Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki munkanélküli. Hogy viseli...

Aki munkanélküli. Hogy viseli a család hogy nincs munkátok, hajszolnak benneteket vagy türelmesen kivárják és segítenek az elhelyezkedésben?

Figyelt kérdés
2013. febr. 13. 13:17
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos az előző generációnak mi mondhatjuk a mai helyzetet vakulásig. De akkor miért a legtöbb ezekből a generációkból vannak a tüntetéseken, ha nem is értik meg miért tüntetnek? Hát pont ezért is, hogy legyen melónk nekünk is, amikor hazamennek és ha van ilyen rokonjuk meg űzik. Most akkor miről beszélünk?
2013. febr. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Anyámtól rendszeresen megkapom, hogy élősködő vagyok, belőlem úgysem lesz semmi, én soha egy napot sem dolgoztam(3 munkahelyen volt már eddig, tehát dolgoztam).Segíteni, azt nem.Szerinte van munka, csak keresni kell....Hát, akkor kereshetne nekem ő is, mert én ugyan nem találok, hiába keresek!
2013. febr. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Nekem van munkám mégis baszogat a család hogy miért nem keresek még többet.
2013. febr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
100%
cseszegetnek de már nagyon elegem van
2013. febr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

A mostohaapám állandóan cseszeget, sérteget, kibeszél a hátam mögött, mindenféle lehetetlenségeket állít rólam.

Csak azért, mert "ingyen élő" vagyok, ergo merek enni, és az alap dolgokat elvégezni. De pénzt nem igazán tudok felmutatni, csak azt a keveset, amit néha összetudok szedni egy-egy kisebb alkalmi munkával.

Folyamatosan kapom az ívet, hogy menjek dolgozni, miért nem dolgozok? Miért?! Mert nincs munka. Suliba járok még, folyamatosan érdeklődök a munka iránt, keresgélek, de semmi. Mindenhonnan csak elutasítást kapok. Fogalmam sincs, hogyan fizetem ki a tandíjt a következő évre, és azt sem, hogy lesz a jövőhónapban. Ezenkívül rengeteg problémám van, lelkileg nagyon megvisel.

Nemhogy segítséget nem kapok, még egy kis empátiát sem.


19/L

2013. febr. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Nem én lettem munkanélküli, a "családfenntartó" lett, és hát kívülről egy ideig sajnálgattuk, meg pátyolgattuk, de mikor már hetek óta "nem vagyok rászorulva" felkiáltással, ami nem az ő szájízének megfelelően fizet, azt meg sem próbálta, akkor azért kezdtünk idegesek lenni. Hónapok után meg már egyfolytában baszogattuk, hogy egyáltalán számol, gondolkodik, Mi ez a szöveg, hogy nem, meg nincs rászorulva, hát átszámolta már, hogy milyen költségek vannak a háztartásban és amit mi kapunk az nem fedezi és hónapok óta ez megy, mégis mit gondol mi lesz? Ezen mindig felháborodott.

Aztán nagy nehezen csak megfelelt neki egy munka, de akkor már pucér kenyér evés volt, meg rengeteg adósság, bár addig tucatnyit utasított el, mert hogy nem fizet elég jól, meg sokat kell dolgozni, meg ez se, meg az se jó, ráadásul otthon se csinált semmit egész nap, így már a f@sza ki volt vele mindenkinek, hogy nem igaz, hogy nem gondolkodik vagy mi a fene van?

2013. febr. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Na ilyen családban se lennék családfenntartó ahol ha valami baj van baszogatnak...
2013. febr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Már elnézést, de mikor őfelsége felmond, mert neki valami nem tetszik és leszarja mi van, ő ide se meg oda se megy mert ő X összeg alatt nem vállal munkát miközben hitele van, meg luxus kiadásai, mint extra tv csomag, cigi, benzin, mert nem gyalogol 10 percet a boltig és otthon se csinál semmit hiába ott ül egész nap, akkor tudod egy idő után azért az ember már nem tud jópofát vágni a szegény szerencsétlen munkanélkülihez, aki az elmúlt 8 hónapban tucatnyi helyen konkrétan dolgozhatott volna, nem csak lehet felvették volna, de nem mert annyiért nem. Miközben más meg húzza az igát és a pénz a számlákat meg a hitelt se fedezi, nem hogy a kaját vagy bármi egyebet.
2013. febr. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Apám anno nem mondott fel mikor kellett volna s csonkolt gyomorműtét lett a vége. Gondolhatott mennyire dőlt akkor a pénz...


Nyilván oka volt a felmondásnak s annak is hogy nem még rosszabbat keresett helyette. De legalább kiderült neki kivel került össze.

2013. febr. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Azért irigylem őt. Hogy nem tudok én is ilyen nőt kifogni, pedig mindig is ilyen nőre vágytam.
2013. febr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!