Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek bunkó beszólás...

Szerintetek bunkó beszólás volt ez, megengedhetetlen egy vendéggel/rokonnal szemben? Ti kihagytátok volna?

Figyelt kérdés

Az alaptörténet:

Nővérem férje mezőgazdasággal foglalkozik. Mikor összejöttek az unokanővérünknek volt egy beszólása, hogy mit akar nővérem tőle, falura költözve ahelyett hogy építené a karrierjét (a családunkban mindenki diplomás, nem kétkezi munkát végeznek, van egy kis lenézés, sajnos a tág család ilyen). Nemrég született nővéremék kisbabája unokanővéremék is meglátogatták. Anyukámmal mi is ott voltunk. Sógorom elment tisztába tenni a kicsit, unokanővérem áhítozott nővéremnek milyen rendes férje van. Erre nővérem: "Tudod jól, hogy hozzá van szokva a trágyázáshoz" Látszott, hogy az unokanővéremnek is leesett hogy mire érti, miért mondja.

Miután elmentek anyukám kicsit kiakadt, hogy miért kellett ezt, egy vendéggel így nem bánunk.

Aláírom hogy valahol igaza van... De ismerve magamat én sem hagytam volna ki.



2013. márc. 13. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem én sem bírtam volna ki, hogy ne dörgöljem az orra alá. Most kiegyenlítette a számlát :D
2013. márc. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
hehe, szerintem nem volt bunkó, ráadásul ha jó a viszony, ilyesmit meg lehet engedni.
2013. márc. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyébként miután meg tudta unokanővérem anno, hogy sógorom nem az szegény kategóriás földműveses onnantól nem szólogatott be. De bár a pénz léte sokat segített, azért szerintük még mindig a diplomás ember egy irodában az ember. Szerintem ilyen hozzáállású emberekkel nem kell finomkodni. Akkor sem ha vendég, akkor sem ha rokon.
2013. márc. 13. 13:18
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem mondanám, hogy olyan jó a kapcsolat. Egy évben egyszer-kétszer találkozunk velük. És ilyen alkalmakkor, mert családtagok. Amúgy nem lennénk vele nagy barátnők :)
2013. márc. 13. 13:19
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak valóban igaza van egy szinten. De én sem hagytam volna ki :) Nincs annál rosszabb érzés mint amikor valakinek később jut eszébe egy csípős megjegyzés, vagy magában tartja. Jobb kimondani ha már megfogalmazódott saját lelki békénk érdekében :)
2013. márc. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki nem hagynék egy ilyen poént. Aki ezen felhúzza magát, az hülye sznob, fortyogjon, megérdemli.
2013. márc. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
nyukád egy bölcs, idősebb asszony, a családban ő a mérleg nyelve és ez így is van rendjén. ez (is) a szerepe. ugyanakkor ez meg már járt a nővéredtől a kedves rokon felé. úgyhogy mindenki végezte, ami a dolga. a nővéred elégtételt vett, az anyukátok meg szűk körben, diszkréten, illő viselkedésre intette. ennyi történt, ámen. bárcsak minden család így működne :-)))
2013. márc. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Jófej lehet a nővéred! :D Megérdemelte az unokanővér. Persze nem illik, de jobb, hogy kimondta, szerintem.
2013. márc. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hagytam volna ki.

Anyukádnak meg nincs igaza, akkor kiállt a nővéred mellett mikor beszóltak neki? Gondolom nem. Attól hogy valaki vendég még nem szent.

2013. márc. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%

Rakhatott volna oda még egy lapáttal, ha folytatja a mondatot:"...nem is hinnéd mennyi talicskányit segít..."

vagy odarakni a kicsi ablaka alá egy kis talicskát pár pelussal...szerintem az még ütősebb lenne. :D

2013. márc. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!