Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önzőség úgy gyerek vállalni,...

Önzőség úgy gyerek vállalni, hogy talán nem maradunk együtt a gyerek apjával? Aki fiatal szüljön később inkább?

Figyelt kérdés

Ezeket kapom meg. 22 éves vagyok, novemberben végeztem levelezőn, de már 3 éve van munkahelyem. Nem keresek rosszul (főleg nem koromhoz képest, kezdőként). Otthon élek a szüleimnél, van megtakarításom. Ők ugyan nem gazdagok, de szépen éltünk mindig is. Mégis mindenki támad, hogy hová szülök gyereket a "semmire". Szerintem sok 30as sincs sokkal jobb helyzetben mikor szül.

A másik dolog, hogy a párom még elsőre azt mondta ha meg szeretném oldani mellettünk áll, az utóbbi napokban inkább úgy fogalmaz, hogy mindig a gyereke mellett lesz. Érzem én is, hogy nem a legjobb most a kapcsolatunk. De azt is tudom, hogy tényleg a gyerek mellett lesz mindig, ha mi szét is mennék egy idő múlva.

A szüleimen, páromon kívül azok akiket beavattam mind azt mondják, hogy ne tartsam meg még fiatal vagyok. Ami tény. Én is úgy gondoltam, hogy 10 év múlva lesz gyerekem. De ha már egyszer megfogant (nem mondom, hogy nem "hibáztunk") akkor nem látom okát annak, hogy elvetessem. Félek a kockázatoktól is, bár tudom hogy kicsi az esélye, de mégis ott van.



2013. márc. 18. 10:21
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
28%
Mi az, hogy "Én is úgy gondolom, hogy 10 év múlva lesz gyerekem"?? Ha most vagy terhes, most lesz gyereked! Milyen kockázattól félsz?
2013. márc. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel nem az a baj, hogy nem dolgozo vagy ilyesmi, de a szülők nyakára nem szabadna szülni, a következők miatt:


- gyeden, gyesen leszel jó pár évig, így kilátásban sincs a saját lakás normál kereset híján.

- gyedből, gyesből eltartani egy kicsit egyedül nagyon nehéz - így nyilvánvalóan rá leszel utalva a szüleidre is - ráadásul úgy, hogy nekik választásuk sincs a dologban. Ez nem szép dolog.

- az sem biztos, hogy miután a gyerek óvodába megy, vissza tudsz állni munkába. Sajnos az egyedülálló, gyermekes nőket nem éppen keresik a munkáltatók. Akkor mi lesz?


Megértem, hogy nem szeretnéd elvetetni, de szerintem gondold át még egyszer.

2013. márc. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Úgy terveztem, hogy kb. 10 év múlva (30-34) évesen fogok szülni. De most lettem terhes.

Milyen kockázatoktól félek? Nem tudom feldolgozni a történteket, később nem lehet gyerekem, vagy más testi gondok. Akármi. Tudom, hogy elvileg nagyon minimális kockázatai vannak az abortusznak, de miért ne lehetnék én az az egy akivel történik valami.

2013. márc. 18. 10:28
 4/38 anonim ***** válasza:
71%
Én nem a korod miatt aggódnék, hanem amiatt, hogy még otthon laksz. Így én nem vállaltam volna gyereket, viszont ha már jönni akar, akkor nem szabad megakadályozni. Amúgy meg egy régóta működő kapcsolatban vállalt gyerek esetében sem lehet megmondani előre, hogy a szülők meddig lesznek még együtt. Konkrétan kellene beszélni a pároddal, hogy milyen tervei vannak. Mindent le kell fixálni, mert a terhesség alatt a biztos dolog fontosak, a bizonytalanság csak stresszhez vezet.
2013. márc. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam 1,5 - 2 éves kora körül mennék vissza dolgozni. Elvileg nem egyedül vállalom. Együtt vagyunk a párommal, nem is attól félek, hogy most elhagy, hanem hogy hosszú távon lelkiekben még tényleg nem vagyunk felkészülve a gyerekvállalásra. Mint írtam én is érzem, hogy vannak gondjaink, így lehet nem együtt fogunk megöregedni. De a gyereket szerintem ő is komolyan gondolja.

Tudom, hogy most leterhelném egy kicsit a szüleimet. Az első időszakban míg otthon vagyok addig biztos. Mert hiába van kicsit elkülönítve a rész amiben élek, de csak egy előtér, szoba és fürdő az ami külön az enyém. Konyha pl. nincs. Eddig jól elvoltunk így, de a kicsihez nekik is alkalmazkodni kellene. Tudom hogy már nem ez lenne a dolguk, de azt is hogy inkább megteszik, minthogy elvetessem. Ők 100%ig mellettem állnak.

Munka kérdés tudom hogy kicsit nehéz. De elvileg van hová visszamenjek, és talán még előnyömre is válik, hogy már "letudtam" a gyerekvállalást

2013. márc. 18. 10:33
 6/38 anonim ***** válasza:
26%
Ha ez a baba meg akar születni, akkor szülessen. Lehet a pároddal is rendezõdni fog a helyzet. De ez csak az én véleményem.
2013. márc. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
65%
Honnan tudjátok, hogy mit "akar" a "baba"?
2013. márc. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

> novemberben végeztem levelezőn

Ha a mostani állásodból valamilyen okból kirúgnának, előre láthatólag kb. mennyi idő után találnál ezzel a képzettségeddel normális állást?

2013. márc. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
79%
jó azt hallani, h nem veteted el. de a körülményeid messze nem ideálisak és nem csak anyagi, hanem érzelmi szempontból sem. ha megszületik a baba, nagyon oda kell majd tenned magadat, h ne szenvedjen a szülők nyújtotta érzelmi biztonság hiánya miatt. te is túl fiatal vagy még (érzelmileg is), a párod még annál is inkább és előbb-utóbb valószínűleg egyedül maradsz ezzel a babával. akkor 25-26 évesen az fog majd lekötni, h párt találj, ami a korodban érthető, a páréves kisgyerekedet viszont nagyon megviselheti. valóban nem könnyű a helyzet, nagyon sok áldozatot kell majd hoznod a babáért. akkor nem önzőség, ha kész vagy rá, h az ő igényeit sokszor a sajátod elé helyezd.
2013. márc. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
60%

Hasonló helyzetben szültem, egy évvel fiatalabb is voltam. Most 4 éves a fiam, egyedül nevelem, még mindig a szüleimmel élek, de úgy néz ki lesz lehetőség megvenni a szomszéd kisházat, és pár éven belül helyre is tudom hozatni. Szintén szülői támogatással, azt hozzátenném.

Én nem bántam meg, hogy megszületett! 2,5 éves kora óta dolgozom, oda is visszavettek volna ahol előtte, de eljöttem. Annyira azért nem reménytelen a helyzet. Engem mindig úgy neveltek, hogy aki dolgozni akar az talál. Én is ezt tapasztalom (le lehet pontozni :))

Egy dolgot sajnálok a fiamtól. Az apját. Van egy ismerősöm itt az utcában ahol élünk. Ő 24 évesen szült. Ők is szétmentek a gyerek apjával korán (ahogy mi is). De állandóan viszi a gyereket, vagy itt vannak. Ő is, a barátnője is. Öröm rájuk nézni, szép "család".

Az én gyermekem is rengeteg szeretetet kap, de azt nagyon sajnálom, hogy az apjának elég havi egy-két nap hogy lássa:( Főleg így, hogy ilyen példát "dugnak az orrom elé"

Az abortusz soha nem merült fel bennem. Ha egy putriban éltünk volna 7en, akkor igen, de így mindent tudtunk neki biztosítani. Pedig mi sem vagyon annyira eleresztve anyagilag. Mindent meg lehet oldani!

2013. márc. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!