Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rettenetesen félek hogy a...

Rettenetesen félek hogy a depresszióm miatt nem lesz családom és elfogadó társam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ez nálam nem állapot hanem személyiség jegy. :( ÉS vannak jobb időszakok, de kötődni nem tudok.Mert ha valakit közel engedek, akkor rájön mivan és lelép. Az meg nekem a pokol. Itt tökre nem számít hogy jólnézek ki vagy vékony vagyok akármi. Ezek érzelmek mind az én mind a másik részéről, aminek fenntartása nehéz akkor mikor az ember minden tanult vagy önvédelemből felvett 'állarcát' leveszi. A volt kapcsolataim néha felbukkank érzem hogy emberileg azért hagytam bennük nyomot, de ez édes kevés egy hosszabb távú kiegyensúlyozott kapcsolathoz. Az is igaz ha megynilok van hogy utána rám tör a pánikszerű menekülés. mosnván inkább én lépjek le mint később ő mikor már elkezdenék kötődni. Jártam p.logusnál de nem változtatott ezen.


Szeretenék családot, egy olyan féfitől akivel szerelmesek vagyunk egymásba, elfogadjuk egymást, és szeretnék ebben hinni. egyre nehezebben megy :( 30 é nő.


2013. ápr. 10. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezen csak a jó önismeret segít, semmi más.
2013. ápr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

és ez mit jelent? egyre inkább úgy tűnik nekem ez a szó 'önismeret' mint egy feneketlen kút.. :(

de ha valaki megmondja mit csináljak másképp,azért ide írtam ezt ki. köszönöm.

2013. ápr. 10. 11:41
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Tudom, hogy mindenki le fog pontozni, és a torkomnak ugrani, de bevállalom. Szerintem a depresszió túl nagy divat lett mostanság. Csak azok küzdenek vele, akik túlságosan ráérnek............. Ez az őszinte véleményem. Aki dolgozik, háztartást vezet, gyereket/gyerekeket nevel vagy éppen a barátaival tölti a szabadidejét, tehát lényeg az, hogy elfoglalt, az nem ér rá depressziósnak lenni.
2013. ápr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd Kérdező, szerintem egyáltalán nem reménytelen az eseted, a kapcsolataidban a fő gátat az jelenti, hogy nem vagy képes elfogadni SAJÁT MAGAD, szégyellni valónak tartod a betegséged. Esetedben az "önismeret feneketlen kútja" azt jelentené, hogy elfogadd önmagad olyannak, amilyen vagy, ne akarj másnak látszani, álarcokat hordani - legalább a magánéletben ne.


Tudod, ez olyan, hogy ha valaki fél lábú, de ezt nem tudja elfogadni és örökösen kétlábúnak akar látszani, túlkompenzál, akkor olyanokkal fog pont ismerkedni, akiket ez nagyon zavar, és az igazság kiderülését kudarc-hegyek követik. Ha elfogadja, hogy fél lábú, akkor meg olyanokkal, akiket ez eleve nem zavar, és minden esélye megvan a boldogságra, pont ahogy a két lábbal élőknek.

2013. ápr. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#3, azért azzal nem jó dicsekedni, hogy valaki 100+ évvel le van maradva a természettudományokban... kb akkor esett meg először az a mai szemmel etikailag kifogásolható kísérlet, hogy egy Kocher nevű híres sebész az egyébként galamblelkű feleségét elkezdte nyulak pajzsmirigyével etetni, és 2 hét alatt csinált belőle közveszélyes házisárkányt... a pajzsmirigy szerepének tisztázásán túl bebizonyítva azt, hogy a szervezetünkben képződnek pszichoaktív anyagok, amik hatnak a gondolkodásra.

A depresszió oka mai tudásunk szerint az agy noradrenalin, dopamin és szerotonin-szintjének megváltozása, pont ugyanolyan betegség, mint a cukorbaj, ahol az inzulin hiányzik.

A kezelésében meg olyan gyógyszerekre van szükség, ami ezen anyagok szintjét emeli... ennyi. Szégyellni való meg kb ugyanannyi van benne, mint a cukorbajban, és az életmódhoz valóban van valamennyi köze, de messze nem kizárólagos - pont mint a cukorbajnak...

2013. ápr. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves 3. igazad van rátapintottál a lényegre. Szégyellem magam egy örök szégyen érzet van bennem és úgy érzem soha nem lehet elég jó. :( mert volt már hogy megmutattam magam h hello, ez vagyok, álarcok nélkül na akkor ért a legnagyobb pofon. nehéz ez. de jót írtál, és elgondolkodtam..
2013. ápr. 10. 12:22
 7/9 A kérdező kommentje:
bocsánat 4.!!!
2013. ápr. 10. 12:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Én elmennék egy jó pszichológushoz, és addig járnék hozzá, míg rendbe nem jövök. Személy szerint én egy lelkészt is felkeresnék, és egy gyülekezetet, de ez én vagyok.


Az biztos, hogy keresnék valakit, aki tudna segíteni, mert ezek a dolgok teljesen egyedül nem mennek.


Sok sikert!

2013. ápr. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 acelsziv ***** válasza:

Ha a tested nincs megfelelően táplálva, szükségképpen depressziós is leszel. nehogy elkezdj mindenféle antidepresszánst kajálni, mert csak rontanak a helyzeten.

Mi van az életeddel? Csak élsz a vakvilágba, vagy vannak céljaid is? Milyen a munkád? A baráti köröd?

A depressziót rengeteg összetevő okozhatja.

2013. ápr. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!