Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vele maradjak, vagy kezdjek...

Vele maradjak, vagy kezdjek új életet?

Figyelt kérdés
33 éves vagyok,a párommal elvileg 3 éve szeretjük egymást,de kicsit több,mint másfél éve jöttünk rá,hogy ténylegesen együtt szeretnénk élni!Ő Németországban kapott munkát,és én két-három hónapon belül utána költöztem!A helyzet azonban nem olyan egyszerű..ugyanis mivel nem tudtam egy kukkot sem németül,tanulnom kellett,viszont ennek ellenére sem lehet itt munkát találni,még legalább két évig nem oldják fel a szabad munkavállalásra vonatkozó törvényeket!!Én azért jó párhoz illően ellátam őt,főztem,mostam,takarítottam rá,és nem mellesleg szerettem őt!!Két hónappal ezelőtt a tüdőrákos édesapám sajnos örökre itthagyott bennünket,és ott kezdődtek először a problémák!!A párom édesanyja,akitől egyébként részvétet kellett volna kapnom,durván nekem esett,hogy nem nekem van szükségem a fiára a gászidőben,hanem neki,aki nem látja a fiát minden nap,elégedjek én meg azzal.hogy a párom hazahozott a temetésre,de nem gondolja,hogy az segít,ha kézen fogva kikísér az apám sírjához(hozzáteszem,az "anyós"nővére rákban halt meg!! :( ) Két hónap elteltével tegnap a párom bátyja hozott minket kocsival vissza otthonról!!Az otthon töltött idő viszonylag kultúráltan telt,tegnap nem is volt semmi gond!Ma viszont robbant a bomba,mert a fejemhez lett vágva,hogy érdekesnek találja,hogy akkor költöztem ki az öccséhez,amikor ő külföldi munkát kapott,és hogy én mennyire kihasználom,és egyébként korlátozom a pici testvér életét!!Aki külföldön él,tudja,hogy nem olyan könnyű,mint amilyennek látszik itt élni!!Én a munkámat,a családomat,a barátaimat,és az egész pesti életeme adta fel a páromért,a bátyaj szerint ez nem jelent semmit,szerinte az emberi kapcsolatok nem érnak annyit,mint egy jó karrierlehetőség,amit elveszek az öccsétől!!Egyébként nem is ezek a szavak bosszantanak,hanem az,hogy az öccsét nyíltan kisfiúnak nevezi,és a párom nem védi meg a saját méltóságát!!Azon lovagolnak,hogy én idősebb vagyok,mint a párom,nekem ketyeg a biológiai órám,még az ő testvére élhetne,mint Marci hevesen!!(persze amink most van,mindent én alakítottam így,sokáig munkanélküli segélyt is kaptam,amiből otthon megéltem volna simán...ja,.otthon nem is kellett volna munkanélkülinek lennem,mert volt munkám ....... :( ),illetve az anyu is támogatott...szóval nem hiszem,hogy én lennék a kihasznáklás mintaképe,főleg,mert eljesen kész vagyok attól,hogy nem tudok dolgozni!!Ő viszont nem képes megvédeni...illetve a sarkára állni!!Bizhatok még benne,hogy változik a helyzet..hogy felnő végre!!vagy 30 éve koron túl inkább kezdjek egy új,reményekkel teli életet otthon ,a szülőhazámban????(bocs,hogy ilyen körülményes voltam,mindenki segítségét szívesen fogadom :) )
2009. szept. 15. 01:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

bocsi, de nekem egy-két dolog nem kerek.


a párod kapott munkát.

te milyen státuszban vagy kint? mint feleség? mert a leírtakból nekem az jött le, hogy nem. ha jól értettem, akkor te nem tudsz kint dolgozni. vagy csak nem szabad? akkor viszont anyagilag egy függő kapcsolatban élsz, ami nem túl egészséges és gondolom, te sem érzed jól magad, hogy nincs saját pénzed?


azt írod, hogy "...persze amink most van,mindent én alakítottam így,...". ez mire vonatkozik?

2009. szept. 15. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Valóban nem vagyok még a felesége,de hosszú hónapokon keresztül volt munkanélküli segélyem...ami nem sok ugyan,de a semminél sokkal több!Nem teljesen vagyok től függőségi viszonyban,mert az édesanyám próbál segíteni nekem,és az édesapám rám hagyta a házukat,és pénzt is ,szóval nem vagyok rászorulva!!Otthon mindig lenne helyem,bármilyen szituációban!!!Az,hogy én alakítottam így a helyzetet,az azt jelenti,hogy bár az anyagi alap jó részét ő adta,de én rohangáltam az után,hogy lakályos otthont rendezzünk be magunknak,mindent elérhető áron,és praktikusan!!Ez az itt a pénz,intézzd alapon!!Nem hiszem,hogy haszontalan lett volna az itt töltött idő,hozzátév azt,hogy nem önszántamból "lógatom a lábam" már másfél éve!!Leginkább felkötném magam emiatt,már bocs a kifejezésérét!!
2009. szept. 15. 02:52
 3/20 A kérdező kommentje:
Mármint amiatt,hogy nem dolgozom,még mielőtt bárki is azt hinné,hogy haj de jó az az érzés,ha a pasid eltart téged!!! :(
2009. szept. 15. 02:54
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

ezt hogy csináltad? mármint a munkanélküli segélyt, hogy kaphattál? csak kimész és azonnal kapsz munkanélküli segélyt?


különben nehéz bármit is tanácsolni.... tudod, kibicnek semmi sem drága :)

2009. szept. 15. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A párod mit szól a családja véleményéről rólad? Neki mi a hozzáállása? "Hadd beszéljenek úgyis mindegy nincs beleszólásuk." vagy "Egyetértek velük." Mert ha a második, akkor baj van a kapcsolatoddal. De ha szeret és ezt érezteti is, csak nincs kedve-ereje velük vitázni, akkor rendben vagytok.
2009. szept. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Először is,próbálj melót találni,tudom,hogy nem könnyű,de nem lehetetlen,én is voltam külföldön,házaknál takarítást viszonylag egyszerű találni,ha raksz ki hirdetéseket nagyobb üzletekbe,vasútállomásokra stb,sőt a párod is szólhat a munkahelyén,hátha a főnökének vagy azok ismerőseinek szüksége van a munkádra.

Ha a párod nem véd meg úgy,hogy nem egy fedél alatt laksz a családjával,akkor gondolj bele mi lenne,ha náluk laknátok...?Ez szerintem nem fog változni,de ettől még lehet rendes ember,csak hát ezt meg kell emésztened,meg kell tanulnod együtt élni vele így.

A családjával meg egyáltalán nem kell foglalkoznod,csak a minimális udvariasságot próbáld magadra erőltetni.Ne bántsd érte se a párodat,se a családját.Ez a legokosabb,amit tehetsz,ha akarsz valamit tenni a kapcsolatotokért.Vagy ott a másik lehetőség,hazajössz és éled azt az életet,amit itthon a lehetőségeid megengednek.

2009. szept. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Én pontosan tudom,hogy mi a helyzet most nálad,hisz én is ugyanebben a cipőben vagyok,csak annyi különbséggel,hogy én Angliában.Én lassan 2 éves nem dolgozom teljes munkaidőben,csak part time melót csinálok.Igaz eddig még nem kaptam ilyen megjegyzéseket,de eléggé ki vagyok én is,hogy hiába dolgoznék bármit(akár Wc-t is pucolnék egy vonaton) nem alkalmaznak.Lassan már ott tartok,hogy amikor beadom a CV-t valahová már nem is várom,hogy vissza jelezzenek,mert tuti biztos vagyok benne,hogy nem vesznek fel..Szóval aki nem él külföldön az el se hiszi,hogy "idegenként" sokkal nehezebb elhelyezkedni..

Eddig csal azért nem adtam fel,mert a párom támogat,és mindig azt mondja,hogy addig amíg őt nem zavarja addig nincs gond..Talán neked is el kéne beszélgetned ez ügyben a pároddal,hogy ő hogy gondolja az egészet,zavarja-e,hogy te önhibádon kívül nem tudsz dolgozni..Ha melletted áll,akkor ne foglalkozz a rokonsággal,ők mondhatják irigységből is amit mondanak..Legközelebb ha megjegyzés tesz a bátyja megint akkor finoman nyugodtan mond meg neki,hogy a véleményére senki nem kíváncsi,és ha úgy érzi,hogy csak a rosszat tudja mondogatni akkor inkább maradjon csendben..JA! A korral meg ne foglalkozz,én is idősebb vagyok a páromnál,és ez nem probléma..

2009. szept. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
A probléma ott kezddődik,hogy bár mindig éreztem,hogy képmutatóskodnak velem,de nem hittem,hogy gyűlölnek is,és egy haszonleső embernek tartanak!Most azt kaptam meg,hogy én azért jöttem ki a páromhoz,és vállaltuk a közös életet,mert ÉN kihasználtam azt,hogy most már jobban keres,és biztos a pénz miatt!Nekem Pesten munkám volt,nem volt rossz fizum,a barátaimat,családomat hagytam ott(akik nem mellékesen szeretnek engem),de a bátyja szerint nem fontos párkapcsolat,sőt,az emberi kapcsolatok sem,ha az nem az anyjukhoz való ragaszkodást jelenti!(itt megint hozzáteszem,hogy 150 kg-s informatikus,nem gyengé öntelt emberről van szó,aki otthon keres 700 ezret nettóban,és 6 év után elhagyta a felesége)A legmegdöbbentőbb egyébként az volt,hogy a saját testvérét is kisfiúnak nevezte,és a párom a saját méltóságát nem védte meg!Eddig azt hittem egyébként,hogy a párom szeret,mert felém ezt sugallta,neki néha még kényelmes is volt,hogy itthon vagyok,mert mindent alárakok,de a testvére szerint hazafelé nem ezt kommunikálta!Ő azt mondja,most neki hiszek-e vagy a testvérének??Hát nem tudom!!Ha valaki így beszélt volna velem a saját albérletünkben bármely más kapcsolatomban,minimum leüvöltik,és kitessékelik az ajtón az expárjaim,de akár a barátaim,családom is megtenné ezt értem!!Két hónapja halt meg az apu,amit sem én,sem az édesanyám nem bírunk feldolgozni!!Azóta nyíltan támadnak,mindha nem eléggé fájna amúgy is!De hogy mért az időzítés??Hogy komolyan ennyire gonoszok??Egyszer nem mondott egyik sem annyit,hogy részvétüket kívánják az édesapám miatt...nem tudom felfogni,mert én jó embernek tartom magam!!És felfoghatatlan,ha valaki gonosz velem,csak mert a fiúk meri boldognak érezni magát egy nő mellett,aki a kedvéért költözik egy olyan országba,amit nem szeret,tanul egy olyan nyelvet,amit előtte 32 évig soha,hogy mindent felad,hogy mellette lehessen,mert szereti.
2009. szept. 15. 08:25
 9/20 A kérdező kommentje:
3:35-ösnek:Otthonról kaptam majdnem egy évig munkanélküli segélyt,mert előtte hosszú évekig dolgoztam!!Ami tulajdonképpen annyi volt,hogy etetni simán tudtam magam!:) Csak a lakhatás volt,amit neki kellett teljesen állnia,de Pesten meg ő lakott nálam!Most egyébként baby sitterkedek,ami nem 1500 euró,de azért a semminél az is több!
2009. szept. 15. 08:35
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt az idő,hogy a párod kiáljon érted! Én a helyedben hazajönnék az anyukámhoz és itthon önálló életed kezdenék,mert ennek nem lesz jó vége. Nem írtad,hogy mennyivel fiatalabb a párod,de tény,hogy 33 évesen (ha akarsz gyereket) lassan aktuális lesz. Az ismerős körben nem egy kapsolatot láttam,ahol a nő 5-7 évvel idősebb volt és mindent alárendelt a srácnak,aztán a srác kilépett és boldogan élt késöbb mással egy családban,míg a nő egyedül maradt 35 évesen. Nem azt akarom mondani,hogy nálatok is eza heéyzet,csak azt,hogy mire figyelj. Ha a párod szeret,akkor mond meg neki,hogy mi bánt és tisztázza le a családjával elötted. Az én férjem soha nem hagyta senkinek,hogy bántson. Ha hagyta volna,nem merném "rábízni az életem",mert ha nagy baj van kire számíthat az ember,ha nem a párjára?
2009. szept. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!