Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy kétgyermekes családban...

Ha egy kétgyermekes családban az anyuka éjt nappallá téve dolgozik, a férj pedig arra hivatkozik amikor hosszú ideje nem akad munkája, hogy ilyen világot élünk az rendjén van ez így?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve szünt meg a férjem tartós munkahelye ,azóta dolgozott egy kicsit itt,egy kicsit ott az építőiparban ,persze nem jelentették be szinte sehol,sőt sok helyen ki sem fizették egyáltalán az elvégzett munkáját sem Magyarországon,sem külföldön,teljesen be vagyok már pánikolva ,hogy mi lesz így velünk ,mert csak az én bérem biztos,kiszámítható,a férjem pedig nem képes találni egy normális,bejelentett,kiszámítható munkahelyet .Ha ezt szóbahozom megsértődik ,hogy erről nem tehet és manapság már nem lehet találni bejelentett munkahelyet értsem már meg.Az én felelősségem az összes csekk,minden ami itthonra kell,mert ő esetleg többhavonta képes egy kicsit hozzájárulni a költségeinkhez,ha éppen talált valami kis csekély munkát.Szerinte ilyen világ van ,nem is reális,hogy én azt szeretném,hogy bejelentett,hosszútávú munkaviszonya legyen .Nagyon el vagyok már keseredve...hogy teljesen rám alapoz mident,nyugodtan elhordja a gyerekeket oviba,bölcsibe,majd egész nap oda megy ahová csak akar,én pedig dolgozom és emésztem magam,hogy mi lesz így velünk.

Ha velem valami történne akkor éhenhalna a család.


2013. márc. 10. 15:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
add ki az útját !
2013. márc. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Nem könnyű ez, elhiszem. De legalább a férjed próbálkozik, ha bejelentett munkát nem is talál, csak alkalmit, de azért ebből látszik, hogy legalább keresgél.

Neked van valami ötleted, hogy hova mehetne dolgozni, ahol be is jelentenék? Tudsz ilyen munkahelyet a környéketeken?

2013. márc. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
NEm derult ki, hogy milyen kepesitese, szakmaja van, viszont lehetosege van a felnott tovabbkepzesre!
2013. márc. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Tényleg így van, nehéz munkát találni. Örüljetek, hogy legalább néha akad valami. Szüleim is 1-2 évig kerestek, mire találtak normális munkahelyet. Ez nem olyan rég történt. Viszont amikor anyukám volt itthon munka nélkül, akkor apám nem panaszkodott, hogy csak ő dolgozik, el tudta fogadni, hogy most ez a helyzet. Amikor viszont anyukám dolgozott, és apámnak nem volt épp munkája, akkor anyám teljesen kiakadt, folyton piszkálta, és nem fogta fel, hogy nem olyan könnyű munkát találni, pedig ő is volt ilyen helyzetben. A vége az lett, hogy apámat folyton alázta, semmirekellőnek nevezte, majd elküldte és elváltak.

Hasonló helyzetben a te párod is így panaszkodna, mint te, vagy ő el tudná fogadni ezt az átmeneti-munkakeresős állapotot?

Neked van munkád, van miből élnetek, ne aggódj annyit. Inkább támogasd a párod és segíts neki, úgy biztos könnyebben menne neki is, ha nem lenne akkora feszültség otthon a panaszkodásaid miatt.

2013. márc. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
40%

ahogy anyuka leírta,apukának kedve sincs dolgozni..


"teljesen rám alapoz mindent,nyugodtan elhordja a gyerekeket oviba,bölcsibe,majd egész nap oda megy ahová csak akar"

2013. márc. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Én nem tudom, de az, hogy ",azóta dolgozott egy kicsit itt,egy kicsit ott az építőiparban ,persze nem jelentették be szinte sehol, sőt sok helyen ki sem fizették egyáltalán az elvégzett munkáját sem Magyarországon,sem külföldön"

azt mutatja, hogy igenis vállalt az apuka alkalmi munkákat még külföldön is, csak nem sikerültek túl jól.

Úgyhogy nem úgy tűnik, mintha az apuka után dobálnák a munkahelyeket és egyszerűen csak büdös lenne neki a munka.

2013. márc. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
30%
Ahogyan leírod nekem az jön le hogy egy kullancs.
2013. márc. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ebből a kérdésből tényleg hiányzik az az infó, hogy van-e olyan munkahely a környéken, ahol szerinted biztos, bejelentett munkára felvennék a férjedet, csak annyi az akadálya, hogy nem jelentkezik? Mert nem mindegy.
2013. márc. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak !Nem tudok munkahelyet ,folyton nézem a munkalehetőségeket és be kell valljam,hogy több olyan munkahelyet ahol később csúnyán póruljárt én ajánlottam neki,így történhetett ,hogy például Németországban több havi munkáját nem fizették ki,éppen annyit adtak a hosszú kintlét alatt neki,hogy fent tudja ott tartani magát,majd amikor aktuálissá vált volna karácsony előtt,hogy végre kifizessék a munkáltató nemes egyszerűséggel nem vette fel többé a telefont.Annyi pénze nem volt a férjemnek,hogy haza tudott volna jönni belőle .

Több esetben tett feljeletést a munkáltatók ellen .Legtöbb helyen bejelentést ígérnek majd végül rádöbben a munkavállaló,hogy már jóideje dolgik és nincsen bejelentve ,nincs jogalapja a követelőzésének,hogy a ledolgozott bérét fizessék ki neki.

Amennyiben ragaszkodik hozzá,hogy ő csakis kizárólag bejelentéssel menne dolgozni az esetek 90 %-ban szóba sem állnak vele.

2013. márc. 10. 16:37
 10/16 A kérdező kommentje:
Már szerencsétlen nem ragaszkodna ahhoz,hogy a környéken találjon bejelentett munkát,mert itt semmi sincsen,hiába vállalta azt ,hogy külön volt a család fél évi amíg külföldön próbálkozott több helyen még ott sem járt szerencsével.
2013. márc. 10. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!