Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz anya és háziasszony az,...

Rossz anya és háziasszony az, aki nem vasal, nem takarít, hanem magával és a babával foglalkozik többet?

Figyelt kérdés

Takarítónő jár hozzájuk, vasalni nem szokott, a férjétől, a nagyszülőktől nagyon sok segítséget kapnak. Az anyuka sportolni jár, tanfolyamra meg programokra a pici gyerekkel, néha főz, de egyáltalán nem tartja fontosnak a háztartás vezetését.

Mit szóltok ehhez?


2013. jan. 31. 09:13
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
90%
Ha ez így megfelel mindenkinek akkor semmi gond. Egyre több olyan házasságot látni ahol anyuka házi robottá válik, a család körül forog minden gondolata, a férj pedig lelép mert ez olyan unalmas. Amíg mindenki elégedett, semmi gond nincs ezzel.
2013. jan. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
89%
Ha megteheti, miért ne?
2013. jan. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
88%

Nem hiszem, hogy a takarítástól lesz valaki jó anya. A fontos az, hogy megfelelőek a körülményeik, és ha ezt takarítónő és más emberek segítségével éri el, akkor azzal. Majd jönnek olyanok, akik szerint ez megvetendő, szerintem nem az. Megteheti, élvezi ennek előnyeit. Mi is megtehetnénk, de én nem szeretnék beengedni idegent a lakásunkba, valahogy nem érzem jól magam a gondolattól. De ízlések és pofonok. Az azonban tény, hogy "háziasszonynak" azt szokták nevezni, aki háztartást vezet. Az, hogy nem takarít és nem vasal, egy dolog, talán remekül főz. Ki tudja. Nem a standard háziasszony képe, amit leírtál, de semmi megvetendőt nem érzek benne. Jár kikapcsolódni, levezeti a feszültséget (ami sok kismamára ráférne, itt az oldalon is gyakran érezni), foglalkozik a pici babával is, aki egy pihent, nyugodt anyukát kap...

Tehát a mamának jó, a babának jó, a takarítónőnek van munkája, tehát jó, a nagyszülők segíthetnek, aminek az átlag örül...

mindenki jól jár. Szerintem az, hogy pl. a szomszédoknak unalmas az élete, és nem tetszik ez nekik, és ezen csámcsognak részletkérdés.

2013. jan. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
92%
Szerencses....(ha megteheti miert ne?eljar a babaval programokra,vele foglalkozik,tanfolyamra jar....nem bulizni meg inni mg ejjszaka kint maradni)
2013. jan. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
91%
Irigylem!!!
2013. jan. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
92%
Nem rossz anya. Csak el a lehetosegekkel. Miert lenne rossz anya, ha a babaval foglalkozik? Miert takaritana, ha megengedhet egy takaritonot? En sem vasalom ki a ruhakat, csak az agynemut, mert nem erzem fontosnak, ilyen szempontbol rossz haziasszony vagyok? Minek fozzon sokat, ha foz mas, aki szeret? Es gondolom a nagyszulok is szeretnek a babaval lenni. Ettol nem rossz anya es haziasszony szerintem.
2013. jan. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
92%

Hozzám is jár takarítónő, kéthetente, aközbülső heteken csak gyorsan végigfutunk a porszívóval, vagy áttöröljük a WC-t. ha szükséges.

Az az igazság, hogy amikor 6 körül hazaérek a munkából egy rám vágyó óvodással, akkor nem akarok napi 1-2 órát suvickolással tölteni.

A fiam ruháit vasalom, nekünk felnőtteknek reggel gyorsan kinyomom az aznapit.

Főzni mondjuk szeretek, de mióta dolgozom, csak hétvégén főzök.

Amíg az említett anyuka nem fordít több időt magára ennyi segítség mellett, mint a babára, addig szerntrm rendben van a dolog.

egyébként pedig, akik fújognak erre, titokban ugyanúgy vágynak arra, hogy kicsit szabadabbak legyenek........

2013. jan. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
90%

Ha pénzügyileg megtehetik akkor szerintem tegyék meg, ez az anyaságot nem befolyásolja főleg hogy a gyereket sem hanyagolja el.

Más embernek munkát ad miközben ő nem lesz idegroncs, és foglalkozik magával is és a körülötte lévő emberekkel.

2013. jan. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
82%
Jól teszi, ne is poshadjon otthon!
2013. jan. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
89%
Na, megjött valami mártír véranya, aki sorra mindenkit lepontozott :D Ostoba...
2013. jan. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!