Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom alig látogatja a...

Anyósom alig látogatja a gyerekünket és milyen indokkal?

Figyelt kérdés

Anyukámmal élünk egy feléd alatt, családi ház, ő egyedül van, mindenkinek megvan a fészke,nem zavarjuk egymást.

Anyósom nem sokat jött ide,mondván, majd ha lesz unoka.Hát van, már mindjárt 2 éves és most azzal magyarázta ki, hogy anyával élünk és nem akar zavarni. Anya nem csak akkor nem zavar ha vendégünk van, hanem máskor sem. Mivel én még itthon vagyok a gyerekkel, mindent élvégzek, beszélgetünk, elvagyunk, de ha jön valaki, anya nem áll tátott szájjal és hallgatja miről van szó,üdvözli az illetőt és bemegy a szobájába. Nincs ez másként akkor sem ha a kedves anyósomék jönnek, nekik is köszön és megkérdezi, hogy vannak, és ennyi. Ez nemlehet zavaró, szerintem ez illedelmes.Anyósék soha nemkérdezik hogy van, anya mindig megteszi. Soha nincs olyan hogy belerondít egy beszélgetésbe, vagy ehhez hasonlók, nem értem miért ez az indok.

Szeretném, ha anyósomékat ismerné a gyerekünk, de ők elvárják, hogy vigyük hozzájuk naponta és ismerkedjenek.Ők viszont nem jönnek. Mit tegyek?


2013. febr. 6. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne vigyed minden nap.
2013. febr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én biztos nem vinném minden nap. Nekik nagyon kényelmes, hogy ti viszitek a gyereket, nekik meg nem kell tenniük semmit. Kifogás volt az is, hogy akkor jönnek, ha gyerek lesz, és most meg az is, hogy anyukád ott van.
2013. febr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Olyan is volt, hogy felhívták a férjemet, hogy menjen kocsival értük,jelzem nekik is van autójuk, és 500mlakunk egymástól, gyalog 10 perc! A férjem ment!
2013. febr. 6. 13:52
 4/9 anonim ***** válasza:
Semmit.Az a kis gyerek majd lesz nagyobbacska is.Nyugodj meg ő sem fog menni.A gyerek érzi ki szereti.Ezek ócska kifogások a részéről,ha akarta volna akkor MAMA lenne nem mama.A MAMA édesanyád,ő ott van és a fiad is hozzá ragaszkodik jobban és fog is.
2013. febr. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mit nem adnék egy olyan anyósért, aki nem akar hozzánk járni...
2013. febr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kislányom van, igen, most is érzi,mindig is érezte.

Kedves utolsó, áldás olyan szempontból. De sajnos, anyósom megmaradt anyósnak, anya pedig átváltozott mamává.

2013. febr. 6. 14:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Nézd! Nem szép dolog, hogy elhanyagolja az unokáját, de ez van, el kell fogadni.

A szeretetet nem lehet kierőltetni, és még mindig jobb így, mintha képmutatásból járkálna csak hozzátok.


Én a bátyám gyerekeivel vagyok így; szeretem őket, de nem ragaszkodom hozzájuk. Ha ők eljönnek hozzám, annak nagyon örülök, de én sosem megyek hozzájuk. Egyszerűen nem érzem a kötődést. Ez ugyanolyan, mint hogy nem tudsz erőszakkal szerelmes lenni valakibe.

2013. febr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sértődöttek mert lehet jobban szerették volna ha náluk laktok.Így úgy érezhetik,hogy az anyatárs(anyukád) sokkal többe részesül.
2013. febr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ő kijelentette, hogy oda ne menjünk lakni, mert a fiatal életstílust ő nem bírja elviselni. 30 évesen házasodtunk össze,mindketten dolgozunk, vannak barátaink, 2 házaspár akik szorosabban tartjuk akapcsolatot, néha vacsorázunk együtt stb, nem hajnalig tartó dínomdánom. De a világ kincséért sem mentem volna oda, van hol élnünk.
2013. febr. 7. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!