Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne utáljam a...

Mit tegyek, hogy ne utáljam a leendő sógornőmet?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy érzem, hogy teljesen tönkretesz engem ez az érzés. Szeretnék túllépni és eljutni egy olyan szintre, hogy közömbös legyen nekem, vagy legalább is szeretettel tudjak gondolni rá.

Fiatalabb nálam(20), és anyuci kicsi lánya, akit mindenért meg kell dícsérni, de neki ez nem elég, mert folyton versengeni akar velem. Ki főz jobbat, ki ügyesebb, ki vezet jobban, ki a szebb, ki az okosabb, és minden pillanatban ez megy. Egy ideig nem érdekelt, de sajnos miután odaköltöztem hozzájuk, ő és az anyja kicsináltak engem. Minden amit csináltam, vagy érdekelt arra vezették vissza, hogy őt utánzom. A vicc az, hogy ő utánzott engem, de ez engem nem zavart. Leültünk beszélgetni, mint "két felnőtt" és megkért szépen, mint egy magasabb szinten álló, hogy ne vegyek semmi olyan cuccot, ami neki is van, mert ő egyedi akar lenni, és nem tűri az ilyesmit. Rá 2 hétre írt egy sms-t, hogy talált ugyan olyan pulcsit mint az enyém, és kell neki. A páromat ellenem hangolta, az ő figyelméért is folyton versenyezett velem, és nehezen viselte, amikor a párom inkább rám figyelt, mint rá. Az anyukája nagyon elvakult vele, és miden pillanatban azt zengi, hogy ő tökéletes, ő a legokosabb...stb... az utóbbi időben már nem is beszél velem, és ellenem hangolja a szüleit is. Azt vettem észre, hogy a tettei miatt nagyon megutáltam őt. El is kellett költöznöm miatta és az anyja miatt, de szerencsére a párommal még együtt vagyunk.

Megbeszélni nem tudom vele, mert ő és anyukája nagyon agresszívek, és csak a saját igazukat fogadják el. :(

MIT TEGYEK, HOGY NE UTÁLJAM ŐT? HOGYAN SZŰNJÖN MEG BENNEM EZ A HARAG IRÁNTA?


Előre is köszönöm a segítségeteket.


2013. febr. 26. 09:21
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Nem tud valaki valami könyvet, vagy cikket, vagy bármit a témával kapcsolatban? Úgy érzem, hogy ez az érzés teljesen felemészt engem. Ráadásul, amikor együtt vannak a párommal folyton attól félek, hogy megint ellenem hangolja. :( Én csak szeretnék ilyen gyerekes hülyeségek nélkül élni. Megpróbálom majd valahogy túltenni magam rajtuk, csak nem tudom hogyan. Ha ott vagyunk, éreztetik, hogy nem bírnak engem. Ez régen nem így volt, mert az anyósommal nagyon jól kijöttünk. :( Az a baj, hogy eddig is nagyon utált a lány, de mióta élete szerelme (aki egy mocskos kéjenc és másra sem tud gondolni, mint, hogy egyik csajtól a másikhoz menjek /akár ugyan azon a napon/) bepóbálkozott nálam. Én természetesen megmondtam neki, hogy soha semmilyen körülmények között nem lehet köztünk semmi, de a lány azt hitte, hogy a volt pasija csak viccel velem, azét, hogy előtte felvágjon. Amikor szembesítettük, akkor vallotta be, hogy igen is akart tőlem valamit. Ezek után még jobban utál engem, és még csak nem is tehetek róla. :(
2013. febr. 26. 09:55
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Fú, én az ilyeneken szétröhögöm magam:D Mármint ezen a ne vegyél olyat amilyen nekem van dolgon:D

Szóval a harag szerintem így szűnhet meg. Ha magadban, esetleg szemtől-szemben is kineveted őket. Ez annyira felidegesíti az ilyen embereket, hogy elképzelni sem lehet. És mivel magát senki sem akarja feleslegesen stresszelni, le fognak erről szokni, hiszen ők járnak rosszabbul: tiszta mérgesek lesznek, Te pedig normál 72-es pulussal még jót is szórakozol:)

2013. febr. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Meg tudtuk beszélni, csak az anyukája mindig úgy beszél magáról, mint egy szentről, ha tud, segít, de csak, hogy elmondhassa, Ő segített. És idáig engem is megtévesztett, és bíztam benne. Valamit ki kell találnom, mert az anyja nem fogja hagyni, hogy azt tegyem, amit akarok, és ha mégis, tesz róla, hogy a barátom már ne akarjon engem. :( Nagyon jól tud befolyásolni, meg bogarat ültetni az ember fülébe. :(
2013. febr. 26. 09:58
 14/35 Morzsa ***** válasza:
100%
Ha valóban úgy érzed,hogy ez az egész teljesen felemészt téged,akkor lépj ki ebből a kapcsolatból,és találj olyan valakit,aki megérdemel téged,és nyugodtan mindenféle piszkálódás nélkül együtt lehettek.A soraidból az jön le,hogy csak te akarsz tenni valamit a jó viszonyért,a többiek nem.Ne hagyd,hogy hülyét csináljanak belőled,és idegileg kikészítsenek!!!Nem érdemled meg.Vagy kérd meg a párodat,hogy egy darabig szüneteltessétek a kapcsolatot,mert időre van szükséged,hogy átgondold a dolgokat.Ha könnyen belemegy,akkor nincs értelme folytatni,viszont ellenkező esetben igenis akar téged.
2013. febr. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Nem tudtok valami könyvet ami segíthetne? Akár a higgadtságról, akár arról, hogy hogyan ne utáljuk azt, aki mindent elkövet ennek érdekében?
2013. febr. 26. 10:02
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont a pároddal kell beszélned. Nem igaz, hogy egy felnőtt férfi nem ismeri már az anyját, hogy tudja, mikor kell komolyan venni, és mikor van az, hogy csak azért jár a szája, hogy csináljon valamit.

Nem beszéltetek még erről? Hogy miért hagyja, hogy az Édesanyja a fia szerelméről rossz dolgokat mondjon? Úgy értem folyamatosan. Mert nyilván a véleményét elmondhatja, EGYSZER. De azt nem tűrném még az anyámtól sem, hogy állandó jelleggel belekössöna barátnőmbe.

2013. febr. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Most szüneteltünk, amikor hazaköltöztem, mert már nem bírta tovább ezt az egészet. Nekem teljesen elment az önbizalmam, mert még azt is megmondták, hogy hogyan ízesíthetem a levest... A párom velem akar lenni, és el akar költözni, de most még sajnos nem tehetjük meg. Én már találtam munkát, csak most ő fogott bele valamibe, ami miatt legalább fél évig nem tudunk összeköltözni. :(
2013. febr. 26. 10:04
 18/35 Morzsa ***** válasza:
100%
Nem hinném,hogy egy könyv fogja majd megoldani ezt a problémát.De ha birka türelmed van,akkor szépen lassan kifognak csinálni.Ezt ne várd meg!De ha szenvedni akarsz,akkor várd a csodát.Segíts magadon,az isten is megsegít!
2013. febr. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Az anyja nagyon okos nő. Nem rosszat mond rólam, hanem őt bántja az, hogy én ilyen meg olyan vagyok, és nem meri velem megbeszélni. És ő nagyon szeretne nekem segíteni, de nem lehet. .... Szóval nem direktbe mond rosszat rólam, hanem elhiteti, hogy az én oldalamon áll, ahogy a huga is, és úgy mondja el, hogy őt bántja, hogy ezt nem lehet megoldani. Teljesen olyan, mintha tényleg szeretné, de én lennék a rossz, aki miatt nem lehet. :(
2013. febr. 26. 10:07
 20/35 A kérdező kommentje:

Kedves Morzsa!

Az a baj, hogy nagyon szeretem a párom, és ő is engem. Már több, mint 2 éve együtt élünk, és fontos nekem. Ezért gondolkodom a megoldáson.

2013. febr. 26. 10:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!