Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom választás elé állított...

Niccol kérdése:

A párom választás elé állított. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt a párommal, van egy cicám lassan 6 éve. A páromnak macskaallergiája van, ez eddig nem is volt probléma, mert mikor csak hozzánk jött bevett egy tablettát, vagy átzártam a másik szobába, és rengeteget takarítottam előtte a nappaliban. De most hogy összeköltözésen gondolkodunk, a párom nem akar gyógyszereken élni, és választás elé állított. De hogyan választhatnék a két legfontosabb dolog között az életemben? A párom amúgysincs oda a cicákér gyerekkori trauma miatt, én pedig olyan vagyok, mint egy macska nő el se tudnám képzelni az életem zsófi nélkül. Mit csináljak most? Tényleg választanom kell?
2013. febr. 13. 06:39
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/154 anonim ***** válasza:
23%

Mert mi a sorrend?

Gyerek-Állat-Férfi?


Egy három éves kapcsolatról van szó. Ilyenkor azért már illik a férfit kicsit előrébb kezelni, mint egy szimpla "pasi". Ha meg csak az, akkor nem kell összeköltözni, tervezgetni. Azért hogy ne legyen egyedül valakit nem kell férfit tartani, arra jó a macska. Egy társat pedig te választasz. A szüleidet, gyerekeidet nem. Még csak azt sem tudod, hogy ha macskád/kutyád lesz akkor milyen lesz a természete. A társat ezzel szemben magadnak választasz, fogadod el úgy ahogy van, azért mert neked megfelel. Nehogy már ennél fontosabb legyen egy négylábú. Szánalmas a világ, ha ennyire semmire becsülünk egy férfit, eddig mégis vele voltunk. Miért is?

2013. febr. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/154 anonim ***** válasza:
96%

"Itt egy pasi van, akivel még együtt sem élt, lehet ki se húznak fél évnél többet együtt,"


Ezért írtam, hogy először az összeköltözést kell meggondolni, hogy mennyire komolyan akarják, mennyire komoly ez a kapcsolat. Aztán ha kitartanak mellette ilyen ellentétek mellett is, akkor azon kell gondolkozni, mi lenne az elfogadható megoldás mindenkinek.

2013. febr. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/154 anonim ***** válasza:
37%

69-es vagyok

Mint írtam már, van férjem, aki imádja az állatokat. 2 éven belül lesz baba is.

Ennyit erről.

Az ILYEN EMBEREKET tartom patkánynak, mint amilyen te is vagy. NEM MINDEN EMBERT!

Komolyan képtelen vagy értelmezni pár mondatot, vagy csak teszed a h*lyét??

2013. febr. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/154 anonim ***** válasza:
26%
És én miért lennék patkány? Mert ha választanom kéne a férjem/babám és a háziállatom között, akkor egy percig nem gondolkoznék rajta?! Persze, ha van kertes ház, akkor meg lehet oldani, hogy a kutya kint van. Viszont ha lakásban lakunk, akkor ez nem ilyen egyszerű és eszembe nem jutna, hogy a párom vagy a babám gyógyszerekkel tömje magát, mert egészségtelen. Kétlem, hogy emiatt patkány volnék.
2013. febr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/154 anonim ***** válasza:
74%

Nem hinném, hogy bárki előbbre tartja úgy általában az állatokat, mint az embereket.


Én ugyan az állatok és nem emberek segítése felé húzok, de nem azért, mert jobbnak tartok egy állatot egy embernél.


De az emberért, ki fog jönni a mentő, meg fog állni a forgalom, ha elütötték, bemehet az orvoshoz, adnak neki szükséglakást, mehet az ingyen konyhára, hajléktalan szállóra, legrosszabb esetben a börtönbe, hogy fűtsenek rá, meg adjanak neki enni, meg úgy általában saját magán is tud segíteni.


Az állat nem tud. Nincs semmije, amivel segíthetne magán. Nincs semmi ahova mehet. Nem tud választani.


Kellenek ilyen elvetemült "idióta" emberek is.

2013. febr. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/154 anonim ***** válasza:
29%

83-as, mi lesz, ha mondjuk a baba lesz allergiás az állatszőrre? Félre ne érts, ne legyen rá allergiás, isten ments! De mi lesz, ha mégis? Akkor inkább gyógyszerekkel tömöd a picit, de azért állat az kell a lakásban?

Mert én biztos, hogy inkább az állattól válnék meg és ugyanígy döntenék a párom esetében is. Nem kidobnám a cicát, gazdit keresnék neki, ahol boldogan élhet. Ha valaki emiatt patkánynak tart, az meg már nem az én problémám, hanem az övé. Ennyi.

2013. febr. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/154 anonim ***** válasza:
88%

Nyugodtan utána lehet olvasni szakirodalmaknak(!!!!, nem a nők lapján!!!!), ha a gyerek 1 éves koráig gyakran találkozik egy bizonyos allergénnel, akkor nem lesz arra allergiás, mivel kialakul a megfelelő immunitás.

Én biztos, hogy nem fogom folyamatosan fertőtleníteni a gyerekemet kezét, meg rászólni, ha homokos lesz.

Ne a nőklapjára hallgassatok, hanem az orvosokra.. A gyereknek kell az a macskaszőr, a kutyaszőr, a homok, a pollen, minden.

2013. febr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/154 anonim ***** válasza:
85%

Amúgy valóban, ezt még az orvosok is megerősítik, hogy a bármilyen állattal együtt felnövő gyerek sokkal kisebb eséllyel lesz allergiás.


A gyerek kérdéssel meg nem tudom miért kell provokálni. Szó nincs gyerekről. A válaszoló nyilván kitalálna valamit, ha ilyen lenne, de nincs és a kérdés sem erről szól.

2013. febr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/154 anonim ***** válasza:
17%
Én meg személyesen ismerek olyat, aki családjában volt macska kiskorában, mégis allergiás lett rá. Biztos nem olvasta a könyvet, csak ez lehet. :)
2013. febr. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/154 anonim ***** válasza:
32%

Figyelj, gondolkodás nélkül a páromat választanám a kutyám helyett. De ha valami baja van egy állatnak akkor szintén gondolkodás nélkül orvoshoz viszem. Nem csak az enyémet (volt hogy begyulladt a szeme, az állatorvos azt kérdezte miért nem vettem neki simán szemcseppet. De most is elvinném ha "semmiség" baja lenne, mert nem vagyok orvos nem értek hozzá). Elütött kutyához is álltunk meg gyerekkoromban és vittük orvoshoz (túl is élte)

Mert amúgy állatbarát vagyok. Érző, szenvedő lény. Ha tudok segítek. Mégsem választanám ember helyett. Úgy ahogy akár a pápa, vagy akármilyen szent ember helyett a páromat, vagy a talán nem annyira "értékes" rokonomat.

Egyszerűen van egy sorrend. És szerintem igen is szánalmas, ha valakinek nem a párja, családja áll az első helyen.

2013. febr. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!