Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a családomnak van...

Szerintetek a családomnak van igaza vagy nincs joguk ebbe beleszólni?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, másfél éve vagyunk együtt a párommal. Minden tökéletes köztünk. A páromnak van lakástakarékja, ami idén jár le, szóval ő szeretne idén házat venni, vagyis nekem is van valamennyi pénzem, szóval együtt vennénk-intéznénk a dolgokat. A családom meg teljesen ki van akadva, hogy ennyi idő után miért veszünk házat meg ilyenek, minden nap ezt hallgatom, hogy hova rohanunk. De egyrészt nem szívesen húzzuk az időt, mikor most is van lehetőségünk a közös otthonra másrészt egyikőnk sem szeret annyira otthon lenni bizonyos okok miatt, úgyhogy mi ezt már tényleg elhatároztuk. Szerintetek sem kellene ennyire sietni?
2013. ápr. 8. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

1,5 év még nem sok. Laktatok már együtt? Szerintem nem akarják,h a félretett pénzed bele tedd a házba,ami úgyis a párod nevén lenne,mert neki van több pénze. Aztán ha vége,akkor meg lesheted a pénzed.. Féltenek! Bízz a családodban! Tapasztaltabbak!

23/L

2013. ápr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

és éltetek is együtt?


Mert most még a "lángoló" szakaszban vagytok, akkor persze, hogy minden tökéletes. Nekem sem volt 3 évig semmi gond a kapcsolatommal. ;)

2013. ápr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ditta323 ***** válasza:
47%
21 évesen összejöttem a párommal kb. 3-4 hónap után költöztünk össze, közben anyumék kaptak egy olyan infót, hogy ismerőséknél van egy lakás amit sürgősen el kell adniuk, hogy ne legyen problémájuk. Megbeszéltük szülőkkel, hogy megvennénk, majd kb fél év volt, hogy felújítottuk teljesen. Azóta eltelt 3 év és gyereket tervezünk. Az elsietés relatív dolog. Ha két ember összeillik akkor mindegy, hogy mennyi idő telik el + lakva ismeri meg az ember a másikat.
2013. ápr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%

Jogos az aggodalmuk, a beleszolasuk kevesbe.


Pont ma beszelgettunk errol a parommal, mi kicsit tobb mint 3 eve koltoztunk, akkor meg csak 22 voltam.

Az en szuleim ki violtak akadva, de egy rossz szot nem szoltak. E csodalom, foleg hogy latom mennyi idosek is az annyi idosek.

Nem erzem magam sokkal oregebbnek, tapasztaltabbnak, de tenyleg a megnezem azt a korosztalyt, hat hiaba csak 3-4 ev annnyira fiatalok...


Szerintem elobb ki kellene probalnotok egymast osszekoltozve....

Tapasztalatbol mondom, hogy 1,5 ev utan azt hiszed nagyon ismered a parodat, pedig ez nem biztos.

En 20 multam amikor masfel ev utan szakitottunk az exemmel, pont amiatt, hogy megprobaltuk az egyuttlakast....nem ment...

A leendo ferjemmel 6 honap utan probaltuk ki egymast, akkor meg koliban, nagyon jol mukodott, ezutan koltoztunk ossze mar lakasba, es kezdtuk meg a kozos eletunket.


Tehat egyutteles nelkul szerintem mereszseg egy kozos ingatlanba befektetni...

2013. ápr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

Én már jártam pórul ilyennel 2 évig jártunk párommal, minden nagyon jól működött..

Aztán először oda költöztem a családjához (apa, anya, öcsike)1,5 évet még így lehúztunk ez is klassz volt, de itt már jöttek problémák, de még egészséges volt a kapcsolatunk.

Aztán úgy gondoltuk most már ideje egy kis közös lak, hogy magunk legyünk, hívhassuk a barátokat, saját szokások kialakítása, berendezzük a lakást stb..

Mi szerencsére albérletben gondolkoztunk nem voltunk hívei a saját lakásnak (utólag szerencsére)..

Szóval meglett az albérlet rengeteg bútort és kiegészítőt vettem bele.kb (fél millió)

Fél évig élvezhettem is a holmikat.

Úgy össze vesztünk, hogy nem láttam belőlük viszont semmit.. Nagyon elmérgesedett a kapcsolat, pedig az elején úgy gondoltam, ha szét is megyünk esetleg, ezt azért megtudjuk beszélni :S

Ami a dúrva az egészben, hogy csak azon bukott a dolog, hogy együtt nem tudtunk élni.

2013. ápr. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban igazuk van hogy korai együtt venni házat.

21 évesen állati fiatal vagy még, hogy így lekötelezd magad...

Hány éve laktok együtt, tudod lakva ismerszik meg az ember....


Vegyetek ki albérletet és éljetek együtt 3 évet, ha működik akkor meg lehet venni a házat...

2013. ápr. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!