Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 18 éves lány semmiből...

Egy 18 éves lány semmiből hogy akarja eltartani a gyerekét?

Figyelt kérdés
Ma volt egy kérdés, ahol egy terhes 18 éves lány kérdezte, hogy mit csináljon, mert terhes, elvetetni, örökbeadni nem akarja.Viszont szülei nem támogatják, paisja otthagyta, végzettsége nincs, most még egy hónapig szülők fizetik az albérletet, de aztán nincs hova mennie, ha megszüli a gyereket, se munkája, se lakása nem lesz, mikorra meglesz a gyerek.Anyaotthonba akar menni s mellette tanulni is míg nincs egy éves a gyerek.
2013. jan. 29. 14:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
33%
Az anyaotthon megoldás lehet a számára.Én tisztelem azért,hogy nem vett el egy ártatlan életet,és vállalja a felelősséget a tetteiért.Ha a szülők nem támogatják,akkor szerintem az unokához sem lesz közük,amit majd később sajnálni fognak.
2013. jan. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
62%

Hát, ő tudja.

De hogy őszinte legyek, fogalmam sincs.

2013. jan. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
68%

Ahogy írta. Anyaotthonba megy, tanul, küzd. Valószínűleg én is így tennék az ő helyzetében. Itt a kerületünkben is van egy ilyen otthon, ismerem azt a világot, a körülményeiket, és azoknak az anyukáknak, akik valóban akarják, általában sikerül is egy idő után rendbetenni az életét. Ott maradhatnak, ha jól emlékszem, egy évig, addig segítik munkához vagy szakmához jutni. Utána, ha sikerült elhelyezni valahol, akkor egy nagyobb bérelt lakásba kerül az anyuka néhány hasonló társával együtt, így működhet a munkamegosztás, a gyerekek felügyelete, és viszonylag olcsón tudnak önállóan lakni. Legvégül jó esetben teljesen saját lábára állhat a nő, vagy talál idővel egy olyan férfit, akivel családot alapíthat.


Pontosan mi is a kérdés?

2013. jan. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
anyaotthonokban elég hosszú a várólista, és csak egy évig lehet ott, és kell lennie bevételnek is tudtommal
2013. jan. 29. 14:31
 5/26 anonim ***** válasza:
33%
Nagyjából úy ahogy leírtad, vagyis anyaotthonba készül vele. A híd alatti lakásnál mégis jobb. Ragad rá egy kis közösségi szellem és fegyelem is, mivel itt nem azt és nem úgy tesz, mint otthon.
2013. jan. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
95%
Igen, és is olvastam/írtam oda. Az anyaotthon sem úgy működik, hogy megjöttem, jó napot, hol a szobám? Iszonyatos várólisták vannak. Ajánlani könnyű, persze, de a valóság más.
2013. jan. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagyok abortusz párti egyáltalán, nem is tudom, hogy 18 évesen én mit csináltam volna. Viszont most úgy gondolom, hogy ilyen körülmények között nem tudnám vállalni a gyereket. Bizonytalanra? Én most várok babát, van párom, mindkettőnknek munkaviszonya és így is nehéz albérlet és autó mellett. Nem azt mondom, hogy anyagi gondjaink vannak, de meg kell gondolni, hogy melyik hónapban mennyi mindent veszünk meg a babának előre...
2013. jan. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
16%

Aki eléggé akarja, az megoldja az anyaotthont, talál barátokat, távolabbi rokont, bármit.


Még mindig a kérdést várom...

2013. jan. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
75%

2/5. Mit lehet tisztelni egy ennyire felelőtlen lányon?

Megszül az állam nyakára egy gyereket, neki ilyen életet szán?

Vagy Te majd segítesz neki felnevelni a gyerekét?

Még ha sikerül is egy Anyaotthonba mennie, egy év alatt nem fogja befejezni a tanulmányait, nem fog munkát találni, mert senki nem veszi fel végzettség nélkül, egy pici gyerekkel. Nem gondolkodik, csak majd lesz valahogy alapon dönt.

2013. jan. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
74%
Nyílt örökbe adás.
2013. jan. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!