Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted, hogy tudnék könnyeb...

Szerinted, hogy tudnék könnyebben együttélni ezzel a dologgal?

Figyelt kérdés

A férjem motorozik! Ezt én elég nehezen viselem. Már most kezd gyomoridegem lenni, hogy tavasszal kezdődik a "szezon":(


Az a nagy gond, hogy elég örült módon motoroznak.

Szoktak menni a Hungaroringre is és amit ott levágnak az csak "játék". Néha kimennek pár napra Németországba aztán ott az Autobahn-on ilyen 280-300-as tempóban mennek a forgalomban. Meg ilyen 200-al úgy szlalomoznak a csúcsforgalomba, hogy az hajmeresztő.

Szoktak ilyen motorra szerelhető kamerákkal videókat csinálni és már meg se merem őket nézni. Volt, hogy két kamion között szerintem nem volt egy méter különbség aztán közöttük mentek el 260-al. Meg hasonló hajmeresztő dolgok:( Néha mikor megnézek egy-egy ilyen videót szó szerint leizzadok közben.


Mikor elmegy motorozni (ez jó időben minimum minden szombat, vasárnap) akkor míg hazanem ér én szinte remegve várom, hogy hazaérjen. Minden percben arra gondolok, hogy vajon mikor történik vele valami.


A balesetekből se tanul. A lábában már szinte több vas van mint csont:(, meg a barátainak is voltak komoly balesetei. Volt több olyan barátja aki a szeme láttára halt meg. De ezek abszolút nem ijesztik el.


Múltkor kérdeztem tőle, hogy nem fél-e, hogy meghal motorozás közben. Erre azt mondja "ámen" meg hozzá tette, hogy ne aggódjak írt végrendeletet én öröklök mindent. Tiszta hülye. Azzal is számol, hogy meghal és nem érdekli.


Amúgy meg sem ő sem a barátai nem ilyen "suhanc hülye gyerekek". A hétköznapokban minden felelősségteljes komoly emberek. Vállalkozok többnyire, de van köztünk például ügyvéd is. Csak hétvégére "bolondulnak" meg.


Mit kezdhetnék a helyzettel? Annyira rossz ez a folyamatos félelemben élés. Már rettegek a tavasztól:(

Hogy könnyíthetnék a helyzetemen?


2013. febr. 15. 19:06
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
73%
Csak ő könnyíthet a helyzeteden, de nem úgy néz ki, hogy akarnak, úgyhogy bele kell törődnöd :(
2013. febr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
77%

Az egyetlen megoldás lenne, ha elválnál töle és elköltöznél olyan messze, hogy többé ne is halljál róla.


Viszont el sem tudom képzelni, hogy hogyan lehet valaki ennyire felelötlen - mert az, hogy hülye és meghal, még rendben van, de ha igy motorozgat, akkor igen nagy esélye van, hogy másokat is meg fog ölni ezzel a hozzáállással.

2013. febr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
83%

Az ilyenek szoktak meghalni.

Dühítő az ilyen ostoba, önző ember, mert a saját halálával másokat is tönkretesz, netán ártatlanokat gyilkol meg.


És ezek még élvezik is a veszélyt....az ilyen nem szereti a társát, mert akkor nem tenne ilyen önző, ostoba dolgot!

2013. febr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:

"Az egyetlen megoldás lenne, ha elválnál töle és elköltöznél olyan messze, hogy többé ne is halljál róla."


Szánalomra méltó hozzáállás:))

Ez az opció nálam kizárt!

Ilyen jellegű kommenteket többet nem is kérek!

2013. febr. 15. 19:21
 5/50 anonim ***** válasza:
78%

Akkor motorozz vele, hogy együtt halljatok meg!

Minő romantikus befejezése az életnek...


Panaszkodsz, de nem lépsz az öntelt "párod" mellől, aki lesz*rja a te érzéseid.

Akkor szenvedj, nem sajnállak.

2013. febr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem az egyetlen dolog amit tehetsz az az, hogy próbálod rávenni, hogy legalább ártatlanok életét ne veszélyeztesse. Menjen száguldozni, de csak rendes versenypályára, ne oda, ahol átlag normálisan vezető emberek közlekednek (autópályán is), mert én pl ha látnék egy olyan videót, amit leírsz, hogy csúcsforgalomban szlalomozik, hát a minimum hogy feljelenteném, mert az az én férjem vagy gyerekem is lehet, akit egyszer el fog ütni!!! Nagyon felelőtlen! Sajnos a saját épsége láthatóan nem érdekli, de ne legyen már önző! Mi van, ha egyszer téged üt el valahol, akár meg is történhet!
2013. febr. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
45%
Vállj el tőle, biztos lenne min osztoznotok. :)
2013. febr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
100%

Könnyebben együttélni ezzel a dologgal nem lehet. Az egyetlen dolog, ami könnyítené, ha abbahagyja. Ez viszont valószínű nem fog megtörténni, hiszen ez az egy kikapcsolódása van, amit szeret(ha jól gondolom), és ennyi neki is "jár".

Esetleg beszélhetsz még vele, hogy te belepusztulnál ha elvesztenéd őt, és az is bánt, hogy ennyire nem érdekli őt a saját halála, hiszen nem csak magávalszúr ki(vagyis magával annyira nem, mert valószínű meg se érezné, csak puff és kész), hanem veled is és a családjával. Igazából szerintem amit csinál az elég önző dolog. Alapból a motorozástól is tartok, mert nagybátyám így halt meg(nyugisan jöttek haza Németországból, de elaludt..), de ha még így száguldoznak is...


És tényleg ez a legrosszabb, hogy nem csak saját magát veszélyezteti, és neked okozna bánatot, hanem annak is, aki esetleg megsérül a jóvoltából, na meg annak a hozzátartozói is..


Azon kívül hogy beszélsz vele sokat nem tehetsz. Neked nem lesz könnyebb sehogy, ha ezt folytatja. Ugyanúgy végig fogod aggódnni ezeket az időszakokat.

2013. febr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
67%
Mutass neki csini kis elektromos rehab kocsis lábatlan balesetes embereket. Cigisdobozokra se kielégült fejeket festenek elrettentésképp.
2013. febr. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy hagyd el, mert ez sosem egyszerű döntés, de képes leszel ápolni, ha egy balesetben lebénul? (Lelkileg és fizikailag sem egyszerű.) Szereted annyira, hogy erre is képes legyél, és ne érezd azt minden nap, amikor ránézel, hogy tönkreteszi az életed?

Ha nem, akkor hagyd el most, mert később már nem biztos, hogy megteheted.

Én mindig azt mondom, hogy meghalni könnyű, továbbélni nehéz. (Neked nélküle, vagy nektek, ha ő lebénul a saját hibájából, vagy megöl ezzel valakit.)

2013. febr. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!