Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom választás elé állított...

Niccol kérdése:

A párom választás elé állított. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt a párommal, van egy cicám lassan 6 éve. A páromnak macskaallergiája van, ez eddig nem is volt probléma, mert mikor csak hozzánk jött bevett egy tablettát, vagy átzártam a másik szobába, és rengeteget takarítottam előtte a nappaliban. De most hogy összeköltözésen gondolkodunk, a párom nem akar gyógyszereken élni, és választás elé állított. De hogyan választhatnék a két legfontosabb dolog között az életemben? A párom amúgysincs oda a cicákér gyerekkori trauma miatt, én pedig olyan vagyok, mint egy macska nő el se tudnám képzelni az életem zsófi nélkül. Mit csináljak most? Tényleg választanom kell?
2013. febr. 13. 06:39
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/154 anonim ***** válasza:
25%

Állatszeretet... persze. És hol van ebben az emberszeretet?


A macskának tök mindegy, csak kapjon enni. Ez tény. Fogalma sincs, hogy ki vagy, és nem is érdekelné, ha továbbra is kap enni és van hol aludni. Nem érdekli. Téged érdekel, mert érzelgős vagy.


A fogamzásgátló szedése helyett meg lehet gumit húzni, ha valakinek nem tetszik a gyógyszerszedés! Senki nem kényszerít rá, ha te nem akarod!


Az emberi hülyeség meg határtalan, ha egy 3 éves kapcsolat nem ér többet, mint egy macska. Már bocs, de ez nevetséges!

2013. febr. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/154 anonim ***** válasza:
88%
Igazad van. A fogamzásgátló sokkal károsabb... :)
2013. febr. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/154 anonim ***** válasza:
38%

69!


Na és ha kisbabád születik és allergiás rá és nem tartható a közelben, akkor mit csinálsz? Kiteszed a babádat az utcára? Vagy begyógyszerezed?

Értem én, hogy most azért nem ugyanaz a szitu, mert egy felnőtt emberről van szó, de ennyire elvakult nem lehetsz.


Tehát kérdem én...mit tennél ha a babád közelében nem tarthatsz macskát, mert különben meghal?! (babáknál elég durva egy allergia)

2013. febr. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/154 anonim ***** válasza:
20%
67-es, én is többre tartok egy patkányt nálad, de a kérdés szempontjából ez teljesen lényegtelen. A lényeges kérdések itt, amit a kérdezőnek mérlegelnie kell, hogy mennyire gondolják komolyan a párjával így ezt az összeköltözést, mennyire tud a kérdező párja összeférni a cicával egészségügyileg és mindenhogy és nem utolsósorban, hogy ha mégis úgy döntenek, hogy összeköltöznek, a cicának mi a legjobb. Ezeket kell átgondolnia és aztán dönteni.
2013. febr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/154 anonim ***** válasza:
30%
Aki olyan önző, mint itt a válaszolók nagyobb része, annak tényleg nem is kell párkapcsolat. Tartson macskát, vénüljön meg egyedül és ne tegye tönkre mások életét ezzel a határtalan önzésével.
2013. febr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/154 anonim ***** válasza:
10%
73-as, hagyjad már, a 69-es válaszoló szerintem örökbe adná a babát inkább. :DDD
2013. febr. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/154 anonim ***** válasza:
17%
... és tartana a gyereke helyett patkányt. :D
2013. febr. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/154 anonim ***** válasza:
19%

76!


Igen, valószínű. :D Mondjuk lehet hülye kérdés volt, mert egy ilyen ember nemhogy a babáig nem jut, de egy társig sem.. :D

2013. febr. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/154 anonim ***** válasza:
91%

Ne jöjjünk már ilyenekkel, hogy mi lesz ha kisbabád lesz blablabla. Itt egy pasi van, akivel még együtt sem élt, lehet ki se húznak fél évnél többet együtt, mikor egymás szennyesét kell szedegetni, meg kiderül, hogy senki se akar mosogatni, de a macskától szabaduljon már meg rögtön, ugye?


Nem könnyű egy macskának új helyet találni! Épp csak az égből nem potyognak macskák, annyi van belőlük, ráadásul egy felnőtt az még 100x hátrányosabb helyzetből indul.


A házhoz kötődő macskák meg a legnagyobb mítoszok komolyan. Lehet beszélgetni macskamentőkkel, nem egy, nem két macska van, ami a gazdája halála után egyszerűen bezárkózik, enni sem hajlandó, van amelyiket ki lehet hozni ebből az állapotból, de olyan is, van, amivel mindegy mit csinálnak, szervi ok nincs, egyszerűen éhenhalnak.


Én a macskámat oltatom, kezeltetem ha beteg, nem mindegy mit adok neki enni alsó húgyúti szindróma miatt, ami már volt neki is kiújulhat, nem adnám oda másnak. Sose tudhatom, hogy ott is úgy gondoskodnak-e róla, hogy ott is figyelnek-e arra, hogy ne menjen ki a kertből, hogy ott is orvoshoz viszik-e ha baja van bármi.


Az egy dolog, hogy allergiás, de eleve nem is szereti a macskákat mindegy mi okból. Hasonló a hasonlóval legyen együtt, állatszeretők, az állatszeretőkkel, vegák a vegákkal, hegymászó ne könyvmollyal kezdjen stb. sok probléma megelőzhető.


A hirtelen kitörő allergia elég ritka, ha előfordul ráér rendezgetni az életét, de azért egy olyan kapcsolat miatt, ami vagy kitart vagy nem, már rögtön gyorsan lapátra tenni bármit is, ami neki fontos és sokkal régebb óta szereti azért vicc. MINDEGY mi az.

2013. febr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/154 anonim ***** válasza:
19%

79!


Az a kérdés nem neked szólt. És mint írtam, nem ugyanaz a szitu, de volt aki a gyerekkel hozakodott elő, meg reméli, hogy ilyen nem lesz, bla bla. De még csak nem is nekik címeztem.


Én ezt a kérdést 69esnek szántam. Mérhetetlenül elvakult, a patkányt is többre tartja az embernél.


Bár belátom, a kérdés minden bizonnyal butaság volt, mert egy ilyen embernek nincsen családja. Aki így nyilatkozik az emberekről....

2013. febr. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!