Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyűlölöm, hogy függök apámtól!...

Gyűlölöm, hogy függök apámtól! Költözzek?

Figyelt kérdés

Annyira egy pénzmániás sóher, hogy az valami hihetetlen!

Szólok neki, hogy kéne már egy új nadrág, mert a régi kiszakadt. Erre vágja nekem a fejeket, meg hogy "ezt nem hiszem el", stb. Aztán addig csinálja, amíg azt nem mondom, hogy jó, akkor hagyjuk, nem kell. Akkor meg nagy kegyesen ad pénzt, de ugyanúgy húzza a száját.

Mindig ezt csinálja, pedig tényleg nem kérek sok pénzt, turiból vásárolok. Pulcsi 1200 ft, nadrág is kb ugyanannyi...

Most kéne valami, ami évi egyszeri kiadás és 2000 ft, erre megint ezt csinálta.. Sík ideg vagyok.. Tényleg nincsenek nagy igényeim, de annyira sóher... Amúgy meg nagyon sokat keres, havonta minimum 300.000 ft-ot, és max 120.000 ft a kiadás!


Szóval költözhetnék a barátomhoz, csak akkor meg eltartott lennék még 1-2 évig.


Mit tegyek?


17/L


2013. ápr. 10. 15:27
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
18 vagyok, elírtam.
2013. ápr. 10. 15:37
 2/22 anonim ***** válasza:
32%

Így is eltartott vagy.

Valószínűleg gyűjt öreg napjaira, vagy a te továbbtanulásodra, vagy a te esküvődre, vagy arra az időre, ha netán nem lenne állása, stb (a sor folytatható). Tudod, nem kell minden pénzt mindig felélni. Lehet, hogy sokszor kérsz keveset, és az úgy már sok.

Ha valóban csak párezrek kellenek neked, akkor diákmunkázz, pont annyit adnak, abból kitelne 5-10 ezer Ft, a többi kiadásodat (kaja, rezsi) úgyis állja apukád.

2013. ápr. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Magára költi a pénzt.

Meg félrerakja, de így is van több, mint 30 millió félretéve, a nagy semmire. A nővéremet sem támogatta.

Amúgy anya is utálja apát, pont ezért, mert félreteszi, de minek? Azért, hogy nézze kb. Nagyon önző ember..

Szóval ne ilyen kisangyalkának képzeld el, hogy majd a jövőmre teszi félre, mert ez nincs így.

2013. ápr. 10. 15:42
 4/22 anonim ***** válasza:
23%
Az sose baj, ha valaki gyűjt és spórol. Gondold el, egyszer az is a tiétek lesz majd a nővéreddel, ha apukátok meghal! Akkor is örülni fogtok majd neki, jóval érettebb fejjel és fontosabb dolgokra fogjátok költeni, pl. a saját családotokra vagy ingatlanvásárlásra. Jó lenne már hamarabb felélni? Szerintem nem. Persze ezt még fiatalkorban nem látja át az ember és olyan lobbanékony, önérzetes tud lenni, amely végletes lépésekre sarkallja. Magyarul költözni nem ilyenért szoktak. Ha veszekedés van otthon, ha kibírhatatlan a légkör, ha bántanak, de nem azért, mert spórolnak. Ezzel végleg bezárnál egy kaput magad mögött, jó lenne ezért elveszíteni a családodat? Ehhez azért érettség is kell, hogy átlásd. Ezért emelném fel én a nagykorúság határát szívem szerint 21 évre, mint Amerikában. Nem hülyeség az.
2013. ápr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nélkülözött kicsi korában, vagy ezt látta a szüleitől és képtelen máshogy élni.


Kár, mert a sírba úgy sem viheti magával.

2013. ápr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

De ő gyűjti, a nagy semmire, majd megvesz valami felesleges dolgot! 1 éve vett egy kocsit, mikor a réginek semmi baja sem volt, és az is csak 4 éves.

Azóta ott áll a garázsban mindkettő, mert amúgy busszal jár dolgozni.


Elég nehezen tudnék elmenni dolgozni, mikor minden nap 4-ig vagyok suliban, 1 óra az út haza, hétvégén meg találkozok a barátommal..

Még mielőtt valaki kötekedne: orvoshoz kellett mennem és ezért vagyok itthon.

2013. ápr. 10. 15:56
 7/22 A kérdező kommentje:

De tényleg betegesen gyűjti a pénzt. Lát az utcán egy 5 ft-ost és rám üvölt, hogy gyorsan vegyem fel, nehogy valaki más felvegye előttem.

Megveszi a 100 ft-os sz@r párizsit, ami életében nem látott húst, pedig 50 ft-tal többért van jobb minőségű. De neem, mert ajj az az 50 ft...

2013. ápr. 10. 15:57
 8/22 A kérdező kommentje:
Meg szükséges dolgokért is könyörögnöm kell, mint pl gyógyszer. Pedig havi 700 ft.
2013. ápr. 10. 15:59
 9/22 anonim ***** válasza:
0%
Az autó lecserélése nem felesleges, mert tudod, cserélni kell azt, mielőtt többet kellene rákölteni, mint amennyit ér. Mármint akkor, ha megteheti valaki, tehát ideális esetben. Valószínű, hogy a régebbit el fogja adni, mihelyt nem nyomott áron kel el, ha megteheti, hogy kivárja a jó árat, akkor ki is fogja várni. Az meg, hogy busszal jár dolgozni, az annyit tesz, hogy azért van autótok, hogyha nagyon kell (nincs már busz, orvoshoz menni, nagybevásárláshoz, stb) és nem fogja a drága benzint pazarolni. Ezzel is NEKTEK spórol, mert magának a buszbérletet veszi meg. Kicsilány, fel kéne még nőnöd, nemcsak életkorilag, ezeket nem látod át.
2013. ápr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Úristen, ne magyarázz már bele ilyen tök hülyeséget:)))

Semmiben sincs igazad!! A régit nem fogja eladni, mert "kell". De hogy mire, azt ő sem tudja. A réginek se volt SEMMI BAJA, és nem hiszem, hogy olcsóbb volt venni egy kocsit 17 millióért, mint évente rákölteni 100-200 ezret.

És különben kb 3x használtuk a kocsit, mióta megvette.

2013. ápr. 10. 16:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!