Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összejönnétek egy gyógyíthatat...

Összejönnétek egy gyógyíthatatlan (autoimmun) beteg emberrel?

Figyelt kérdés

Találkozgatok egy férfival, nagyon kedvelem. Szegénynek autoimmun májbetegsége van, ezer gyógyszert szed, kontrollokra jár, soha nem fog ebből kigyógyulni, csak kezelni tudják. Nem ihat alkoholt, meg van szabva,h mit ehet. Nincs ágyhoz kötve, dolgozik, éli az életét, de figyelnie kell élete végéig. Pedig még a 30as évei elején jár....

Engem ez nem zavarna, nagyon bírom, de hosszú távon ez állítólag csak rosszabb lesz, mármint a betegség. Az ismerőseim egy része lebeszélne erről, mert minek akarok belemenni egy kapcsolatba ilyen beteg emberrel. Nem is biztos, hogy lesz belőlünk valami, de úgy érzem engem ez a betegsége nem akadályozna meg.

Kíváncsi vagyok külső szemlélők véleményére, előre is köszi!


2013. jan. 25. 15:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%

Nem.

Bár van párom,igy már nem is keresek mást.

de amig kerestem sem mentem volna bele ilyen kapcsolatba.

Gyereket szeretnék,férjet,apát a gyerekeknek,nem pedig félárvákat nevelni özvegyként.

Van nagyon jó barátom,aki olyan betegségben szenved ami nem gyógyitható,lehet 40,de lehet csak 1 év amig belehal.

2013. jan. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Számomra csak az lenne a kérdés,hogy öröklődik-e a betegség.Ha igen,akkor kilőve,ha nem,akkor nem hallgatnék másra.
2013. jan. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
98%
engem meg baromira nem érdekelne ez a betegség. Kezelhető, mint te is írtad, odafigyelést igényel. Akkor mondjuk te egy cukorbeteggel sem jönnél össze, aki injekciózza magát és oda kell figyelnie mit eszik?
2013. jan. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért nagyon nem mindegy, hogy MILYEN betegsége van pontosan, mert ha csak annyi a gond, hogy bizonyos étkezési szabályokat be kell tartania, az nem lenne zavaró, de ha egyre több minden lenne, ami le van tiltva, és /vagy szellemi leépülés is várható, akkor inkább nem vállalnám.

Szóval ha egy ORVOSTÓL tudod, hogy milyen lefolyású lesz a betegség és azzal a helyzettel tényleg képes lennél együttélni, akkor lehet, hogy megpróbálnám a helyedben, de ismerösök véleményére, akiknek semmi hozzáértésük sincs, nem adnék.

2013. jan. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

"úgy érzem engem ez a betegsége nem akadályozna meg"

Megválaszoltad ezzel a kérdésed.

Ha úgy gondolod,hogy neked ez nem probléma,akkor hajrá!

2013. jan. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
engem sem érdekel a betegsége, perze aggódom érte, de nem akadály. ez állítólag durvább, mint a cukorbetegség, de hasonló a rendszer, oda kell figyelni, kezelni.
2013. jan. 25. 15:42
 7/25 A kérdező kommentje:
ez amúgy az a fajta betegség, ahol a végén lehetnek műtétek is, és kivágnak darabokat a bélből, legrosszabb esetben +sztóma zacsi, ahova kivezetik....tudjátok.
2013. jan. 25. 15:44
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Én megpróbálnám vele. Ki tudja, lehet hogy ő az igazi. Egy egészséges férfival is bármikor történhet valami, és a gyerek is örökölhet akármit. Ha a betegségét kordában lehet tartani és élhet teljes életet, akkor nem számítana, hogy más mit mond.
2013. jan. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%

[link]


Olvass bele,főleg a végébe,tünetek.

Nem birnám feláldozni magam,nem lennék önként ápoló.

első voltam

2013. jan. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is autoimmun beteg vagyok, rengetegen vagyunk. Nekem a pajzsmirigyemmel van gond, szintén kezelhető, kordában tartható gyógyszerekkel, amit életem végéig szednem kell. Van két csodálatos gyermekünk és egy pillanatig nem gondolom azt, hogy hiba volt őket világra hozni, mert a szervezetem maga ellen dolgozik és vélhetően nem fogok 97 éves koromig élni. Közös döntés volt, természetesen a párom is tud a betegségemről, amit 18 évesen fedeztek fel. Akkor fel kellett volna kössem magam? Mert selejtes vagyok? Hány egészséges ember hal meg az utakon naponta? Semmire nincs garancia az életben. Ha a kérdező jól érzi magát ennek a férfinak a társaságában, ha őt nem zavarja a férfi betegsége, akkor ne beszéljétek már le. Én úgy veszem ki a soraiból, hogy tudja, mit vállal, ha vállania kell és nem bánja. Bizony egy "sima" pajzsmirigy túlműködés is autoimmun betegségnek számít, de az 1-es típusú cokorbetegség is az, a vészes vérszegénység is, az SM is, a vitiligo is, ami annyit jelent, hogy foltokban kifehéredik az ember bőre. Nem hiszem, hogy ezeket az embereket mind le kéne lökni a Taigetoszról...
2013. jan. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!