Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem külföldön kapott...

Férjem külföldön kapott munkát,6 éve élünk együtt. Vajon kibírja a kapcsolatunk, hogy csak 2-3 havonta találkozunk?

Figyelt kérdés

Persze, tudom én, hogy ezt csak mi tudhatjuk, és azt gondolom kibírható, hiszen éppen azért megy ki, hogy 1-ről a 2-re jussunk, építkezhessünk, stb.. Gyerekek nincsenek éppen az anyagiak miatt. Nekem nagyszerű munkahelyem van itthon, nem szívesen hagynám itt egy átmeneti külföldi munka miatt.


Akiknek van tapasztalata erről, szívesen olvasnám!



2013. ápr. 7. 10:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%

szia,én csak olyan családot ismerek,ahol gyerekek vannak,igy a gyerekek miatt együtt vannak.de a kapcsolat kettejük között nagyon megromlott,félévente egyszer jön haza az apa.

meg nem akarom elhinni h egy pasi birja 3 hónapig szex nélkül.az kizart.kint új környezet,új baratok..

2013. ápr. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%

Én is csak olyan távkapcsolatban élőket ismerek, ahol a gyerekek miatt maradtak együtt(anyuka nem akart kimenni), vagy olyannyira megromlott a kapcsolat, hogy apuka kint maradt, végleg, web kamerán tartja a gyerekekkel a kapcsolatot, rendesen utalja a gyerektartást. Biztos vannak kivételek, olvastam itt már olyan válaszolót is, akiknél ez működik.

Én mennék, nagyszerű munka ide vagy oda, nekem a család a legfontosabb, hogy együtt tudjam magunkat, és minden munkát elvállalnék, ami a legalja, de a tudat, hogy együtt vagyunk, a gyerekeknek jó. Másik oldalról nézve pedig, hogy jó munkahelyed van, nehéz lenne külföldön a nulláról kezdeni, de én azt gondolom, hogy a családért mindent.

2013. ápr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
5%

ha valóban aggasztana a dolog akkor vagy mennél te is,vagy ő sem. neked sokkal fontosabb a nagyszerű munkahely-ami akár holnap megszűnhet-mint a férje. amúgy meg: anyagiak miatt bevállalni azt,h széteshet a házasság.. én nem tenném az biztos. nem kell ahhoz épitkezni,milliókat összeszedni h gyereketek legyen,ez egy jó kis kifogás. sztem a ti kapcsolatotok nem fel-,hanem leépülőben van. és te vagy a gyenge láncszem. te akarsz maradni,te nem akarsz gyereket mert nincs még kacsalábon forgó palota. ezt ne vedd bántásnak,nekem ez jött le abból amiket irtál


de persze ti tudjátok. én mennék vele.és nem azért h ellenőrizgessem vagy ilyenek. hanem h közösen éljük meg ezt is

2013. ápr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nyilván egy pár mondatos bemutatkozóban nem tudok minden körülményt leírni, nem is volt célom. Csak átgondoltam az esetlegesen felmerülő kérdéseket. Sajnálom, ha ilyen rossz véleménnyel vagy rólam.


Nem gondolom, hogy úgy kéne ítélkezni, hogy hallottál rólam pár dolgot. Az, hogy nincs gyerekünk, csupán azért van, mert NINCS rá pénzünk, és nem azért, mert nem akarunk. Napi szinten beszélgetünk arról, milyen jó lenne! Nem tartom követendő példának azt, hogy havi 28.000 Ft-ból (ennyi a gyes?) bevállaljuk azt, hogy egyszobás albérletben (42 m2)nyomorgunk. Igen, mert nyomorgunk ketten is. Az törjön a fejem felett pálcát, aki sok éven keresztül rengeteg munkával, minden költség minimalizálásával (értsd: se cigi, se pia, se buli, se mozi, se nyaralás, se felesleges új ruhák, se fodrász, se kozmetikus, se strandolás, se semmi...), amikor látja, hogy nem tudnak előrébb haladni, akkor is inkább folytatja az eddigi életvitelüket, mert "jajj, mi lesz, ha rámegy a kapcsolat?". Ha rámegy, akkor szerintem annyit is ért. Egyébként amennyi szenvedést kibírtunk már együtt, hiszem, hogy lesz probléma.


Ergó, sikeresen megválaszoltam magamnak a kérdésem :D


Szóval, amiatt aggódom, hogy nagyon sok évig borzasztó munkahelyeim voltak. Most tényleg hasznosnak érzem magam, rengeteg tapasztalatot gyűjtök, imádom a munkámat, a körülöttem lévő átlaghoz képest a fizum se rossz, bár megélni még mindig kevés :/


Mindenképpen maradnom kell még 1 évet itthon, mert még nem fejeztem be a főiskolámat sem, és nem szeretném félbehagyni.


Köszönöm mindenkinek a véleményét, mert elgondolkoztattok, és más szemszögből világítjátok meg a dolgokat!

2013. ápr. 7. 11:27
 5/22 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon sok kapcsolat megromlik, környezetemben szinte mindegyik, nem is nagyon tudok olyat, ami nem. Közvetlen szomszédom férje 11 éve ment ki dolgozni. Először minden rendben volt, aztán szépen-lassan ellaposodott a házasság, és már nem 2-3 havonta, hanem ritkábban jött haza a férj. Még akkor sem tűnt föl a nőnek, hogy gond lenne, ez is ment még agy évekig. Majd egyszer csak összetalálkozott a nő a Teszkóban egy szintén külföldön dolgozó férfi feleségével, aki szánakozva mondta, hogy sajnálja, hogy így jártak, hogy született egy kislánya a férjének! A szomszédom majd elájult, először el sem hitte, de sajnos nem sokára kiderült hogy igaz, a férje már éve óta elköltözött a munkásszállóról, és egy ír nőhöz költözött, akitől pár hónapja született is egy gyereke. Ez volt eddig a legdurvább eset a körenyzetemben,de szinte mindenkiről kiderült hogy van kint nője. Ha azt akarod hogy kibírj a kapcsolatotok, akkor menned kell Vele.
2013. ápr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
26%

nem csak a gyes van,ott a gyed. fősulinál a diákhitel. lakásvásárláshoz is hitel,szocpol. a gyerek meg nem kerül milliókba. itt az a leggázabb már ne is haragudj,h 6 év alatt nem jutottatok egyről a kettőre.


a távkapcsolat sosem működik,illetve csak akkor ha szemt húnynak a felek az esetleges megingásokon. ha ezt meg tudjátok tenni,akkor hajnrá. a lényeg h sose kérdez mit csinál nélküled és ő sem h te mit. hónapokig egymás nélkül a leghűségesebbet is megingathajta ha érzelmileg nem is de szexuálisan valószinű

2013. ápr. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
45%

6-os persze, hitelre meg hasonlókra gyereket! Gratulálok a sok eszedhez! Aztán vissza miből fizetik, gyedből meg gyesből?!


Kérdező: 2-3 havonta találkozás nem megoldás. Én távkapcsolatban éltem a külföldi párommal sokáig (míg össze nem tudtunk költözni), de mi így is 2-3 hetente találkoztunk legalább. Ritkábban nem bírtam volna lelkileg, az biztos, és ő sem. Az egyszerűen nem kapcsolat, ahol a felek hónapokig nem látják egymást. Ha jót akarsz, menj te is a férjeddel külföldre. A munkahelyi megbecsülés miatt pedig ne aggódj, mert külföldön mindenkit megbecsülnek, aki tisztességesen dolgozik. És az első fizetés után nem hiányozna az itthoni munkahelyed sem, az fix...

2013. ápr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%
Nem akarok belerondítani a képbe, de unokabátyám tavaly március óta németbe dolgozik, 3 gyereke van, most válni készülnek...
2013. ápr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk már van gyerek, de azért leírom, hogy mi miért nem engednénk meg magunknak.

Én nem hagynám széthullani a családomat némi pénzért. Ha nem lennénk mindennap / majdnem mindennap együtt, akkor bizonyos dolgokat nem együtt élnénk meg. Pl. Téged előléptetnek. Kivel mész ünnepelni? Barátokkal. De a párod nincs veled. Autóbaleset ér, csak megijedsz, semmi komoly. Kivel beszéled meg? Ki segít feldolgozni? Az biztos, hogy a párod nem. (Ez csak 2 véletlenszerű példa).

Előbb-utóbb bejön a képbe valaki, akit megszokásból hamarabb tárcsázol mint a párodat (lehet barátnő is, nem kell rosszra gondolni feltétlenül).

És ez csak te voltál. A férjed új helyen, új környezetben, új emberekkel lesz. Őt is éri egy csomó inger, amit nem tud veled megbeszélni.

Nem tudom, érthető-e amit írni akarok.. Olyan ez, mintha elmennétek egymás mellett. Férjnél vagy - de nincs veled. Együtt éltek- de mégsem. Hosszú távon szerintem így nem tartható össze egy család.

2013. ápr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
barátnőm férje ment ki németbe másfél éve. 3 kicsi gyerek,hitelek,gondolták ez a nagy lehetőség. szépen éltek már vagy 15 éve. erre mi történik? fél év mulva közli apuka h bocsika szerelmes lett,kint marad. el is váltak. ne kockáztass vagy menj vele
2013. ápr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!