Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom választás elé állított...

Niccol kérdése:

A párom választás elé állított. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt a párommal, van egy cicám lassan 6 éve. A páromnak macskaallergiája van, ez eddig nem is volt probléma, mert mikor csak hozzánk jött bevett egy tablettát, vagy átzártam a másik szobába, és rengeteget takarítottam előtte a nappaliban. De most hogy összeköltözésen gondolkodunk, a párom nem akar gyógyszereken élni, és választás elé állított. De hogyan választhatnék a két legfontosabb dolog között az életemben? A párom amúgysincs oda a cicákér gyerekkori trauma miatt, én pedig olyan vagyok, mint egy macska nő el se tudnám képzelni az életem zsófi nélkül. Mit csináljak most? Tényleg választanom kell?
2013. febr. 13. 06:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/154 anonim ***** válasza:
66%

Én egy sokkal jobb megoldást mondok.

Költözzetek kertes házba, a macska lakjon kint és megoldódik a probléma.

Én is nagyon szeretem a macskákat nekem is van, de azt nem szeretném ha a lakásban lenne.Maximum a kazánházig jöhet be. Én nem vagyok a macskára allergiás, de nem tudnám elviselni a szőrt mindenhol. Porra meg parlagfűre viszont allergiás vagyok. És borzasztó. Úgyhogy nagyon megértem az allergiás felet is.

Ha így lennék mint te akkor vagy kertes ház, vagy otthon hagynám anyukámnak a macskát és akkor szeretgetem amikor akarom.

2013. febr. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/154 anonim ***** válasza:
29%

Egyetértek azokkal akik teljesen abszurdnak titulálják, ezt a kérdést. A macska egy állat, a párod egy ember (gondolom, ez már neked is feltűnt). Innentől, ha neked ezen gondolkodni kell feleslegesnek érzem, hogy a párod idejét rabold.

Az ilyenfajta kötődést csak nagyon extrém helyzetekben tudnám elfogadni (pl. ha a házi kedvenc megmentette az életed (kutya)).

Igazi szerelem esetén kétlem, hogy egy ilyen kérdésen akár gondolkodni kelljen.

Valaki azzal jött, hogy a párja megcsalhatja. Ha valakiben ez akadályt jelent pl. az összeköltözésre nézve, akkor ott nincs meg a közös bizalom (ugye áldozat nélkül nincs semmi). Más részről a macska jó, ha 4-5 évet fog még élni, ellenben egy emberi kapcsolat életre szóló is lehet.

Amúgy, ha már azon gondolkodsz, hogy melyikőjüket (elég csúnya, ezt így leírni ember vs állat) válaszd közben mérlegeled önmagad is.

2013. febr. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/154 anonim ***** válasza:
35%

"Én a macskát választanám,pasi annyi van mint a rosebb. De egy állat egyenlő szinten van egy emberrel,sőt az állat fontosabb nekem mint egy rühes ember."


Gratulálok!

2013. febr. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/154 anonim ***** válasza:
28%

Teljes mértékben osztom 41-es véleményét.

Aki azt mondja, hogy takarítással rendben és szőrtelenül lehet tartani egy lakást, ahol macska él, az egészen egyszerűen hazudik:) Ugyanis a macska a természetben periodikusan változtatja a bundája vastagságát, a hőmérséklettől függően. Nyilván tavasszal csomókban hullik a télre növesztett vastag bundája. Azt mondhatná az ember, hogy csak tavasszal gáz, akkor kell porszívózni sokat. De ez nem igaz! A benn tartott macska ugyanis a közel állandó benti hőmérséklet miatt már nem vált olyan hangsúlyosan téli és nyári bunda között, hanem FOLYAMATOSAN hulllatja a szőrét. Több ismerősöm is tart benn macskát, és mindig mindenük csupa szőr. Pedig sokat takarítanak. Meg is mondtam, hogy ne haragudjanak, de én nem fogok hozzájuk felmenni, mert nem akarom, hogy mindenem macskaszőrös legyen. Nem volt sértődés belőle:)

Szóval azt próbáljátok megoldani, hogy valahol kinn tartsátok amcsekot. És nem, nem fog megfázni a hidegben, ne féltsd:)

2013. febr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/154 anonim ***** válasza:
76%

09:50


A macska 10-15 évig él, akiért felelősséget vállaltunk amikor magunkhoz vettük. Nem érdemli meg hogy mindjárt az első szóra kidobják a szűrét, nem érdemli meg a Kérdező sem hogy "választás elé állítsák".


Csak ennyi...

2013. febr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/154 anonim ***** válasza:
88%

Ad.1. Aki azt írja, hogy hülyeség, hogy egyáltalán párhuzamot vonunk egy macska és egy ember között, annak csak annyit, hogy valószínű, sosem volt még állattal igazán bensőséges és mély kapcsolatotok. Sosem éreztétek még egy állatka szeretét, akár egy cicáét. :) Nem minden macska önző diszno.


Aki azt írja, hogy önzőség, hogy a nő (ill. közvetlenül a cica) miatt szedjen a pasi gyógyszert: és a fogamzásgátlót ki szedi évekig? Az tán nem önzőség a férfi részéről? Az talán nem nagyobb méreg mint egy allergia elleni gyógyszer?


Mi tulajodonképpen ugyanebben a helyzetben vagyunk a kedves kérdezővel. Összeköltözés előtt állunk, nekem van egy cicám (fajtatiszta, közepesen hosszú szőrű Maine Coon, akit nem adok oda csak úgy akárkinek), aki nekem a gyermekem (igen, van ilyen is, mivel 23 évesen nem tervezek szülni), párom viszont allergiás a cicákra, relatív súlyos mértékben. Dugul az orra, prüszköl tőle. Nekem szerencsém van, mert a cica nyáron maradhat kinn anyuéknál, mi is gyakran kijárunk, gyakran ott alszunk, így a cica szabadon járhat-kelhet (falu, külterület), amikor meg néha bemegyek páromhoz a majdan közös lakásba, vihetem a cicmókot, ha akarom. És ebbe belement a párom, bevállalja, mert szeret engem, bevállalja, mert azért kedveli a kis szarost. :D A többit meg megoldjuk, takarítok, és egyébként is nagyon gyakran cserélek ágyneműt, épp ezért hatalmas rakat ágyneműgarnitúráim vannak, legalább gyakran fekszünk tiszta ágyban :)

Fel a fejjel, én nem válnék meg a macskámtól!

Ezen nevettem: a macska nem hagy ott egy fiatalabb, szebb nőért :D Hát tényleg nem.

N 25

2013. febr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/154 anonim ***** válasza:
33%
Elnézést, 25 évesen még nem akarok szülni, elgépeltem :D
2013. febr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/154 anonim ***** válasza:
17%

45-össel értek egyet.


Az egyetlen és legjobb ötlet meg a macska kertben tartása. Nem lesz semmi baja, ha kint kell lennie. És akkor te is örülni fogsz, a macska is, meg a párod is.

2013. febr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/154 anonim ***** válasza:
89%

Lehet lepontozni!

A fiú megismert egy macskás nőt. Amikor összejöttek, tudta, h a lánynak milyen fontos a macska. És most mégis feltételekhez köti a közös életüket? Azt kéri, hogy mondjon le valamiről, ami neki nagyon fontos? Más lenne a helyzet, ha a kapcsolatuk alatt lett volna 'macskab.zi' a lány, de már ilyennek ismerte meg a fiú!

És akinek már volt állata, annak mindig is hiányozni fog. Még ha ezt a macskát le is passzolja, jó helyre, akkor is hiányérzet marad.

2013. febr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/154 anonim ***** válasza:
80%

46-os! :-) Végre egy igazán pozitív hozzászólás. Szerintem a párod is egy szerethető ember, ha megengedte, hogy az allergiája ellenére odavidd a macskát. Mindenkinek így kéne gondolkodni, nem egyből elutasítani mindenféle más megoldást.


Egyébként igen, minenki a kutyákkal jön, hogy azt megértené, meg stb. Imádom (mostmár) a kutyákat, de nem ők az egyetlen állat, aki képes szeretni és hűséges lenni a gazdájához, azért mert a neten írják, hogy a macska nem hűséges. Ellenpélda is sok van. Az én macskám is. Egy tündéri jószág, és soha nem dobnám el magamtól senki kedvéért. Különben is örökbefogadtam, vállaltam a felelősséget érte. És nem tudnám egy pasi miatt se kidobni, mert nekem sokat jelent, hogy a hatalmas szemeivel fekszik rajtam és dorombol és játszik és stb. Erre jönne egy fickó és kidobatná velem ezt a tüneményt, mert ő allergiás...

2013. febr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!