Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van esélyem? 5 éve vagyunk...

Balog Laci kérdése:

Van esélyem? 5 éve vagyunk együtt van egy 4 éves kislányunk! A párom kiment Németországba dolgozni. és egy kicsit felvitte az isten a dolgát. Jó munka. sok pénz stb.

Figyelt kérdés
Az volt a terv, hogy kiköltözünk mi is! De vannak infóim, hogy ő nem szeretné csak a gyereket kivinni, de ezt ő még nem jelentette be nekem. Sajnos nekem ott kellett hagynom a munkát, mert igy nem tudtam a gyereket oviba vinni-hozni. Alkalmanként tudok dolgozni (fusi), de az nem sok. Én nem fogom engedni neki, hogy kivigye a gyereket. Én voltam vele itthon GYED-en (6hó-3éves korig) most is én vagyok vele itthon.4 éves múlt januárban. Az én nevemen van! Anyuka nagyon keveset jelentkezik.3 hónapja van kint és még azt sem kérdezte meg, hogy mit evett a gyerek. Persze néha megkérdezi, hogy mi van vele. De ennyi. Pénzt nem sokat küld de az mind elmegy rezsire mert ugye nekem nincs melóm, de rajta vagyok nagyon. Amióta kint van ( 3 ho) azalatt keresett kb. ( amiről én tudok) 2 honap alatt 2500 euro. Ebből személy szerint amit én láttam 1150 euro. Amikor kérdezem tőle, hogy hol a többi. Kitalál mindent. Vásárolt ruhákat, cipő, pipere cuccok. Stb. majd pár nappal késöbb azt mondja, hogy lefoglalózott egy albérletet, oda ment el a pénz. Miért hazudik össze vissza? Szóval. Szeretném megtartani a gyereket, teljesen eltudom látni, semmivel nincs gondom, tudnék egy olcsó albérletet is! Mik az esélyeim? Mit tegyek? Mi lehet ezzel a nővel?

2013. márc. 3. 10:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Először is megkérdezném tőle,hogy ő is így gondolja-e, vagy csak alaptalan szóbeszéd. A pletykáknak sose higgy, mindig győződj meg róla!


Aztán, ha bebizonyosodna, hogy tényleg így vélekedik és tényleg úgy van minden, ahogy leírtad (mert az éremnek ugye két oldala van) akkor szakítanék vele és a gyerekért természetesen harcolnék.

Mi az,hogy a te neveden van? Ha te vagy az apuka, akkor természetes,hogy a te vezetéknevedet viseli.


Keress minél előbb munkát, ha esetleg arról lenne szó, hogy kinél legyen elhelyezve a gyerek, akkor azt lássák,hogy teljesen felelősen viselkedsz. A bíróság anyaközpontú, ezért először azt fogják megvizsgálni,hogy az anyánál miért ne lehetne. A lényeg,hogy ne mocskolódj, legyél higgadt, legyen rendes környezet, munka, stb. Érvelhetsz azzal is, hogy a gyerek itt már megszokta, vannak barátai, stb. Sok sikert!

2013. márc. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
egyébként tudomásom szerint nem is viheti külföldre a gyereket a beleegyezésed nélkül.
2013. márc. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
26%
Sőt, a gyámhatóság engedélye nélkül sem!
2013. márc. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
2500-ból az 1150 euro nem kevés, gondolom a saját lakhatását, megélhetését is fedezni kellene.
2013. márc. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Nem viheti külföldre az engedélyed nélkül.

Ez egy dolog! DE!!!most gyakorlatilag eltart téged, és azért erre gondolom nincs szüksége. Egy nő sem szeret eltartani egy pasit. És azért 2 hónap alatt kaptál 1150 eurót, azért az nem olyan kevés. És ha nem dolgozol, miből akarod eltartani a gyereket? Jó kifogás, hogy nem dolgozol, mert a gyereket kell vidd-hozd az oviba.Hát azért ezt elég sokan csinálják egyedül, munka mellett, köztük én is!

2013. márc. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nem ő tart el, mert amikor kiment elötte 2 hónapig nem volt munkája és csak gyultek a csekkek!Amit küldött 1150 euro abbol csak a tartozásokat tudtam kifizetni!A gyerekkel a megélhetésünket az én teremtettem meg nem ő!Neki semmire nem kell fizetnie...szállás,kaja a szálloda állja ahol dolgozik!Nem pletyka...csupán van hozzáférésem az email-jeihez.A munkára azt mondta, hogy nem kell most dolgoznom mert ő jol fog keresni és ugyis megyünk ki minnél hamarabb!De azon vagyok, hogy minnél hamarabb találjak munkát!
2013. márc. 3. 11:01
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

"csupán van hozzáférésem az email-jeihez."


Ne ilyen primitív módon intézd ezt a dolgot. Kérdezz rá a dologra inkább. És milyen dolog az, hogy majd ő eltart? Állj a sarkadra, te vagy a férfi!

2013. márc. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Rákérdeztem!De ő azt mondta, hogy engem akar és megakarja velem osztani azt az egészet ami ott van!De közben semmit nem mutat ebben az irányban,mert alig alig jelentkezik!Van hogy 4 napig nem tudok róla semmit!A sarkamra állok ezért is fogunk elköltözni innen ahol most lakunk mert persze ez is albi! :( Nem ő tart el!!!abból a pénzből amit ő küldött még azt fizettem ki amit akkor halmoztunk fel amikor itthon volt!Azóta amik jönnek azt én fizetem mert előteremtem azt a pénzt!
2013. márc. 3. 11:12
 9/18 anonim ***** válasza:
61%

Válaszadók, gondolom, ha a kérdező lenne a nő, és nőként lenne idehaza a gyerekkel, semmi gondotok nem lenne az eltartással...

Kérdező: a te engedélyed nélkül nem viheti ki külföldre a gyereket.

2013. márc. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó, aki nem tudja eltartani a családját, nem tud gondoskodni róla, számomra nem férfi4
2013. márc. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!