Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a családom nem...

Mit tegyek, ha a családom nem ért meg?

Figyelt kérdés

A szüleim vallásosak a legnagyobb értelemben, tehát eléggé szigorúan vagyok fogva. Ebből következik, hogy náluk a "pasi-téma" tabu. Világosan meg lett mondva, nem éppen szép szavakkal, hogy milyen következményei lesznek annak, ha meglátnak egy fiúval. Na már most én másfél hónapja vagyok együtt a barátommal, 17 éves leszek és eddig soha a büdös életben nem szegtem meg a szabályokat.

Viszont elég erős a lebukás veszély. A szüleim azok a fajta emberek, akik nem hallgatják meg a véleményemet, mert csakis nekik lehet igazuk.

Milyen tanácsokat tudtok nekem adni, ami hasznomra válhat?



2013. márc. 19. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen lelépsz.

az ilyen hülye gondolkodásmóddal rendelkező elvakult hívő emberek, sosem fogják megérteni, csak az a jó, amit ők annak hisznek.

2013. márc. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Én is azt mondom amint lesz rá lehetőséged lépj le...
2013. márc. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Melyik vallas tiltja hogy fiukkal erintkezz? A szuleid butak.
2013. márc. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt én nem annyira értem, hogy miféle vallási törvénybe ütközik, ha járni kívánsz egy fiúval (felteszem, hogy lány vagy). Gondolom nem feküdtetek le (ha meg de, azt meg nyilván nem mondanátok el). Az én szüleim is hívők és én is, de nálunk soha fel se merült, hogy bármilyen vallási előírás tiltaná az együtt járást (hiszen a házasság is szentség, a jó házasságot pedig együtt járással lehet megalapozni.) Szóval ahhoz, hogy segíteni tudjunk, el kéne magyaráznod, hogy pontosan milyen vallású vagy (mert a fő vallások szerintem ezt nem tiltják) és hogy a te vallásod miért tiltja az ilyesmit (vagy ha igazából nem tiltja, akkor a szüleid miért gondolják, hogy helytelen lenne).
2013. márc. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

17:51-re válaszolnék.

A szüleim evangélikus keresztények. Lehet, ismered: Vidám Vasárnap, Németh Sándor tanításaival megy vasárnaponként és szerda esténként.

Igen, a házasság szent dolog, ezért mondták nekem azt, hogy csak férjem lehet, az is csak 20 éves korom után. Mert ha betöltöm a 18-at akkor csak szavazati jogot kaphatok, semmi többet.

Remélem, segítettem valamennyit.

2013. márc. 19. 17:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt azért megkérdezném szüleidtől hogy hogy gondolják a "csak férjem lehet, más nem" dolgot. Odamész egy vadidegenhez hogy vegyen el?
2013. márc. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 betlindis ***** válasza:
100%
szerintem lépj le 18 évesen, ők sosem fognak téged megérteni. addig próbáld meg vhogy kihúzni, még ha nehéz is. de ne maradj ott 18 éves korod után, 20 évesen meg főleg ne engedj beleszólást az életedbe.
2013. márc. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Itt rontják el a szülök a gyerekeket.... mért kell ezt csinálni, azt biztos, hogy ha betöltöd a 18-at keress valami munkát és hagyd ott öket. Idióták..... legyenek el a vallásukkal
2013. márc. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát, azért a vidám vasárnapos egyházat én nem tartom igazi egyháznak (és a vidám vasárnap nem AZ evangélikus egyház, hanem legfeljebb csak az egyik, és vannak normális evangélikus egyházak is). Normális vallások nem tiltják, hogy a fiatalok együtt járjanak.


Mivel a szüleidet egyelőre lecserélni vagy megváltoztatni nem lehetséges, vagy ellenszegülsz és viseled ennek a következményeit, vagy meg kell próbálni együtt élni a helyzetel. Ha ez utóbbit választod, akkor jobb ötletem nincs, mint hogy ne mondd el a szüleidnek, hogy együtt vagytok. Ha látnak titeket, akkor csak simán barátok vagytok (nyilván úgy is kell viselkedni, tehát nem ott nyalni-falni egymást, ahol a szüleitek megláthatnak).


Viszont jó lenne, ha a szüleid is megismerhetnék a fiút. Ha a szüleidnek az ilyesmi ellen nincs kifogása, akkor meghívhatod több barátodat, köztük a fiút is pl. társasjátékozni hozzátok, akár többször is. Persze ott is úgy kell viselkedni, mint sima barátok. Aztán idővel el lehet kezdeni mondogatni, hogy milyen becsületes az a srác, mert a múltkor is láttad, hogy az elejtett pénzt visszaadta a gazdájának. És milyen segítőkész. Persze itt a szüleid számára kedves jelzőket mondogassad. A baráti társaság többi tagjáról is mondhatsz ilyeneket, hogy ne legyen olyan feltűnő.


A játék arra megy ki, hogy a szüleid úgy lássák, ez a fiú főnyeremény, és ők maguk akarják, hogy te ővele házasodj össze. Ha ez az érzés már kellően meg van alapozva, akkor óvatosan említheted, hogy tetszik is neked a srác, de rögtön tedd hozzá, hogy persze majd csak 20 éves korod után fogsz ezzel foglalkozni.


Szóval én valami ilyesmi stratégiában gondolkodnék hasonló helyzetben: a szüleid ismerjék meg és találják szimpatikusnak a jelöltet, anélkül, hogy kiderülne róla, hogy jelölt.


Remélem valahogy sikerül megoldanod a helyzetet, vagy így, vagy úgy. Tényleg nehéz helyzetben vagy, de szerintem menni fog. Sok sikert!

2013. márc. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
OMG, a Vidám Vasárnap Hitgyüli, és nem evangélikus keresztény! Azt sem tudjátok, milyen egyházban vagytok?
2019. júl. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!