Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok egy olyan...

Mit csinálnátok egy olyan nagyival, aki különbséget tesz a két gyerek között (örökbefogadott és vérszerinti)? Megkeseríti az életünket

Figyelt kérdés

Anyósom nálunk él pár éve, mert elváltak, hitelt vett fel, nincs pénze. Korábban nem volt semmi gond vele, nem mondom, hogy ez álmaim élete, hogy velünk él, de más megoldás nincs. 6 éve örökbefogadtunk egy kisfiút, majd 1,5 éve mégis született egy vérszerinti, meglepetés baba. Míg nem volt a kicsi, addig anyósom is szerette a nagyot, biztos most, de látványosan különbséget tesz. Ezerszer kértük már hogy ne tegye, korábban a férjemre hagytam, de mostanában nálam is kezd elszakadni a cérna. Most jönnek elő a nagyban is kérdések, amúgy is meg kell birkóznunk a kis lelkével, nem tesz jót hogy már ő is érzi, megfogalmazza, hogy anyósom a kicsit jobban szereti, és hogy ennek mi az oka. Állandóak a veszekedések közte és a férjem között, utána pár napig odafigyel, de kezdi előröl a kivételezést. "kirakni" nem tudjuk, de már néha ezt is kinézem a férjemből. Őt tényleg nagyon zavarja, hogy ilyen az anyja, pont az anyja, mikor mindenki más egyformán tekint a két gyerekre.

Valamit tudnátok ajánlani? esetleg egy vonalat amin elindulhatunk vagy könyvet, akármit.

Itt vagyunk, évekig küzdöttünk, vártunk gyerekekre, most megvannak mégis állandó feszültség az életünk.


2013. ápr. 10. 11:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Én kiteném,menjen albérletbe ha nem tud viselkedni.


Ki fontosabb, az anyósod vagy a gyereked?


Küldd el,a férjed is el fogja ,te irtad.

2013. ápr. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Bár sajnos jó tanácsot nem tudok adni, de nagyon együtt érzek. Mi a vér szerinti gyerekünk mellé akartunk örökbe fogadni egy kistesót, mert úgy nézett ki, hogy sajnos több gyermekünk nem lehet (aztán végül mégis), de anyósom kerek perec közölte, hogy azt a gyereket aztán hozzá nem vihetjük, ő egy csokit nem vesz neki karácsonyra sem, meg egyébként is hogy gondoltuk mi ezt. Mi végül úgy döntöttünk, hogy ha ennyire ellenségesen fogadnák a családban, akkor inkább nem keserítjük meg egy gyermek életét, ezért lemondtunk az örökbe fogadásról, de ez a mai napig fájó dolog, és tüske a szememben, pedig azóta már megszületett a várva várt kistesó is. De most is azt mondom, hogy lett volna még hely a szívünkben és az életünkben egy kisgyereknek. Szóval bocs, hogy hasznos tanácsot nem tudtam adni, csak az együttérzésemről biztosítani. Kitartást, és remélem egyszer rendeződik a helyzet nálatok. :)
2013. ápr. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Természetesen a gyerek a fontosabb. Viszont van 80 ezer bevétele ebből 40et kifizet a hülye hiteleire. A többiből nem tud megélni. A férjem bár fenyegeti kidobással mostanában, de nem tudom megtenné e. Illetve mi lenne ha tényleg megtenné? Szeretném valahogy megoldani a helyzetet. Úgy volt nyáron át tudjuk alakítani a házat úgy, hogy csinálunk neki egy külön bejáratot és oda "le lesz zárva" de váratlan kiadásunk lett, így ez ugrott.
2013. ápr. 10. 11:50
 4/18 A kérdező kommentje:
Amit mi nem értünk, hogy míg nem volt a kicsi addig jó volt a nagy is, de ezek szerint ha nincs ló jó a szamár is alapon. Csak ez nem így működik. Most mi lenne, ha mi is így gondolkodnánk? Korábban tényleg értelmes nőnek gondoltam.
2013. ápr. 10. 11:53
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

Akkor elég ha beigéritek a kiköltöztetést ha nem viselkedik.

Hátha használ.


40ezerből társbérletet tud fenntartani,még egyetemistaként lakott velünk egy 50-es nő,minimálbérből 30 volt a hitele,albi rezsivel 20,többi maradt kajára,bérletre.

2013. ápr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Akkor lehet elkezdünk neki albérletet keresni. Nem gondoltam volna, hogy van esélye az ő korában társbérlésre. De ha 20ból kijönne, maradna még 20 ételre. Nem azt mondom, hogy vígan megélne, de tényleg elegünk van a viselkedéséből, éhen nem halna. Csak nem tudom mi lesz ha lerobban.. Ezért lenne jó inkább a fejében rendet tenni. Nem várom én el, hogy ugyanúgy szeresse őket, ha nem tudja, nem lehet mit kezdeni vele. Csak a gyerek ne érezze.
2013. ápr. 10. 12:02
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

Én írtam hogy laktam együtt diákként 50-es nővel.

Mi szerettük,nár sokat okoskodott,de mivel szerinte rosszul takaritottunk,igy ibkábbm ő takaritott.Meg főzött finomakat ha megvettük az alapanyagot (mi megvettünk hozzá mindent,ő megfőzte,így ő ingyen evett olyankor gyakorltilag ,mi meg nem kellett rendeljünk)

Pesten drágábbak az albik,ott ennyiből valószinű nem jön ki,egyéb helyen megoldható.

2013. ápr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Simán elküldhetitek albérletbe!

Van olyan hogy kiad egy szobát, és felesbe fizetik a dolgokat a másik féllel.

2013. ápr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
De szerintem még az is megéri nektek,ha adtok neki havi 10-15-öt és akkor ténylegesen elvan albiban.
2013. ápr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Igen, lehet még megér 20at is:)
2013. ápr. 10. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!