Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz, ha az apámat...

Szerintetek gáz, ha az apámat "védem" ebben az esetben és hozzá akarok költözni? Ez árulás anyámmal szemben?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak, elég csúnyán csinálták. Apámnak lett új nője, anyám ettől "bedilizett", amit megértek, de mit tudok én csinálni? Én is haragudtam apámra, amiért úgymond elhagyott minket. De az itthoni dolgokból már nagyon elegem van, nem bírom tovább. Anyám kész idegsokk, mindenért üvölt, a fejemhez vágja, hogy olyan vagyok, mint az apám (tehetek arra ha hasonlítok rá kívül-belül, ez genetika). Mondtam már neki ezerszer, hogy fejezze be, kezdjen új életet (másfél éve váltak el), mert így csak kikészít engem is, öcsémet is. Elváltak, ez van, vissza nem lehet csinálni, attól még lehetne normális stílusban élni. Mostanában azt dumáltuk öcsémmel, hogy apámhoz kellene költöznünk. Ezt vele is megbeszéltük, anyámnak is mondtuk, hogy hétvégén szeretnénk átcuccolni. Erre kiakadt, hogy ugyanolyanok vagyunk mindketten mint az apánk,menyünk, hagyjuk őt békén. És még ez a legszebb amit hozzánk vágott. Én nem érzem magam bűnösnek. Nem most kezdődtek ezek a cirkuszok, szerintem jogos igény, hogy nyugalomra vágyunk, és nem arra, hogy valaki állandóan csak panaszkodjon, szidja azt aki ugyanúgy szülőnk. De nem akarom, hogy haragudjon ránk. Csak kicsit távol lenni. Szemétség amit csinálunk?

16/F



2013. márc. 19. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem nem gáz, helyedben én is ezt tenném. Az anyukád érzelmileg akar zsarolni ami elégé bicska nyitogató dolog.
2013. márc. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Miért lenne gáz?

Ha apukádhoz kötődsz jobban, akkor tök természetes, hogy hozzá akarsz költözni, minden mástól függetlenül is.

2013. márc. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
"Védeni" nem kell apukádat, sőt, egyik felet sem, mert a válás okai és miértjei az ő dolguk, csak ők értik. De az érthető, hogy nyugalomra vágytok. Ezt megmondanám a helyedben anyukádnak, hátha észbe kap, hogy az élet megy tovább.
2013. márc. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 omba ***** válasza:

Ha jól értem az is probléma, ha látni akarod az apádat?

Gáz az anyuka, bár érthető, de nem menthető.

Teljesen jól látod a helyzetet, - neki kéne kezdeni valamit magával a hátralevő életére, mert az még hosszú lesz, ha jól számolom.

2013. márc. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

én is ezt tenném. senki sem szereti az érzelmi zsarolást, a folyamatos üvöltözést és hisztizést meg a saját anyjától azt hallgatni ahogy állandóan az apját szidja...én is besokalltam volna a helyetekben ennyi idő után.

és nem szeretném anyudat megbántani, de szerintem egy válás se történik ok nélkül. azaz jelen esetben apukád sem ok nélkül keresi más nőszemélynél a saját boldogságát...kicsit magába kellene szállnia anyudnak, hogy vajon miért történt mindez...valami nem működött, de vajon mi? érdemes lenne átgondolnia és akkor talán megértené apukádat is és nem csak szidni tudná.

2013. márc. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Megmondtuk neki, hogy miért nem akarunk vele élni. Tiltani nem tiltott apámtól csak utána órákig hallgattuk, hogy persze apánknak könnyű. Szerintem alapból az a baja, nem tud magával mit kezdeni. De erről mi mit tehetünk? Keressen pasit, járjon el, szálljon le apámról. Sokkal elviselhetőbb lenne, és nem akarnánk elköltözni.

2013. márc. 19. 22:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Apukátoknak valóban könnyebb lehet, gondolom, hiszen ő az, aki végül is "dobta" anyukátokat. De azért másfél év alatt már jobb lett volna nagyjából beletörődnie anyukádnak, hogy a régi életeteknek vége. Még mindig tele van sérelmekkel. Ez persze csak indokolja, de nem mentegeti a viselkedését.

Lehet, hogy egyedül ezen nem is fog tudni túllépni.

2013. márc. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia! Tudod, velem is pontosan ugyan ez a helyzet! Csak nekem annyi a különbség, hogy már 8 éve váltak el és azóta diliház van.. Apukám kiköltözött Angliába, újraházasodott..szóval én így nem tudnék hozzá költözni. De anyámat meg egyszerűen meg már nem bírom idegekkel elviselni..szeretem őt..de amikor szid engem meg ilyenek..igen nálunk is van h: "pont olyan vagy, mint az apád"..meg 100x durvábbak is..

És mi lett a vége? Mit reagált anyud? Elköltöztél? Írd már meg légyszi.:)

15/L

2013. márc. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
35%

Igen, szerintem árulás. Anyukád padlóra került apukád húzásától (hogy miként váltak el, és mi történt, az más történet, de egy családot felrúgni, mindenképp a gyengék bátorsága. ), ti pedig még belé is rúgtok, pedig most támogatásra lenne szüksége.


Persze, az ő gondja, ő a felnőt, ő oldja meg, de talán nem így kellene meghálálnotok az eddigi gondoskodását. Ő soha nem hagyna benneteket támasz nélkül.


Igen, yanok vagytok, mint az apukátok, a könnyebb megdást választjátok és ez nem éppen építi a jellemeteket.


Nem akarok papolni: ha nektek úgy jó, koltözzetek apátokhoz, legalább megzavarjátok a lamúrt közte és jelenlegi párja között. Anyukátok meg majd csak összeszedi magát.


De akár maradhattok is, erősítsétek az önbizalmát, segítsetek neki, vigyétek el moziba, kirándulni és mondjátok el neki, hogy ő a világ legjobb anyukája.


Ilyenkor tudtok ti is meghálálni neki valamit, az Istenért!!!!

2013. márc. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!