Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most olvastam, h valaki...

Most olvastam, h valaki feltett egy olyan kérdést, hogy a mamád tesójának gyereke az ki, választ is kapott, hogy másod unokatestvér, de hogy járhat vele meg minden. Ez meg milyen már? Nem értem. Rokon rokon nem?

Figyelt kérdés

2013. márc. 4. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Rokon ,de csak távloli !

Elsőunokatesód a legközelebbi ezek közül... :)

2013. márc. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A harmadunokatesóid is a rokonaid, de valószínűleg fogalmad sincs róla, kik azok.


A magyar törvények még első unokatestvérek közt is engedélyezik a házasságot, más kérdés, hogy hosszú távon ennek milyen eredménye lehet. (Nézzük csak meg a Habsburgokat, évszázadokig nősültek unokatesók közt, voltak is gondok belőle...)

2013. márc. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele,h rokon meg minden csak arra lettem volna kiváncsi,h kapcsolat 1 rokonnal?
2013. márc. 4. 16:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagy eséllyel jelenleg is egy rokonoddal jársz, csak annyira távolival, hogy nem tudsz a kapcsolatról. Sokan nem is ismerik a másod-unokatestvéreiket sem, nemhogy a távolabbi rokonaikat... Ez a távolság már genetikailag sem problémás annyira, a kockázat elenyésző és nagyban függ sok más körülménytől is.


Annak furcsa lehet ez, aki tartja a távoli rokonsággal is a kapcsolatot, de ha megismerkedsz valakivel, akiről x év után kiderül, hogy közös volt a szépanyátok, gondolom Te sem szakítanál. :)

2013. márc. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na, látom a kérdező nem bírja elviselni, ha valaki felhívja a figyelmét pár dologra, így jelentette a neki nem tetsző válaszokat.


Gratulálok.

2013. márc. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!