Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 17éves vagyok a barátom...

17éves vagyok a barátom cigány és sajnos a szüleim tiltanak töle több mint 1éve vagyunk titokba együtt nagyon nehéz. A szüliem fenyegetöznek nem engednek sehová mindenáron el akarnak szakitani egymástol és nem lehet megbeszélni velük. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ö az elsö szerelmem és ugy érzem hogy mi összetartunk.
2008. jún. 7. 20:42
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
79%
Azta!! Hát a legjobb amit tehetsz, hogy szépen megbeszéled a szüleiddel, hogy te őt szereted, és ő is téged, és hogy ezzel csak azt érik el, hogy semmit nem fogsz nekik elmondani, és el fogtok távolodni egymástól, amit te nem szeretnél, de már nagylány vagy, tudod mi a jó neked. Ha csalódni fogsz, az pedig a te gondod lesz, nem az övéké, az is a Te életed része. Neked is kellenek ugyanúgy szerelmek, és csalódások, mint bárki másnak a világon, hogy kiforrjon a személyiséged.
2008. jún. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
28%
fúj geci, te beteg vagy. gyorsan vágd fel az ereid, hogy mersz egy korcs cigánnyal összeállni. halgass a szüleidre.
2008. jún. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
72%

Nos megértelek, de a szüleidet is. Én sem nézném jó szemmel hogy a gyerekem egy cigánnyal legyen együtt, mert ezzel már én is megjártam régebben. Persze jó kapcsolat volt, csak amikor elmúlt a nagy szerelem és ott akartam hagyni teljesen megváltozott, fenyegetett, a testvéremet megverette, stb. Nem gondoltam volna róla.

Nem lebeszélni akarlak, te döntésed, de szerintem bármit teszel nem fogják elfogadni a szüleid. Nincs mit tenni. Viszont 17 évesen már nem hiszem hogy bezárhatnak a szobádba hogy márpedig kislányom te nem mehetsz sehova, úgyis méssz ha akarsz, nem? Akkor meg nincs gond, ha neked ez a srác kell, el kell fogadnod hogy ezt a szüleid nem nézik jó szemmel bármit is teszel. A gyerekük vagy, természetes hogy meg akarnak védeni, ezért nem fogják a barátodat soha sem elfogadni.

2008. jún. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Átérzem a helyzeted. Én is 17 éves vagyok. Az én párom nem cigány, csak 15 évvel idősebb nálam. Az én szüleim sem fogadják el. Szerintem próbálj meg velük beszélni. Ha nem megy, egyedül, akkor menjetek együtt oda a barátoddal hozzájuk,lehet,h. ez kell nekik, h. megnyugodjon a lelkük. Szurkolok! Ja és, ha cigány az illető, nem feltétlenül viselkedik aggresszívan, ha már nem szeretnél vele járni. Ne legyenek előítéleteid!
2008. jún. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%

Én nem értem meg a szüleidet a cigány is ember,vannak persze rosszak is ,de a magyarok között is.

A szüleidnek először megkéne ismerniük hogy milyen is ő.

Mondd meg a szülőknek,hogy egy vacsi alkalmával össze kéne ülni és megbeszélni,sőt megismerni ezt a srácot,a végén még lehet hogy belemennek hogy járhatsz vele.

Mindenképpen fontos hogy megismerjék őt.

Én szorítok nektek hogy sikerüljön.

2008. jún. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%
Tudom, hogy nehéz ez a dolog,de vigyázz, mert elvesztheted a családodat is.Mérlegelned kell, hogy találhatsz e még az életben ilyen szerelmet(ami a korodból kifolyólag még lehetséges).Hiszen családod csak egy van.A szüleidet csak Te ismered.Szerintem próbálj meg felnőttként hozzáállni, és kérj időt a szüleidtől, hogy mindent átgondolhass.Sok sikert!
2008. jún. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
93%

szia! ez nagyon nehéz dolog, az előítéletek miatt sajnos, én is félteném a gyerekemet (veled egykorú vagyok)

mi lenne ha bemutatnád a srácot a szüleidnek? akkor látnák hogy nem véletlen vagy vele 1 éve. nem tudom ez mennyire megoldás. bár megértem őket, ez sztem már túlzás amit csinálnak. ha boldog vagy vele, 1 éve együtt vagytok, akkor (valószínűleg) nem egy sittes bűnöző... lehetnének kicsit nyitottabbak.

2008. jún. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
78%
5 évig gondoltam ugyanezt, aztán jöttek a cigány rokonok, előtört a hajlam belőle , nem dolgozok, nem akarok, nem érdekel..stb.. most hálálkodom,hogy nem lett gyerek belőle, és arra volt csak jó a kapcsolatom, hogy levontam a következtetést...soha többé. Se cigány, se roma, de még a szomszédom lányát is lebeszélném .. Te tudod ,remélem rájössz. Ha rendes emberről van szó, állj ki mellette , de ne bántsd meg a szüleidet!
2008. jún. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
91%
Hát nos. Megosztom veled a tapasztalatomat. Egy ízig vérig magyar nemzetiségű, 20 éves lány vagyok. 15 évesen összejöttem egy cigány sráccal. Nagyon aranyos volt, imádtuk egymást. Másfél évvel volt tőlem idősebb. Hamar dolgozni kezdett, szakács volt. A tenyerén hordozott. Ez így ment két és fél évig, szinte már azt is megbeszéltük, mi lesz a két gyerkőc neve (ez azért utólag vicces...) Na mindegy. Majd egy szép napon haza jött (nálunk lakott, legalábbis az utolsó egy évben nap mint nap nálam aludt) és közölte, hogy nem érez irántam semmit, egyszerűen csak szeret, mint egy testvért. Hm...sírtam, kiakadtam, hisz első szerelem meg minden. Egy hónapig nyugtatókon éltem. Közben kiderült, hogy nem is ok nélkül hagyott el. Megtetszett neki az egyik kolegína. Szeptemberben szakítottunk, talán november tájékán megvolt az eljegyzés (az időpontban nem vagyok biztos) és kövi év augusztusában megszületett a baba. Hm... szóval eleve nem tudok elfogulatlanul válaszolni a kérdésedre, de vigyázz!!! A szülők néha tudnak dilisen viselkedni, ha a csemetéjükről van szó, de nem mindig ok nélkül. Ne hidd hogy az a céljuk, hogy egy életre tönkre tegyenek. Nekem egyik barátnőm mindig azt mondta (nem rasszista, de igaza van ebben, mégha átvitten is): nézd meg a cigányasszonyokat a buszvégen, karukon a nyolc gyerek és zoknit árulnak. Így akartad végezni??? Kicsit ez így vicces, de van benne némi igazság. Nem most lesznek az ellentétek lényegesek, hanem akkor, ha együtt maradtok évekig. Te: szolid kisvárosi mennyegző Ő: cigánymuzsika, éjfélig helyderutyutyu. Gyermekvállalás Te: egy-két bébi...Ő: öt pulyáig meg sem állunk. Előbb utóbb elő fognak jönni a társadalmi különbséges sajnos. (Saját tapasztalat) Szóval azért gondold át. Ha pedig nem hatottak meg a szavaim, mert hát ha nekem valaki ezt mondja annó leütöm, na meg még ott van a rózsaszín köd, akkor légy egyenes a szüleiddel. Beszélj velük az érzéseidről, vágyaidról, mutasd be a srácot nekik, az meg vegyen a mamidnak virágot meg csokikát. De egyet kérlek jegyezz meg. Ez a sztori már nem a Rómeó és Júlia. Amit mondtam ne vedd sértésnek, elméletileg egy felnőtt nő vagy, akinek akármilyen szerelmes is, fel kell tudnia fogni, és meg kell értenie amit írtam. Nem volt célom sem téged, sem pedig a párodat megsérteni. Sok sikert!
2008. jún. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
70%

Nekem a volt párom cigány volt de semmi kül baj nem volt vele.A scalád is rendes volt,bár apumnak voltak fenntartásai,de aztán megismerte és megszerette.Köztünk csak annyi volt a gond,hogy megtért,és valami pásztor beledumálta a fejébe,hogy neki nem lehet bnője...szal emgszakadt kettőnk közt az a szoros kötelék.

Én csak szorítani tudok az én (ex)családom nagyon ragaszkodott hozzám még a mai napig is.Jó család a cigány,ha NORMÁLISAN élnek.Összetartóbbk,nem balhésak atb...Szurkolok,hogy neked összejöjjön!!! Üdv.:Bea

2008. jún. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!