Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez nem túlzás kicsit a szüleim...

Ez nem túlzás kicsit a szüleim részéről?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, suli mellett dolgozok. A nővérem terhes lett, a pasi lelépett mi meg nem vagyunk valami gazdagok.


A szüleim azt akarják, hogy az egész fizetésem a nővéremnek adjam, hogy tudjon venni dolgokat a babának. Szerintem ez kicsit nagy elvárás. A felét így is odaadom, ráadásul alig bírok aludni meg tanulni a babasírás miatt, így fáradt vagyok a suliban meg melóhelyen is.


Ti mit gondoltok?


2013. ápr. 4. 10:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Lehet, hogy önzőség, de szerintem is túlzás lenne az egész fizetésed a nővérednek adni. Addig oké, hogy családi összetartás meg segítesz ahogy tudsz, de a nővéred vállalta a babát és nem te. Szerintem már az is nagyon jó, hogy a fizud felét odaadod. De nem azért dolgozol, hogy más gyerekét eltartsd...
2013. ápr. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Idióták a szüleid meg a nővéred is! Nehogy adj egy fillért is, gyűjts és lépj le!
2013. ápr. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a #2-nek van igaza.

Lóf*szt neki és a szüleidnek is. A szüleid nem tudnak neki pénzt adni, vagy mi?

2013. ápr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Hat marhára nem a testvér dolga eltartani a gyereket. A szüleid oké, de van annak a gyereknek apja is, be kell majd szépen perelni gyermektartasert.
2013. ápr. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A szüleim sokat dolgoznak. Sajnos nincs iskolájuk ezért gyárban. Amikor a nővérem elköltözött a pasijához, én meg elkezdtem dolgozni végre tudtak állandó nappalosok lenni, most meg megint mennek éjszakázni is. Apukámnak volt gerincműtétje, mégis megy egy ismerőse költöztető cégével néha pakolni, de ez sem sok pénz.


Értem őket, hogy nem akarják kidobni a lányukat meg az unokájukat, de én ebből a pénzből fizetem a nyelvtanárt meg a saját utazásomat, ruháimat.

2013. ápr. 4. 10:47
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy fillért nem adnék! Hazaadnék pénzt, mert ott lakok, eszek, rezsi van, de a gyerek nem az én dolgom, miért adjak? Oldják meg ők. Nem én akartam a gyereket.... ennyi.
2013. ápr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

minden hónapban adj le egy bizonyos összeget (5000 FT), igy nem mondhatják, hogy ingyenélő vagy. a többit tedd félre, hidd el, jól fog még jönni!

a nővéred meg a kölke apján hajtsa be a pénzt, ne rajtad!

2013. ápr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
egyébként már most látom, ebből még nagyon sok probléma lesz otthon. előttem már irta valaki, hogy dolgozz, gyűjts pénzt és lépj le. a szüleid és a nővéred szemében te leszel a sz@r, JOGTALANUL!
2013. ápr. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

17 évesen egyáltalán még rezsit sem kellene fizetnie, 18 éves koráig kötelesek eltartani a szülők...

A helyedben én sem fizetnék, mert az már pofátlanság, hogy ELVÁRJÁK, hogy te fizess a nővéred hülyesége miatt. Ha ennyire szar helyzetben vagytok, egyáltalán miért tartotta meg?

2013. ápr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A szüleimet nem hibáztatom, ők csak egyensúlyoznak közöttünk. Nem követelőznek, csak szerintük össze kell tartanunk, erről szól a család. A nővérem követelőzik sajnos és lelkiismeret-furdalást próbál okozni a szüleinknek.


Az apa házas ember, a nővérem azért tartotta meg a babát mert azt hitte, hogy akkor majd elválik. Nem jött be neki.

2013. ápr. 4. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!