Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összejönnétek egy gyógyíthatat...

Összejönnétek egy gyógyíthatatlan (autoimmun) beteg emberrel?

Figyelt kérdés

Találkozgatok egy férfival, nagyon kedvelem. Szegénynek autoimmun májbetegsége van, ezer gyógyszert szed, kontrollokra jár, soha nem fog ebből kigyógyulni, csak kezelni tudják. Nem ihat alkoholt, meg van szabva,h mit ehet. Nincs ágyhoz kötve, dolgozik, éli az életét, de figyelnie kell élete végéig. Pedig még a 30as évei elején jár....

Engem ez nem zavarna, nagyon bírom, de hosszú távon ez állítólag csak rosszabb lesz, mármint a betegség. Az ismerőseim egy része lebeszélne erről, mert minek akarok belemenni egy kapcsolatba ilyen beteg emberrel. Nem is biztos, hogy lesz belőlünk valami, de úgy érzem engem ez a betegsége nem akadályozna meg.

Kíváncsi vagyok külső szemlélők véleményére, előre is köszi!


2013. jan. 25. 15:33
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Szia!


Magamból kiindulva ha ilyen betegsége lett volna a barátomnak akkor, amikor összejöttünk, nem érdekelt volna. Így is úgy is őt akartam volna, lehetett volna más aki egészséges, nekem biztos, hogy akkor is csak ő kellett volna! Hallgass a szívedre! :)


21/L

2013. jan. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudnék szerintem parancsolni az érzéseimnek. Nem tudnék valakivel csak azért megszakítani minden kapcsolatot, mert beteg, akkor se, ha csak 1 éve van hátra, vagy akármi. Akkor szeretnék ott lenni neki, hogy a maradék ideje boldogságban teljen! Igen, nehéz lenne nagyon, de ha már szeretem akkor az is ugyanúgy nehéz lenne, ha nem jobban, hogy csak emiatt elhagyom. Vagyis, az már nem is igazi szeretet, úgyhogy tárgytalan.


Tehát ha megszeretném, akkor nem TUDNÁM elhagyni. Csodálkozom, hogy van aki csuklóból azt mondja, hogy el tudná. Biztos még nem tapasztaltatok olyan szeretetet vagy szerelmet, amiben úgy érzed, tényleg megtaláltad életed párját. Ha majd meg fogjátok, akkor úgyis érzitek majd, hogy azt nem tudnátok feladni, még ha csak pár évig is tudjátok kiélvezni mielőtt meghal a párotok. Inkább pár év olyan szerelemben, mint egy egész élet kósza randikkal és kompromisszumkötéssel a végén.

2013. jan. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
15-ös vagyok. A Crohn az emésztörendszer valamely szakaszának gyulladása. Csak azért kérdeztem, mert annak lehet a szövödménye, amiket te leírtál. De lehet, hogy másnak is ez a szövödménye, nem tudom.
2013. jan. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Kedveskéim!: egészségben betegségben, míg a halál el nem választ kérdem én még így hat év elteltével is mond ez számotokra valamit?
2019. márc. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

Apám is gyógyíthatatlan "krónikus" beteg

"epilepszia, levágott láb és Stoke

Értelmi fogyatékos lett, de anya kitárt mellette

2021. dec. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!