Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te fogadnál örökbe gyereket,...

Te fogadnál örökbe gyereket, úgy, hogy lehetne saját is?

Figyelt kérdés

Ha egy gyereket szeretnél csak egy örökbefogadott, vagy ha többet, akkor mondjuk az az egyik, vagy mindegyik.

Egyrészt megkímélnéd magad is a szüléstől, másrészt segítenél egy kis életen. (nem vagyok szülés ellenző, de mégis nem egy egyszerű dolog kihordani egy gyereket)



2013. febr. 7. 12:33
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van már saját, és igen, fogadnék örökbe mellé egyet, ha mondjuk nem lehetne több gyerekem. De úgy, hogy szülhetnék, csak nem akarok, azt nem tenném meg. Mindenképpen szülnék, ha már megadatik.
2013. febr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
63%
nekem is van,de soha nem fogadnék örökbe még akkor sem ha nem lehetett volna.
2013. febr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Már van egy gyerekem - szerintem nem volt egy nagy "cucc" kihordani, legalábbis ha nincs semmi gond a terhesség alatt, akkor abszolúte egy normális testi folyamatnak mondanám.


Mivel én nem szeretnék több gyereket, így nem fogadnék már örökbe sem... de ha a baráti családi körben szülő nélkül maradna egy-két gyerkőc, biztos vagyok benne, hogy őket örökbefogadnám a sajátom mellé. (soha ne történjen meg, de ha mégis, akkor igen).

2013. febr. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
79%
Én szeretnék majd örökbe fogadni gyereket a jövőben. Arról szó sem lehet hogy én szüljek... az egész gondolata is rettentően taszít. De gyereket majd szeretnék mindenképp.
2013. febr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
81%
Nem akarok sajátot, de szívesen fogadnék örökbe.
2013. febr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Én most várom az elsőt, tavasszal születik, de szívesen vállalnék örökbefogadást is. A terhesség maga nem egy nagy dolog, a szülés meg olyan amilyen. Engem nem tántorít el egy szülés élménye a gyerekvállalástól. Ha nem lehetne több gyerekem, akkor biztos elgondolkodnék az örökbefogadáson.
2013. febr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
80%

Én szülnék is, meg örökbe is fogadnék.

Ha anyagilag megtehetjük majd, és már lesz 1-2 saját gyerek, akkor szívesen örökbe fogadnék még egy. Azért 4-5 gyereket az ember nem -szívesen- szül meg...

2013. febr. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is van egy fiam, és bár rettegtem a szüléstől, meg hát a fájdalmat sem bírom, de nem olyan tragikus a szülés. Arról nem is beszélve, hogy amikor a kezedben tartod a babádat, minden fájdalom ha volt elmúlik rögtön.

Az évek alatt jó észrevenni a vonásokat, a viselkedését, és rájönni, hogy mennyire hasonlít rám vagy az apjára. Jó érzés hogy egy kicsi énem benne van.

Mivel több gyereket nem akartam így nem is fogadnék örökbe. Ha vágytam volna még gyerekre akkor is csak sajátot, mert az ember mindig kíváncsi hogy vajon a lánya/ fia mennyire fog hasonlítani rá mind külsőleg mind belsőleg..

2013. febr. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
44%

Én nem vagyok túlzottan gyerek kedvelő,ezért sajátot semmiképpen nem szeretnék.Nem szeretnék szenvedni a kihordásával,szülésnél.Ezért elveszteni esetleg a munkámat,és csak az anya szerepnek élni.Az nem én vagyok.Engem ne azért hagyjon ott valaki mert terhesség alatt hízok x kilót,megváltozik az alakom,a hormonháztartásom stb. Mert ez úgyis megtörténhet,pluszba meg ott maradok egyedül egy gyerekkel,'kifordulva önmagamból'Na ezt soha.

Viszont,ha egyszer sok pénzem lesz,akkor segíteni szeretnék a rászorulókon,akár örökbe is fogadnék egy gyereket.Egy olyan pasi se kizáró ok,akinek van gyereke,de csak akkor ha nem elvált,hanem a nő meghalt..akkor szívesen segítenék nevelni a gyerekét,vagy inkább barátként támogatni,ha kölcsönös a szimpátia.De majd ezt is csak 30fölött.

2013. febr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
68%

"Én nem vagyok túlzottan gyerek kedvelő,ezért sajátot semmiképpen nem szeretnék."


Te ne fogadj inkább örökbe... tudod milyen érzés mikor az ember haragszik a saját gyerekére? és egy "idegen" gyerekre?

2013. febr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!