Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van-e bármilyen akadálya...

Van-e bármilyen akadálya annak, hogy egy osztrák-magyar állampolgárságú férfi másodszorra is magyar állampolgár nőt vegyen feleségül?

Figyelt kérdés
Az első felesége megkapta az osztrák állampolgárságot. Leendő anyósom, azzal a hírrel állt elő, hogy ha másodszorra is magyar nővel házasodna össze, akkor elveszik az osztrák állampolgárságot. Szeretnék erre egy hivatalos állásfoglalást kérni.
2013. febr. 12. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
A leendő anyósod hülyeségeket ír. Annyi magyar nőt veszel el amennyit akarsz. Nincs semmi jelentősége.. Az állampolgárságot nem veszik el mert te megnősülsz másodjára és az is magyar..
2013. febr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem erről inkább egy osztrákot kérdezz... Én úgy tudtam, hogy ha egy osztrák felvesz egy másik állampolgárságot, automatikusan elveszti az osztrákot, ill. ha pl. egy magyar veszi fel az osztrákot, akkor elveszti a magyart, mert nagyon törekszenek arra, hogy ne legyen valaki kettős állampolgár. De ezek szerint ezt is rosszul tudtam.
2013. febr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez egy barmomság.Ilyen nincs!Miért nem hivatalos oldalon nézel körbe?Bár az osztrákoktól kitellik...
2013. febr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Marhaság. Nincs megkötés, hogy milyen állampolgárságút lehet elvenni.

2-es nagyon félreolvasott valamit. Ha magyar állampolgárságot kap egy osztrák, elvesztheti az osztrákot (nem vagyok benne biztos, németeknél így van, de nem mindengol) de a házassággal nem jár automatikus állampolgárságszerzés (ha meg az járna, már az első házasság után így történt volna).

2013. febr. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Kezdjuk ott hogy nincs osztrak-magyar kettos allampolgarsag, mert Ausztria nem engedi. (kivetel talan csak a kiskoru esete, de neki is valasztani kell nagykorusagakor)
2014. ápr. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!