Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az sértés vagy a vendégekre...

Az sértés vagy a vendégekre nézve (a szűk család apósék stb. ) kellemetlen ha vacsora utánn hamar leszedem a tányérokat, illetve bepakolom a mosogatógépbe és összepakolom a már nem hazsnálatos edényeket, beinditom a mosogatógépet?

Figyelt kérdés

Szülinapi vacsi utánn ahol a szűk család volt jelen,amint befejezték az evést leszedtem a teritéket majd a süteményhez teritettem és ahogy azzal is végeztek leszedtem a teritéket illetve amikor páran elmentek (10-en voltunk ebből 2) az ő poharaikat leszedtem azasztelról és a már nem használatos üres edényeket pakolásztam és bekapcsoltam a mosogatógépet ezen apósom megsértődött és felpattant az asztaltól és elköszönt majd megjegyezte hogy ez milyen hogy ő még ottvan én meg már mosogatok és ezel a lendülettel elmen!Én nem értettem hogy mi a baj ezzel,közöltem is vele hogy csak azért kapcsoltam be mert nem akartam hogy későn zörögjön(mert egy házban lakunk és ők alattunk ,a konyha alatt pont a hálojuk van)de ha zavarja kikapcsolom mondtam,őt viszont már nem érdekelte elmentek anyósommal együtt aki nem szolt semmit csak elköszönt!

Nem tudom hogy tényleg én csináltam valami sértőt vagy mi lehetett a baj!?


2013. febr. 10. 18:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Kicsit lehet az. Erre van egy jobb megoldás kávét kell nekik felszolgálni jelezve a végét.
2013. febr. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem igen. Azzal, hogy te már mosogattál azt jelezted, hogy vége az étkezésnek, de az még hagyján. Azt is jelezted feléljük, hogy nem kívánatosak már.


Nem tűnt még fel, hogy ha mész valahova vendégségbe, akkor nem mosogatnak előtted, nem vasalnak/mosnak/takarítanak előtted?

2013. febr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Igen, az volt, mert ilyenkor a vendégeiddel kell foglalkoznod, nem a takarítással. Olyan volt, mintha unnád őket, és jeleznéd, hogy lehet elcsattogni. Nem volt szép, de ha nem volt szándékos, akkor menj le, kérj bocsánatot, és mond el, hogy te nem kipaterolásnak szántad.
2013. febr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Ha csak beraktad a mosogatógépbe az nem sértés szerintem, ha fél órát mosogattál volna és mondjuk nem ülsz le beszélgetni az sértés, de ez hogy kb. 2 perc alatt bepakolsz aztán visszamentél volna ez szerintem nem sértés, legalábbis én tuti nem annak fogtam volna fel, de hát lehet sértődékeny típus a kedves apósod! Mindenesetre tisztázd vele hogy nem sértésnek szántad, csak nem akartál késő este zörögni vele!
2013. febr. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%

Étkezés után amúgy is elpakolja az ember a terítéket, csak nem akarnak a vendégek sem koszos tányérok felett beszélgetni... Te elpakoltad és még pluszban meg is nyomtál egy gombot egy gépen... Na bumm, ha valakinek sértő az, hogy te megnyomtál egy gombot, azt csak sajnálni tudom.

Nem a tévére adtál hangot és nem is ablakot álltál neki pucolni...

2013. febr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Dehát a szűk család volt jelen...Nehogymár velük is úgy kelljen viselkedni mintha idegenek lennének... Én is simán bepakolok a gépbe ha itt vannak, és nem sértődök meg ha akkor mosogatnak amíg ott vagyunk. Egy családban szerintem ez a természetes...
2013. febr. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Nincs ezzel számomra semmi baj..de mint látod, a válaszolók egy része így, egy része úgy gondolkodik, tehát ez nagyon emberfüggőnek tűnik. Te kifogtad a sértődékenyeket sajna,
2013. febr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem nem is mentem el másik helységbe csak megfordultam mert a konyhában ettünk és mindenki ott volt,a másik meg az hogy mikor én voltam náluk anyósom is elpakolta a tányérokat sőt volt hogy mosogatott is,és a tesójáéknál sőt az anyós tesójáéknál is volt már ilyen vagy hogy éppen akkor teregette a ruhát mikor mi ottvoltunk.Én ebben nem látok semmi rosszat,főleg ugy hogy már nem egyszer mondták hogy mi este későn 23 körül zörögtünk felettük (a konyhánkban) meg hogy mikor voltak fent és elmentek pakolásztunk ők meg aludtak volna éppen ezt elkerülendő gondoltam hogy berakom a mosogatnivalót.De tényleg nem elijeszteni akartma őket,sőt még pont elötte amikor egy páran mentek még én mondtam a többieknek hogy maradjanak még igy hát nem értem hogy miért érezték ugy hogy menniük kéne!
2013. febr. 10. 19:06
 9/18 anonim ***** válasza:

Hát nem egyszerű apósod van...

Mi pl ma voltunk anyóséknál, ebéd után míg a család 2. fele evett, beálltam elmosogatni... Ha ők vannak itt, amíg anyuékkal dumálnak, mi sógotnővel mosogatunk. Legalább dumálunk közben. Nincs ebben semmi sértő. Sokkal jobb 10 perccel később úgy leülnöm, hogy elmosogattam, most már nyugodtan beszélgetek én is velük.

2013. febr. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szűk család előtt szerintem nem gáz. Pláne, hogy nem kinnmaradtál mosogatni, csak beraktad a gépbe. Pláne, hogy értelmes magyarázatod is volt rá.


(off: egyébként ha tényleg unalmas már egy vendég, azt hogy lehet finoman jelezni?)

2013. febr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!