Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összejönnétek egy gyógyíthatat...

Összejönnétek egy gyógyíthatatlan (autoimmun) beteg emberrel?

Figyelt kérdés

Találkozgatok egy férfival, nagyon kedvelem. Szegénynek autoimmun májbetegsége van, ezer gyógyszert szed, kontrollokra jár, soha nem fog ebből kigyógyulni, csak kezelni tudják. Nem ihat alkoholt, meg van szabva,h mit ehet. Nincs ágyhoz kötve, dolgozik, éli az életét, de figyelnie kell élete végéig. Pedig még a 30as évei elején jár....

Engem ez nem zavarna, nagyon bírom, de hosszú távon ez állítólag csak rosszabb lesz, mármint a betegség. Az ismerőseim egy része lebeszélne erről, mert minek akarok belemenni egy kapcsolatba ilyen beteg emberrel. Nem is biztos, hogy lesz belőlünk valami, de úgy érzem engem ez a betegsége nem akadályozna meg.

Kíváncsi vagyok külső szemlélők véleményére, előre is köszi!


2013. jan. 25. 15:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért a pajzsmiriggyel kapcsolatos betegségek sokkal jobban kezelhetőek mint a másbetegségek.

És nem azt kérdezte,hogy szerintünk jöjjön-e össze vele,hanem hogy mi összejönnénk-e vele.


Felőlem legyenek boldogok,én nem vállalnám.

2013. jan. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Engem ez nem érdekelne. Ha vannak rá gyógyszerek és szinten tartható akkor miért ne? Ha szeretek valakit akkor elfogadnám ezt is.
2013. jan. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
24%
Én nem jönnék össze vele. Lehet, hogy rossz lenne, de még mindig jobb, mintha pár év múlva meghalna, esetleg ha már gyerek is van.
2013. jan. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Az én vőlegényem is beteg, gyógyíthatatlan. Az elejétől kezdve tudom. És azt is tudom, hogy milyen következményei lehetnek a betegségének. Nem zavar. Szeretem, vele akarom leélni az életem, akármeddig is tart. És ezt a legelején is így gondoltam. Szóval szerintem ne hallgass másokra. Ha úgy érzed, hogy elég erős vagy hozzá, akkor vágj bele és kész.
2013. jan. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Ez nem Crohn-betegség? Vagy fekélyes vastagbél-gyulladás? Mert annak nincs köze a májhoz. (Nekem Crohn-om van)
2013. jan. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
nem, ez máj....a chron milyen? mik a tüneteid?
2013. jan. 25. 18:16
 17/25 anonim ***** válasza:
42%

Nem. Minek?


Férjed nem lehet, csak rövid ideig, a gyerekednek apja nem lehet - hacsak egy csöpp eszed van -, azon kívül kb. jótündérkedhetsz vele. Kb. ennyit is vár el: maradj mellette, és törődj vele, amíg még élhet.


De ez egészen más ám, mint a szerelem és a házasság!

2013. jan. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Azért ne temessétek már el az autoimmun betegeket! Nekem is van, pajzsmirigy, viszont gyógyszert sem kell szednem! Majd, egyszer valamikor alul fog működni, amikor gyógyszert kell szednem. De nem ebbe fogok belehalni!

Az autoimmun betegség gyűjtőfogalom. Tartoznak közéjük könnyen kezelhető betegségek /mint pl.a hashimoto/ és súlyosak, mint pl. az SM!

Kérdező, én utánajárnék, a párod esetén mire lehet számítani, és az alapján döntenék.

2013. jan. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha emberileg ő az igazi, igen. Ha nem az, akkor se használnám kifogásnak, és nem a betegség miatt nem kellene.

Ti legalább tudni fogjátok mivel kell küzdeni. A derült égből villámcsapás semmivel se jobb (baleset, hirtelen betegség, mentális bajok, függővé válás) csak ott ugye nem tudják a jóakarók előre osztani az észt.

Ha szereted, vágj bele! Egy jó ember betegen is többet ér egy széltolónál.

2013. jan. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ. Első sorban pontosan a betegségétől, illetve attól, hogy mit várhatok a jövőtől.

Ha azt mondják évei vannak hátra, akkor valószínűleg nem vállalnám a saját magam védelmében.

Ha viszont azt mondják ez abszolút kordában tartható és kezelhető, nem halhat bele, ha megfelelő ellátásban részesül, tudja élni az életét, dolgozni, stb, akkor nem érdekelne!

Anyukám laktóz érzékeny, ha megiszik egy bögre tejet utána képes egész nap a wc ülni, vagy éppen feküdni, ergo mindent csinálni, csak a napi rutint nem. Attól, hogy bizonyos étrend szerint kell élnie még ugyanolyan ember, mint bárki más! Így gondolkodom a cukorbetegekről és egyéb olyan betegségekről is, amik ugyan jelen vannak és meg kell tanulni velük együtt élni, de komolyabb problémát talán nem fognak okozni.

Egy cukorbetegség nem nagy ügy, még is megvakulhat, vagy végtagjait veszítheti tőlük az illető? Akkor most ő azért selejt, mert ezzel született és nem érdemel párt magának?

Hallgass a szívedre!

2013. jan. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!