Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondjak a szüleimnek, ha...

Mit mondjak a szüleimnek, ha nem akarok velük élni külföldön, hanem hazaszeretnék költözni Magyarországra (egyedül)?

Figyelt kérdés

Kint élünk külföldön családommal, de én nem akarok itt élni tovább. Utálom ezt a helyet. Az a gond, hogy még csak most fogom befejezni az iskolát (szóval 19 vagyok)nincsen szakmám - otthon szeretnék egyetemre menni s tanulni- egy ideje itt lakunk és nagyon csalódottak lesznek ha mondom nekik.

De én legalább megszeretném próbálni, hogy menne e Otthon. Utálom ezt a helyet. De tudom, hogy nagyon csalódottak lennének s hatalmas vita lenne ha pár hónap múlva bejelenteném nekik, hogy nem akarok itt élni, hanem elindulnék a saját életemet egyengetni , dolgoznék, tanulnék , s ha nem megy, akkor ezt -beismerem - elszúrtam. de nekem fá az hogy tudom, hogy nekik ezzel mekkora fájdalmat okoznék. annyit szenvedtek, hogy ki tudjunk költözni. De én itt nem vagyok, nem tudok boldog lenni. És sajnos - már mondtam nekik - nem értik meg.

Mondtam már nekik, hogy szeretném otthon megpróbálni, de persze nem vesznek komolyan. Viszont mindennap sugallják - pl. apró kijelentésekkel- hogy én akkor is külföldön fogok élni. Teljesen felőrlöm magam már, ki vagyok a veszekedések, szurkálódások miatt. Mintha a saját és az ő boldogságuk között őrlődnék. Mit mondjak hogy ne bántsam meg őket?



2013. márc. 20. 22:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
Hol élsz? Cseréljünk :D Én menni akarok innen.
2013. márc. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%

Ott abba hagytam az olvasást h 'tanulnék és dolgoznék'.

Nos magyarországon simán sem tudsz dolgozni,nem hogy tanulás mellett.

Maradj a popódon ott ahol vagy.

Ide ne akarj 'haza' jönni!!

2013. márc. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
26%
Hol éltek, Etiópiában?
2013. márc. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%
Sosem gondoltam volna, hogy van olyan elmeroggyant, aki kint van, és haza akar jönni. Innen mindenki csak menni akar, többe között én is a családommal, meg az összes ismerősöm. Itt lassan nem lehet élni! Ja, a menekülési hullám nem azért van, mert itt a kánaán, hanem azért, mert egy rakás fos, amit itthon van. Gondolom, a szüleid sem azért mentek, mert olyan klassz volt itthon.
2013. márc. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

Megértelek. Én kétszer olyan idős vagyok, mint Te, de én egy büntetésnek élném meg, ha máshol kellene lennem. Na nem azért,mert itt könnyű anyagilag zöld ágra vergődni,de érzelmileg annyira kötődöm a hazámhoz.


Mennyi ideje vagy és hol? Mit utálsz benne annyira?

Hová jönnél haza? Nagyszülőkhöz?

Vagy magadnak kellene lakást bérelned?


Mi húz haza...?

2013. márc. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
11%
A hazaszeretet pont nem az a táplálék, amitől olyan jól lehet lakni. A lélek táplálásától még pont éhenhal az ember teste. Ja, eu országokból akár havonta haza lehet jönni, ha valakinek annyira honvágya van.
2013. márc. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Én csak úgy mennék haza, ha lenne munkám is és tudná is tanulni. Egyébként nem. Tudnék hol lakni és elég valószínű, hogy lenne munkám is. Csak nem tudom,hogy hogyan kezeljem a szüleim.

Ők is ugyanúgy idiótának tartanak mint ti.

Meg tudom, hogy külföld nagyon jó... De amikor jelentkezni szrettem volna egy munkára, a második oldal mindig a hova tartozásomról szól - bőrszín, nemzetiség stb. - és alapból nem szeretem.

Én csak szeretném megpróbálni. De szüleim nem értenek meg és velem egyáltalán nem értenek egyet.

2013. márc. 21. 09:54
 8/17 anonim ***** válasza:
17%
Mit nem szeretsz azon, hogy megkérdezik honnan jöttél? Ha csak emiatt nem jelentkeztél sehova, mert "jaj be kell írni, hogy magyar vagyok", akkor a szüleid szempontjából ez gyakorlatilag olyan, mint ha folyton a kifogásokat keresnéd, miért nem akarsz dolgozni. Vagy legalább megpróbálni boldogulni kinn.
2013. márc. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem. Én folyamatosan kerestem a munkát, csak tanultam /tanulok és ezért nem volt jó minden munka. Nem állított meg az hogy be kell írni a származásomat! Ez egy példa volt arra, hogy sokszor érzem a rasszizmust.
2013. márc. 21. 15:05
 10/17 anonim ***** válasza:
26%
Nagyon elegem van Magyarországból, az itten diktatúrából! Engem nem vinnétek Nyugatra? Naaa please!
2016. okt. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!