Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi kezdjek ezzel a helyzettel?...

Mi kezdjek ezzel a helyzettel? (anyósjelöltprobléma)

Figyelt kérdés
Anyósoméknál lakunk ( a párom anyjáéknál).Én is és a párom is dolgozunk+anyós és após is.Minden hónap elején oda adunk 50 ezer ft-ot mert hát mi is beszállunk a rezsibe hiszen itt lakunk. Viszont az anyósom elvárja azt is h például kéthavi csekket nem fizetett be nem tudom mért és nekünk kellett befizetni közel 65 ezer ft-ot+ még az anyósom hülyeségei miatt mi is szívunk.Kiderült h van egy csomó tartozása.És nekem már ebből kezd elegem lenni h szerintem mi csak azért kellünk h fizessük az ő hülyeségeit.Jó tudom menjünk albérletbe de párom nem akar mert az se lenne olcsóbb minthogy itt lakunk.Hiába kérlelem mondom neki h menjünk el még akkor is jobban járnánk ő nem akar... Szivesen segítek neki nem arról van szó de lassan mi is szeretnénk már családot alapítani...A páromat viszont nagyon szeretem h csak úgy faképnél hagyjam.Nem tudom mit csináljak?! L/23 a párom 26 éves
2013. febr. 22. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mintha a saját történetemet olvasnám... Velünk is ez történt, fizettünk a rezsibe, majd jöttek, hogy adjunk ennyit meg annyit, mert tartozásuk van. Az elején én is próbáltam segíteni nekik, de csak egyre több lett a tartozás, mi pedig nem tudtunk egyről a kettőre lépni. Én meg csak vártám és vártam, hogy menjünk már albérletbe. Párom nem akart "kicseszni" a szüleivel. Hát én meg a végére annyira megelégeltem, hogy hiába tudtam, hogy vele akarok élni, ultimátumot adtam neki. Felnőtt emberek vagyunk, nekünk is megvan a saját életünk, közös életet akartam gyerekekkel. Akkor megijedt, hogy elveszíthet és a következő hónapot már albérletben kezdtük. Számolgattam előtte, és a rezsibe való beszállás plusz a tartozások fizetése messze nem jött ki annyira, mint az albérlet költségei!
2013. febr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

de a párod miért ragaszkodik ennyire ehhez a helyzethez?

Ő anyuka pici fia? vagy más okból?

2013. febr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A párod tipikusan anyuci pici fia, és nem képes elhagyni a családi fészket, a megszokott kényelmet. Nem képes egyedül, felnőtt férfi fejjel külön életet kezdeni, önállóan, veled, családot alapítani. Én biztosan megmondanám a páromnak, hogy ha ennyire anyuci és apuci nyakán akar csüngeni, akkor maradjon, de én lelépnék és keresnék egy olyan férfit, aki nem ennyire a szüleitől függ, hanem képes önállóan családot alapítani. Ha a párodnak nem tetszik, maradjon, de én sem bírnám ezt a helyedben. Mondjuk én alapvetően nem költöznék oda anyóshoz és apóshoz, még ha nagyon jó viszonyunk is lenne, mert előbb-utóbb előjönnének a problémák. Ha azt látnám, hogy a választottam nem hajlandó velem külön költözni, kapásból elgondolkoznék,és otthagynám.. A párod sosem fog tudni anyuci és apuci nélkül meglenni, mert ha el is költözik veled máshova, akkor is munka után, a szabadnapjain majd anyuhoz és apuhoz fog menni, az lesz neki az első.. Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, de vagy megszoksz, vagy megszöksz...
2013. febr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát hogy mondjam a páromat anyósom álladóan azzal fogja meg h elkezd sírni h őt senki sem szereti mindenki elfordul tőle... viszont nekem a múltkorába elárulta magát anyósom h ha kell akkor tud ő sírni azért h elérje a célját..páromnak elmondtam ezt és nem hitt nekem,én meg már belefáradtam h állandóan harcolok az anyja ellen
2013. febr. 22. 13:39
 5/10 anonim válasza:
81%
Szerintem merlegelj! Oke, hogy az anyja, de ha igazan szeret akkor azt nezi, ami nektek elonyos. Ha nem akar lepni, akkor vagy tenyleg a kenyelem, vagy fel! Ahogy az elottem szolok, en is azt tudom csak tanacsolni, hogy adj ultimatumot neki! Ha fontos vagy, akkor lepni fog! Ha nem, az elmond mindent! Ebben az esetben nem artana elgonddolkoznod a jovodon, vele vagy nelkule! En is hasonlo helyzetben voltam, kileptem es most boldogabb vagyok mint valaha. Neked kell dontened.....birod meg ezt tovabb, vagy lepsz. Sok erot hozza!!! ;)
2013. febr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 -as hozzászóló vagyok. Rögtön gondoltam, már a kérdésedből is, hogy ez lehet a dolgok mögött. Az én nővérem férje detto ugyanez a férfi. Ők is albérletben kezdtek anno, amikor először összeköltöztek. Akkor a férje ( akkor még vőlegénye) munkanélküli volt. Azt vettük észre, hogy amikor elment nővérem dolgozni, ő fogta magát reggel 8kor átment anyuhoz és apuhoz, délután 4kor nővérem odament érte, és úgy együtt haza. Ez ment 1 évig, majd a pasi közölte, hogy az albérlet mellett nem tudnak úgy félretenni, költözzenek oda a szülőkhöz, mert akkor majd tudnak spórolni. Elköltöztek, majd nővérem elmondása szerint az anyós majdnem minden nap azt hajtotta a férjének, hogy ő már idős, mi lesz vele ha mindenki elköltözik és magára marad, meg egyedül lesz stb. Aztán mikor nővérem mint kívülálló jobban átlátta ezeket a dolgokat, elmondta a férjének, hogy az anyja ezzel tartja őt lelki terrorban és h lelkiismeret furdalása legyen ha elmegy vhova és az öregasszony több időt van egyedül/ketten a férjével. A férje is rájött erre, és már nem hagyja magát, az anyós sem panaszkodik annyit, mióta rájött, hogy már nem lehet mivel megfogni a pici fiát..
2013. febr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ebbe a helyzetben voltam énis.Én megmontam kerek perecre,ha jön velem albérletbe jön,hanem akkor maradjon.Nagyon szeretük egymást akor és most.Jött velem albérletbe,de anyós majdnem mindennap itt van.Jobb így,mert már idegekkel nem bírtam tovább.Minél több pénzt adtunk neki annäl több kellett.
2013. febr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nah neeem! álljon már meg a menet kérem szépen! ti korrektül beleadtok a rezsibe és ezen felül még ti fizetitek az elmaradt számláit meg a hiteleket? mióta köteles egy gyerek és annak társa az anyós hiteleit finanszírozni? egyébiránt ha a kérdező felvenne hitelt az anyós is fizetné? különben meg milyen jogon fizetteti ki azt a számlát amire már rég oda lett adva a pénz? a havonta 50e hova megy el amit adtok?

egyépként a kölcsönök mire mentek el?

adja el a kedves anyós a házat ha már olyan kölcsönt vett a nyakába amit képtelen fizetni mielőtt nagyobb gondok lesznek. a párodat pedig kérdezd meg kerek perec hogy mit szeretne? gyereket , családot? mert az ha így folytatjátok tuti egyhamar nem lesz mert nektek kell majd visszafizetgetnetek a kölcsönt meg az elmaradt számlákat is a havi 50e-n felül :S vagy megy veled vagy akkor maradjon és finanszírozza a kedves anyós hiteleit és elmaradt csekkjeit egyedül! tisztára szégyenletes már a mai világ, a fiatalok nemhogy a 0-ról, egyenest a mínuszról vágjanak neki a közös életnek? gratula! a párod részéről meg az milyen szerelem már hogy még téged is megbékjóz ezzel a sorssal? az anyuka részéről pedig az nem is szeretet ha képes még arcátlanul a havonta letett összegek után még egy kéthavi számlát is a képetekbe dugni!

2013. febr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mostantól kérd hogy az összes sárga csekket tegyék le a konyhasztalra.

Oszátok 4 felé mindenki kézpénzben odagya a részét ott mindenki elött és a párod vigye el a postára.

Ha az anyos erre nem hajlandó talán a párod is elgondolkodik hogy van az hogy 4 fizúból nem lehet befizetni a rezsit.

2013. febr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Továbbra is mondd azt, hogy el akarsz költözni, várj egy évet, ha nem megy keress másik társat, ez a kezdet csak, ha lesz unoka akkor szívsz majd igazán egy ilyen anyóssal.
2013. febr. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!