aug. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tartom egyikkel sem a kapcsolatot, három komolyabb barátom volt, egyel nem vesztünk össze de azért szakítottunk mert egyáltalán nem szerettük már egymást így öröm volt megszabadulni tőle, nem vagyok rá kíváncsi. A másik kettő nagyon megbántott, megcsalt, összevesztem velük ezért nem tartom velük a kapcsolatot, nem is köszönök nekik, még a fejem is elfordítom ha ott vannak. Szomorú dolog.

A párom nekem is féltékeny volt nagyon az előző barátommal és nekem is azért mert tudta, hogy mennyire szerettem. Talán még most is féltékeny :(

Amúgy az én véleményem az, hogy semmi szükség rá, hogy valaki tartsa az exével a kapcsolatot, nem jó dolog.

23L

2009. aug. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

két komoly volt, nem tartom egyikkel sem a kapcsolatot.

én nehezen szakadok el érzelmileg az extől, és ha beszélünk, akkor soha nem fog sikerülni.

így én inkább a gyors, éles metszés híve vagyok. inkább egyik napról a másikra semmi, mint 10-szer szakítani, meg összejönni, meg jajnemistudommostmitérzekmilegyen. ez kiborít.

22L

2009. aug. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!