Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan küldjem el kedvesen?...

Hogyan küldjem el kedvesen? Az egész családom kibeszél.

Figyelt kérdés

A nagypapám mostanában gyakran átjön, mert unatkozik. Csakhogy ilyenkor 4-5 órát itt van, és egyszerűen nem tudok nem figyelni rá, mesél, mesél, de én közbe nem tudok takarítani, tanulni, főzni..

2 napja mondtam neki tök kedvesen, hogy már késő van, szeretnék elmenni aludni, erre bedurcizott, hazament, és körbetelefonálta a családot, hogy én kidobtam őt.

Itt volt délután 5-től... Elküldtem 9-kor, utána EBÉDELTEM, tanultam, felporszívóztam, majd 1-kor végre mehettem aludni...


Most mit csináljak? Nincs nekem erre időm, hogy napi több órát leüljek és hallgassam... Ha nem teszem le a hátsómat, miután hazaértem, akkor is csak 8-ra végzek mindennel itthon..


2013. febr. 13. 12:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Őszinteség. Az idős ember, attól, hogy idős, még normális. Szembe kell ülni vele és meg kell neki mondani, hogy mi az igazság. Rengeteg mindent kell csinálnod, nem érsz rá. Beszélj meg vele 2 napot a héten, amikor átjön, ha van kedve, x-től y-ig érsz rá és kész. Felnőtt, ráadásul férfi. A férfiakkal egyenesen kell beszélni. Nem kell utálatosnak lenni, de nem is kell gyerekként kezelni. Felnőtt ember, megemészti! Egyedül van, unatkozik, de ezzel téged hátráltat és van egy pont, ahol meg kell húzni a határt. Ez most eljött nálatok!
2013. febr. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy nem normális :( Csúnyán szólva sajnos.

Időskori elbutulás.. Mindent támadásnak vesz, elfelejt dolgokat, de sehogy nem tudtuk elcipelni orvoshoz, így ezt a részt már feladtuk.

És én tényleg normálisan mondtam neki, erre úgy állított be mindenki előtt, hogy kikergettem őt a lakásból és hogy ő többet nem jön ide.

De aztán jött

2013. febr. 13. 12:34
 3/21 anonim ***** válasza:
Eleve ne engedd be a lakásba, ha nincs idöd beszélgetni vele.
2013. febr. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
A család se nekem hisz, elhiszik azt, amit a papa mond, úgyhogy most én vagyok a sz@r.. :(
2013. febr. 13. 12:35
 5/21 anonim ***** válasza:

Ha panaszkodik a család akkor nyugodtan mond meg nekik, hogy a papa naponta 4-5-6 órát is ott van nálad így semmire sincs időd mellette. Meg hát a nagy házban muszáj takarítani és sose végzel este 8-nál előbb.. (bár ez eléggé fura)

Ha nem tetszik nekik lehet azt is mondani hogy menjen a papa hozzátok..

2013. febr. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
A takarítás max 30 perc, de főznöm kell, de a legtöbb időt a tanulás veszi el..
2013. febr. 13. 12:36
 7/21 A kérdező kommentje:

És akkor még nem mentem el semerre a barátaimmal, nem találkoztam a párommal, semmi, csak tanultam, takarítottam és már este van.

Szeretném én is letenni a fenekemet és pihenni, nem pedig ugyanazt meghallgatni naponta több órán keresztül

2013. febr. 13. 12:36
 8/21 A kérdező kommentje:

Figyeli amúgy, hogy mikor jövök haza, bemegyek a lakásba és elindul ő is.

A kaput ki tudja nyitni, ha meg bezárnám az ajtót, na az lenne ám a botrány..

A szüleim támogatnak anyagilag, most ha megharagszanak rám ezért, akkor éhendöglök

2013. febr. 13. 12:37
 9/21 anonim ***** válasza:
Nem tartozol beszámolni sem neki, sem a családodnak, hogy miért nem érsz rá pesztrálni a papát napi 5-6 órát! Ha jön, köszön, megmondod, hogy ne haragudj papa most nem érek rá, és elköszönsz. Légy határozott. Az a családtag,a ki beszól, annak meg meg lehet mondani nyíltan, hogy ha nem tetszik,látogassa és szórakoztassa ő, ne téged kritizáljon! Légy felnőtt, és határozd meg meddig engedsz elmenni másokat.
2013. febr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Jó, de kell az a pénz a szüleitől és ők elhiszik, amit a papa mond.. :(
2013. febr. 13. 12:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!