Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám rendszerint lelki terrorr...

Apám rendszerint lelki terrorral él velem szemben. Mit tudnék tenni? KÉRLEK SEGÍTSETEK!

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor az arcomba vágja, hogy a viselkedésem miatt éveket veszek el az életéből, hogy "megölöm", illetve "belé vágtam a viselkedésemmel a kést". Ismerősök révén úgy néz ki, hogy sikerülne külföldre kiköltöznöm, de egyből az a válasza volt: és mi lesz a négykézláb-járó, vaksi apáddal? Berakod egy szocotthonba?! Igazából felírható lenne a korára (ő 70 múlt én 20 leszek), de ettől függetlenül ez nem mentség rá! Évek óta ez a lelki sanyargatás megy itthon, és én ezt már nem bírom! Nagyon kérlek adjatok valami tanácsot, hogy mivel tudnál túltenni magam a lelkembehatoló szavaival!

2013. jan. 28. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
21%

". Ismerősök révén úgy néz ki, hogy sikerülne külföldre kiköltöznöm, de egyből az a válasza volt: és mi lesz a négykézláb-járó, vaksi apáddal? "


Aki ilyet mond az édesapádról, azzal én a büdös életbe szóba nem állnék a helyedbe. Nem hogy segitséget fogadnék el tőle!


Kapj már a fejedhez a "nagy" 20 éves fejeddel.


Ne csak az éveiddel akarj felnőttnek tünni, hanem agyilag szívileg és viselkedésileg.


Az ilyen selejt emberek akik veszik maguknak a bátorságot, hogy az édesapádról igy nyilatkoznak, azok a kukába valók.

2013. jan. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

jaaaj első! azt az apja mondta saját magáról, nem a haverok!


mondd meg neki, h szívesen támogatod anyagilag, de ez csak úgy lehetséges, ha elmész jobb fizuért melózni. az élet rendje az, h a gyerek kirepül.

az ő hibája is benne van abban, h ennyi idős korára magányos maradt.

csak úgy tudod levenni a terhet a válladról, ha otthagyod. persze előtte mondd el neki, h miért távozol, hogy legalább megértse mit cseszett el.

2013. jan. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Je t'aime válasza:

Kedves kommentelő! Ha figyelmesebben olvasnád el, amit a kérdező írt, akkor rájönnél, hogy maga az apa kérdezte ezt, magáról beszélve, E/3-ben.


Kérdező! Nem lehet könnyű, nekem is nagyon nehéz, amikor anyám ledegradál, nem vesz semmibe és mondogatja, hogy belőlem nem lesz semmi, nem lesz normális életem. Elég csúnyán össze tud törni, bár nálunk is ez már jó ideje megy. Viszont egy dolog tud csak segíteni...vagyis inkább kettő. Az egyik az, amit lelkileg kell megoldanod. Tudatosítsd magadban, még ha nagyon nehéz is, hogy ez KIZÁRÓLAG AZ Ő véleménye. Valószínűleg nem vele fogod leélni az életed, szóval nem ő lesz az, aki ilyen vagy olyan emberré tesz, főleg nem a szavaival. Az, hogy milyen vagy, az csak rajtad múlik, nem azon, hogy mit mondanak rólad. Persze, ez nem olyan könnyű, ha az apádról van szó. Mert eddig az ő szava volt a mérvadó. De már felnőtt vagy, saját életed van/kellene, hogy legyen. Ha külföldre mennél, az sokat segítene neked. Elengedhetnéd azt a sok stresszt, ami most lelkileg kikészít. Én is el szeretnék költözni otthonról, hasonló okokból, nekem viszont még nincs rá lehetőségem. Így marad az első verzió: meg kell próbálnom elengedni a fülem mellett. Bár nem könnyű. De neked itt van a lehetőség. Viszont azt ajánlom, ha elmész is, tartsd vele a kapcsolatot, hogy ne mondhasd azt, tényleg neki van igaza.

Bár..még egy kérdésem lenne: valamilyen konkrét viselkedésre utal apád, vagy csak így tág fogalomban mondja, amit..?

2013. jan. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Költözz el.


Őszintén szólva nem hiszem, hogy egy 70 éves ember, aki így áll a gyerekéhez, nagyon megváltoztatható egy beszélgetéssel. A párom esetében a 60 körüli anyjával a viszonya akkor "rendeződött", amikor összeköltöztünk (egyébként azért mert egy ilyen veszekedés-nekiesés azzal végződött, hogy menjen, ahova akar, ne lógjon a nyakán. Egyszer csak jött a telefon, hogy az utcán megy a gurulós bőröndjével...)


Szóval elképzelhető, hogy a ti kapcsolatotoknak is jót tesz majd, ha nem lesztek egymáshoz szorítva és kicsit megérzi a hiányodat.

Ha viszont se úgy, se így nem tud nem bántani, akkor -talán kegyetlenül hangzik, de- ne kételkedj abban, hogy érdemes elmenned.


Mindemellett ügyelj arra, hogy olyan helyre kerülj, ahonnan már nem kell visszamenned és nem gáz, nem adnak el. Vigyázz magadra, sok sikert!

2013. jan. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!


"Bár..még egy kérdésem lenne: valamilyen konkrét viselkedésre utal apád, vagy csak így tág fogalomban mondja, amit..?"


Igazából teljesen mindegy, hogy mit teszek, ugyan olyan negatív marad. Jelen pillanatban kezd normalizálódni a kapcsolatunk, ami azt jelenti, hogy alig kommunikálunk, mert állítólag "én megint belelöktem a gödörbe, de Ő feláll, mert annyira kemény ember, én meg egy kibírhatatlan, utálatos gyerek vagyok".


Sokszor már magamban keresem a hibát, de rá kell jönnöm, hogy lelkileg kell megerősítenem magam erre a kis időre, és -mint ahogyan mondtátok is- el kell engednem a fülem mellett a szavait.


Köszönöm válaszaitokat még egyszer! :)

2013. jan. 29. 06:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Költözz el én is ezt tenném ha lehetne .

F/15

2013. febr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!