Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Titeket is idegesítene? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Én 23 vagyok(lány) párom 26 éves. Anyóséknál lakunk mert a párom nem akar albérletbe menni. Az bosszant engem a legjobban hogy anyósom annyira kihasználja a fiát hogy a párom nem veszi észre.Szoktam neki mondani hogy csak azért akarja az anyja h ne menjünk albérletbe hogy tudja pénzelni őt... Én is és apárom is ott segítünk ahol tudunk de nem gondoljátok hogy az azért pofátlan dolog hogy egész hónapba mi vásárolunk be+ még az anyósom ide adja a fiának a számláit múlt hónapba 70000 ft-ot kellett fizetnünk most meg 50000-et. A párom meg annyira tutyimutyi hogy nem mer szólni az anyjának hanem mindent teljesít amit anyuci mondd neki. Én meg csak nem szólhatok mivel itt lakok náluk. Kezdek belefáradni és azt hiszem a legjobb dolog amit tehetek hogy hazaköltözök.Vélemény?
2013. ápr. 3. 11:09
1 2
 1/19 hajnionline válasza:
97%

Szerintem is a legjobb, amit tehetsz, ha hazaköltözöl... a párod nem meri ott hagyni az anyját, és szerintem ez nem is fog változni, ha ennyi idősen is ilyen. Egyébként anyósod egyedül él? Vagy após is van? Mi indokolja, hogy ennyi pénzt kell leadni?

Albérletben sem lesz könnyű, de a függetlenség és a béke megfizethetetlen.... tapasztalatból beszélek..

2013. ápr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
3%

Ha ennyire zavar hogy segíti az anyját anyagilag akkor igen, költözz haza.


(Ha nem éhezel/éheztek és mindenetek meg van ami csak kell egy normális élethez, nem tudom miért zavar, hogy az anyjának is ad a pénzéből. Ha nem fizetné ki a számláit akkor mit kezdenél azzal az 5 ezer forinttal? Mit vennél belőle? Egyáltalán miért vagy benne biztos hogy a barátod neked adná az a pénzt? Lehet hogy saját magára költené. Az nem zavarna?

Ha nem elég a pénz, akkor te is el tudsz menni dolgozni, vagy ha dolgozol de keveset keresel, akkor megint ugyanott vagyunk...)

2013. ápr. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Kedves 2., a félrerakott pénz, illetve a szórakozás kifejezések valamelyike mond neked valamit?

Vagy anyucinak azt szabad a fiának meg nem?


Nos, valóban a költözés lesz a megoldás, mégpedig abból az okból kifolyólag, hogy ez nem fog változni.

Ha elköltöztök is, anyós ugyanígy a nyakatokra fog járni, tapasztalatból mondom.

2013. ápr. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Anyósomnak van férje és hát ez úgy jön ki hogy anyósom nem fizet ki egyetlen csekket sem hanem félrerakja és amikor már sok akkor szól a fiának hogy ki kéne fizetni. Az ő fizetéséhez és az apósoméhoz sincs semmi közöm de nem tudom hova teszik el.
2013. ápr. 3. 11:22
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
2. Olyan ostoba vagy, maradtal volna inkabb csendben!
2013. ápr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Ha albérletbe mennétek, akkor a lakbér és a rezsi még több is lenne, mint 70.000.-. Még mindig így jártok jobban anyagilag. Albérletben a tulaj mindenbe beleszólhat, és akkor mond fel, amikor akar.

Ha ennyire nem tudsz gondolkodni, akkor valóban jobb, ha hazaköltözöl.

2013. ápr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%

Először is nem 5000, hanem ötvenezer, meg hetvenezer forintról van sz. Az meg kb a teljes rezsi. Azt még aláírom, hogy meg kell osztani a rezsit, hiszen ti is ott laktok, de azért mindent nem nektek kéne fizetni. Mi is támogatjuk a szüleinket ha kell, sőt volt már, hogy amikor mi szorultunk meg anyagilag, akkor ők adtak, de azért azt én sem nézném jó szemmel, ha folyamatosan nekünk kéne eltartanunk akármelyikünk szüleit. Persze létezik olyan helyzet, hogy ha keresőképtelenné válnak, de itt nem ez a helyzet...

Egyébként itt gyk-n a legtöbbször abból van a vita, hogy sem olvasni, sem szöveget értelmezni nem tudnak sokan, csak az észt osztani minősíthetetlen stílusban. (ezt most nem feltétlenül ide értem, de úgyis le leszek pontozva, szóval vegye csak magára, aki akarja)

2013. ápr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
56%

6-os, ez elvi kérdés. Egyébként mi albérletben élünk, a számláink ÖSSZESEN 35000 ft. Még ha mama lakbért is kér, ami nálunk 50000 ft (tehát 85000ft és anyós nincs a láthatáron), akkor is elég sok az összeg ahhoz képest hogy közösködni kell.

Neked is lehetne ám gondolkozni...

2013. ápr. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%
6- Vidéken ennyiből már simán kijön egy albérlet (70k+bevásárlás 4 főre..), és akkor legalább önállóan élnek, és nem valaki élősködik rajtuk. Én a helyedben hazaköltöznék, nagyon aggasztana, hogy a párom nem képes elszakadni az anyjától.
2013. ápr. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben költöznék. Kb ugyanez a szitu volt nálunk is és csak az ultimátum segített felnyitni a párom szemét. Elkezdtem albérletet keresni, és akkor rá kellett jönnie, hogy elveszíthet. Szerencsére engem választott.
2013. ápr. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!