Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy ne vádoljam...

Mit tehetnék, hogy ne vádoljam anyámat a saját szerencsétlenségem miatt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy önző és nem fair tőlem, de "tudat alatt" mégis anyámat vádolom. Azért, mert mikor gyerek voltam, suliba jártam, sosem kérdezett ki, hiába kértem, nem figyelt arra-hogy tanulok-e, sem arra, hogy bejárok-e, ezért nagyon sokat lógtam, és otthon aluszkáltam, barátaim nem voltak, de ő nem is érdeklődött felőlem, soha nem biztatott, hajkurászott, hogy tanuljak, én meg ezért sokat hiányoztam, még gimiben is, ha nem volt kedvem (ami elég gyakran megesett) otthon maradtam és helyette aludtam. Sosem voltak barátaim, nem hajtottam rá nagyon a tanulásra, ezért egyetemre sem vettek fel, miután leérettségiztem, pedig SOKKAl többet is kihozhattam volna magamból. TUDOM, hogy az én hibám, mert nem másért kellett volna tanulnom, hanem csakis saját magamért, de pl ezt általános iskolában még nem érti az ember, és ha akkor nem tanul meg tanulni... Szóval tudom, hogy neki is meg volt a maga dolga, munka, meg háztartás (amiben egyébként én is sokat segítettem, öcsémre is vigyáztam sokat). Mégis, 20 éves vagyok, lassan egy éve itthon döglök, és SEMMIT nem csinálok, nem tanulok, pedig nem vagyok buta. És őt okolom, amiért hagyta/hagyja, hogy így elkallódtam. Mit tehetnék az ellen, hogy igazságtalanul vádolom? Agyban tudom, hogy nem helyes, de mégiscsak tüske van bennem... Első sorban szülők véleményére lennék kíváncsi. Köszönöm!
2013. ápr. 4. 10:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
41%

Elöször is egyáltalán nem hibás anyád, helyetted nem tudott volna tanulni. Mellesleg ahol meg a szülö hajtja a gyereket (kikérdezi, stb), ott az a baja a gyerekeknek és AZÉRT nem tanul, amelyik nem akar.


Neked meg ideje lenne felnöni, és a saját viselkedésedért vállalni a felelöséget. Ha jól értem, most is anyád tart el, te meg közben önsajnálatba esve mindenki mást - föként anyádat - hibáztatod, AHELYETT, hogy összeszednéd magad és elkezdenél VALAMIT TENNI az ellen, hogy csak tengsz-lengsz összevissza.


Anyád helyében elküldenélek otthonról, hogy kezdj már el valamit tenni és nem hagynám, hogy trajtam élösködj.

2013. ápr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%

Mintha én írtam volna az elejét. Én is elcsesztem a sulit, nem is vettek fel fősulira, pedig az eszem meglett volna hozzá. Szerintem azt sem tudják a szüleim, hogy szakon végeztem a középiskolában, SOHA nem kérdeztek semmit. 19 évesen fogtam fel, hogy mennyire elcsesztem mindent, melóba álltam, levelező fősulit végeztem, most vizsonylag normális állásom van.

Az elkallódásban sajnos a szülők a hibásak. Az öcséim ugyanígy jártak, mint én, persze rám nem hallgattak, hogy szedjék össze magukat.

2013. ápr. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

> "Mellesleg ahol meg a szülö hajtja a gyereket "


...ott a gyerek igenis sokkal jobb tanuló, általában komolyabban veszi a sulit, az életet.

Egyébként van arany középút is.

2013. ápr. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
Én meg azt mondom, hogy valamilyen szinten azért hibás az édesanyád. Mert olyan nincs, hogy egy szülőt egyáltalán ne érdekelje, hogy mi van a gyerekével. Igenis, ha csak ritkán is, de megkérdezi, hogy mi újság a suliban, hova akar menni tovább. Tisztában kell lennie, hogy hogy tanul, milyenek a jegyei, mennyit hiányzik. Akkor kellett volna lépned, amikor rájöttél, hogy nálatok valami nem úgy működik, ahogy kellene. De még most sem késő. Rajtad múlik, hogy akarsz-e változtatni vagy maradsz otthon punnyadni.
2013. ápr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! (amúgy tényleg nem érdekelték a jegyeim soha, meg a szülőire se járt el)
2013. ápr. 4. 11:30
 6/21 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem mindketten hibásak vagytok. Pici korban még nem fogja fel az ember gyermeke, hogy mi helyes, mi fontos és mi nem, ezt a szülőnek kell megtanítania!!! Igenis van abban szerepe anyukádnak, hogy lusta dög lettél/vagy, de te is tehetsz róla, hisz már felnőtt korú vagy, de még mindig nem nőtt be a fejed lágya, ha csak otthon ülsz! Nem bűn, hogy hibáztatod, mert van igazad, viszont inkább állj talpra és kezdj valamit az életeddel... Ha ő nem segített ebben neked, akkor nem segített, ezért ne utáld, ne hibáztasd (teheted, de jobb attól nem lesz az életed!). Inkább keress valami munkát, ami ínyedre való. Ha már nem lesz, aki eltart, nagyon nagy kakiba leszel, nagyon nehéz lesz(!!!)... Én ezt az érzést akkor éltem át/fogtam fel, amikor külön költöztem a szüleimtől... Szóval kezdj magaddal valamit, máskülönben nem lesz könnyű életed, amit gondolom te sem akarsz magadnak...
2013. ápr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod! Egyáltalán nem utálom anyukámat, nagyon szeretem, csak ez a kis tüske van bennem sajnos. Igyekszem egyébként, sok helyre jelentkeztem, de nem kapok munkát :( Februárban kaptam, de az csak egy hónapig tartott, azóta mindenhonnan visszautasítanak. Közben nagyon magam alatt vagyok, amiért nem vettek fel egyetemre, pedig nyelvek nagyon jól mentek, azokból úgyis jó voltam, hogy nem sokat tanultam rá
2013. ápr. 4. 11:39
 8/21 anonim ***** válasza:
Ok, nem gondoltam komolyan, hogy utálod, csak egy kicsit elkapott a hév.. :) Egyébként, ha jó nyelvérzéked van, akkor csinálj nyelvvizsgát! Ha sikerült, rögtön jelentkezz egy (OKJ-s) tolmács tanfolyamra. Sokat kereshetsz vele és nem egy megerőltető munka...! :) Nem tudom, hogy a tolmács tanfolyamon belül van-e lehetőség nyelvvizsgára, vagy a jelentkezés feltétele a nyelvvizsga... Nézz utána, szerintem az nagyon jó lenne neked! :)
2013. ápr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Egy kis érdekesség, ha emellett döntesz:

"...a német, angol és a francia a legkedveltebb. Az Európai Unióban a francia nyelvre van a legnagyobb kereslet." :)

Remélem segíthettem...!

2013. ápr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Olaszból van középfokúm, mert az emelt szintű érettségim 72% lett, és járt hozzá, emellett németet és angolt tanultam... OKJ-s tolmácsfordítósat nem találtam, ezért jobb híján egy újságíró képzésre iratkoztam be, de már nem járok be három hónapja...
2013. ápr. 4. 11:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!