Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki munkanélküli. Hogy viseli...

Aki munkanélküli. Hogy viseli a család hogy nincs munkátok, hajszolnak benneteket vagy türelmesen kivárják és segítenek az elhelyezkedésben?

Figyelt kérdés
2013. febr. 13. 13:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%
Mindig megkapom, hogy szerintük lehetetlen, hogy nincs munka. Jahm van a Mekiben este 5-től éjfélig minimálbér alatt. Más semmi. Arra meg szerencsére nem vagyok rászorulva.
2013. febr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%

Én majdnem 4 hónapja vagyok munkanélküli. Az elején szóvá tették, hogy mikor lesz már munkám, most már nem mondják, de tudom, hogy ugyanezt gondolják. Annyiban "segítenek", hogy néha reggel odalökik elém az újságot, hogy nézzem meg az álláshirdetéseket, amit egyébként is megtennék. Sajnos nem nem értik meg, hogy manapság nem olyan könnyű munkahelyet találni, mint akkor amikor ők voltak fiatalok.

20/L

2013. febr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
86%

Velem nagyon türelmesek, támogatnak a szüleim október óta mióta végeztem. Igazából nem válogatok, de még egy ABC-be sem vettek fel...


Velem vannak lelkileg és a párom szülei is, néha még így is rohadtul sz.rul érzem magam...

Nem is tudnám elképzelni mi lenne, ha még ők is a fejemen lennének...:(


22-L

2013. febr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos allergia miatt nem lehet akármilyen munkám.

A férjem tart el jelenleg.

Őt nem zavarja hogy itthon vagyok, neki jó hogy minden nap várja a frissen főtt kaja.

Így, nem is segít túl aktívan munkát keresni, nem mondanám teljesen rózsásnak a helyzetet :)

2013. febr. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem ért meg anyum, pedig jól esne, ha néha néha nem csak megjátszaná, utána meg kiderül, hogy haragszik. Pedig már három éve nem lakok otthol, eltertom magam a megspórolt pénzből, saját pénzen tanulok is, és az első diplomámnál is diákhitelt vettem fel. Most volt egy olyan megjegyzése hogy " amikor kérdik, hogy van e már munkája a fiadnak, én meg mondom nincs. Igen, igen, szégyenlem, hogy nincs munkád" Mondja úgy, hogy hatvan km-re lakok otthontól és eltartom magam. Bevallom, nem akarnék teszkóba pakolni, vagy ilyesmi, mert ez csak az esetleges lehetőségtől veszi el az időt nekem is. Nem azért tanultam, illetve spóroltam, hogy akkor is rászoruljak amikor nem feltétlen kell. De ezt nehéz elmagyarázni egy olyan szülőnek, aki a melóhelyen apait anyait berakja, otthol meg türelmetlen volt mindig is.
2013. febr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz, mint négyes válaszolónak, bőrallergia miatt nem vállalhatok el akármilyen munkát.

Persze, majd úgyis jön valami szupermelós, aki kioktat, hogy csak lusta vagyok.

Édesanyám türelmes is-meg nem is. Néha el kezdi mondani, hogy de-de akárhová adjam be, és amikor mondom neki, hogy rengeteg helyre elküldöm, boltokba is bemegyek kárdezősködni, akkor csak ingatja a fejét, és félbeszakít.

Érdekes, hogy tesómat egyáltalán nem cseszteti, neki szerzett munkát anno, nagyon jót, csak hát mivel öcsémnek kevés volt a havi 90ezer+juttatások, napi 6 órás laza munkáért, ezért otthagyta a fenébe, leégetve ezzel édesanyámat is. Mai napig sírhatnékom van, ha belegondolok, mennyire máshogy állnának most a dolgok, ha én kapom azt a munkát.

2013. febr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

6-os válaszolónak:

Tesód megérdemelne egy péklapátot az arcába.

2013. febr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem cssztetnek,de érzem...van egy kisgyerekem,igy nem vesznek fel sok helyre,és 3 műszakban egyszerüen nem tudnám ellátni a saját gyerekemet,meg most még a 3 műszakos gyárakban sincs felvétel.
2013. febr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim konkrétan nem szóltak még be, a tesóm már sokszor okoskodik, hogy biztos nem is jelentkezek sehova meg válogatok meg évekig itthon akarok ülni stb., viszont szokott segíteni önéletrajz-motivációs levél témákban pl, meg érdeklődik ő is nekem munka iránt mert neki "vannak kapcsolatai". A párom nagyon megértő, nem hajszol a munka miatt, örül neki, hogy így hogy csak ő dolgozik többet tudunk együtt lenni, sőt azt is felajánlotta, hogy ha bármikor kell valamire pénz ad (mondjuk nem szándékozok tőle kérni, szerencsére van elég spórolt pénzem) vagy ha megyünk vásárolni együtt, sose hagyja, hogy én fizessek.


Nem vagyok amúgy régóta munkanélküli, január 15 óta vagyok az, szóval durván egy hónapja és elvileg márciustól lesz is egy hely, ahova fel fognak venni, de nem tudom még, közben azért jelentkezgettem pár helyre, hátha lesz valami. Ja és amúgy még levelezőn egyetemre járok, szóval nem csak úgy ülök itthon, legalább van időm tanulni. Kb. nálam ennyi a helyzet.

2013. febr. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Én az egyetem otthagyása után több mint 2 évig nem találtam munkát. Az első évben nehéz volt, mert mindenáron szakmában akartam volna elhelyezkedni, persze nem ment. Aztán talált anyum egy ingyenes támogatott OKJ-s képzés tanfolyamot, ami mindig is érdekelt, és támogatott, hogy menjek el, majd utána támogattak, hogy tanuljak tovább már pénzért. Sikeresen elvégeztem. Végül rokoni segítséggel sikerült elhelyezkednem, persze nem a már megszerzett szakmáimban.

Nagyon nehéz volt, főleg a párom szülei nem értettek meg, akik kis faluban élnek és már 14 évesen elmentek dolgozni a 8 általánossal. Az más világ volt, ma már diplomával sem könnyű...

2013. febr. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!