Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám kíméletesen a...

Hogyan tudnám kíméletesen a szüleim tudomására hozni, hogy a párom sokkal idősebb nálam?

Figyelt kérdés
A szüleim eléggé elítélik a nagy korkülönbséget, számukra maximum 5 év ami még elfogadható, nálunk viszont 18 évnyi van. Eddig nem volt gond, mert 2 városnyira laktunk egymástól és mivel nem igazán érdekelte őket, hogy kivel járok, nem is nagyon számoltam be nekik róla. Most, hogy jön az unoka, meg akarják ismerni a páromat is. Félek a reakciójuktól, nem akarok senkit kellemetlen helyzetbe hozni.
2013. márc. 8. 09:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%

Egyszer túl kell esniük rajta.


Amúgy kit érdekel a korkülönbség.

Örülni kell, hogy találtál egy olyan férfit, akinek már valószínűleg benőtt a feje lágya!

2013. márc. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a helyedben legalább egy nappal előtte elmondanám nekik, hogy mi a helyzet..

Illetve hát te ismered a szüleidet és lehet, hogy a párod előtt nem balhéznának, de szerintem tisztelt meg őket azzal, hogy engeded, hogy kitombolják magukat.


Nem igazán lehet ezt kíméletesen közölni. Megmondod és vagy elfogadják, avgy nem.


Az én nővérem is egy nála 16 évvesl idősebb pasival jött össze, és nagyon félt miatta, hogy majd apáéknak nem fog tetszeni. Végül elmondta nekik, aztán másnap vagy harmadnap be is mutatta őt. Ők nem a korkülönbség miatt féltek, hanem attól hogy még házas volt. Már beadták a válópert, csak hát érted..még onnan is vissza lehet táncolni.


Aztán elfogadták, a korkülönbséget is.

2013. márc. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
én csak azért ellenezném a nagy korkülönbséget, mert míg te leszel 40 éves és még vígan éled az életed, addigra ő már majdnem 60 lesz és már csak nyavajogni fog ez fáj az fáj stb. plusz a gyerek szempontjából se tartom jónak ha valaki nagyon későn vállal a generációs különbségek miatt.
2013. márc. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Nem igazán értem a problémádat, lehet csak azért, mert nem nőből vagyok.


"eléggé elítélik a nagy korkülönbséget"


Ha egy szülő,aki már nem 20 éves nagyon elítél valamit, az azt jelenti, hogy esze ágában sincs változtatni már a véleményén. Egy idősebb ember csak nagyon ritkán fogja megváltoztatni a hozzállását valamihez, legyen ez a zenei ízlése vagy egy ilyen korkülönbséges téma. Most lehet jönni a kivételekkel,de ezek kivételek, esély mindenestre kevés rá.


"kíméletesen a szüleim tudomására hozni"


Nem tudom hogy érted a kíméletesen dolgot. Az nem kíméletes, hogy anyu,apu a pasim és köztem 18 év van? Az kíméletesebb, hogy anyu,apu szeretek egy férfit és habár nagy a korkülönbség nem ez számít egy kapcsolatban?


Amikor az ember ilyeneket közöl,akkor cseszheti a fogalmazási manipulációkat, mert ilyenkor úgy is a lényeget hallja meg az ember, vagyis a 18 évet.


Ugyanolyan reakciója lesz, mint ha szépen fogalmazol, tehát felesleges ezen trükközni, mert csak az idődet rabolod ezzel az egésszel.

2013. márc. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy ?
2013. márc. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
Sehogy. Én legalább is nem csinálnék ügyet belőle. Kérdezték? Nem. Na majd akkor találkoznak. Köztünk mondjuk csak 10 év van, de én nem jelentettem ezt be, nem tartottam nagy számnak vagy fontosnak. Azt se tudom, hogy jött ez fel, de nem is számít.
2013. márc. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%
Én nem 18 évet mondanék, hanem csak 15-öt, az már kíméletesebb.
2013. márc. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

Ha már jön az unoka, akkor nem sokat tehetsz, de meg tudom érteni a szülőket, hogy korban megfelelő társat képzeltek el a gyermeküknek.

Gondolj bele, te hogy éreznél, ha a mondjuk 25 éves lányod egy 43 éves férfit mutatna be, aki csak pl 1-2 évvel fiatalabb nálad.

Kíméletesen nem lehet tudomásukra hozni, ki kell mondani. Apa, anya, holnap bemutatom a párom, de tudnotok kell, hogy idősebb nálam. X éves.

2013. márc. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

A korban egymáshoz közelálló pároknak is több mint a fele,

néhány éven belül elválik.


Vagyis nem azzal kell törődni, hogy mi lesz 20-30 év múlva!

(Ezt csak néhány begyöpösödött nem tudja megemészteni.)

2013. márc. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
17%
Csinálj belőle matematikai példát, hogy úgy kelljen kiszámolni a párod korát. Akinek sikerül, az kapjon ajándékot.
2013. márc. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!