Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mernétek családot alapítani...

Mernétek családot alapítani és gyerekeket vállalni egy olyan nővel/férfivel, aki pánikbeteg? Nem félnétek, hogy ez az enyhe mentális betegség később majd komolyabbra fordul?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 14. 22:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
18%
Nem mernék. Pont amiatt amit írtál. Egy gyereknek normális, kiegyensúlyozott háttér kell, még ha nem is divat erre figyelni. Ezért is tart ott a világ ahol.
2013. ápr. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
15%
biztos, hogy nem!
2013. ápr. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
A pánikbetegség kezelhető. Orvosi eszközökkel és többek között szeretettel. Persze, hogy mernék. Sokkal inkább, mint egy alkoholistával.
2013. ápr. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ, ő mihez kezd a betegségével. Én évekig szenvedtem egy ilyen kapcsolatban, mert nem volt hajlandó érdemben tenni az állapota javításáért. Nagyon megviselt az egész.
2013. ápr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
79%

A pánikbetegség nem betegség, hanem a) egy állapot, annak következménye hogy az illető a stresszhelyzetet nem tudja helyesen kezelni, a feszültséget nem tudja levezetni, így az felgyülemlik és egy idő után testi tünetekben (nehézlégzés, magas pulzus, szédülés stb) jön ki, autogén terápiával 1-2 hónap alatt ki lehet belőle gyógyulni b) egy neurológiai probléma, nem kellőképpen működik egy neuroreceptor, azaz a szerotonint egyből visszaszívja. Ez triptofánnal csodásan kiküszöbölhető 1-2 hét alatt.


Eléggé buta látásmódja van annak, aki egy ilyen miatt eldobná magától a párját, ahelyett hogy segítene neki kilábalni belőle.


Nyilván más, ha az illető ki sem akar belőle gyógyulni.

De bár igen, ezen az oldalon nem túl toleránsak, itt a többség nem maradna együtt a férjével ha az balesetet szenvedne v súlyos beteg lenne, nem házasodna olyannal, akinek valamilyen (amúgy gyorsan és maximálisan gyógyítható) betegsége van és még folytathatnám.


A pánikbetegség (a nevével ellentétben, amúgy az orvosi neve nem ez, csak a média hívja így) nem egy komoly mentális betegség, hanem egy néhány hónap alatt ragyogóan gyógyítható átmeneti állapot.


Engem ez semennyire nem befolyásolna a döntéshozatalban.

Bár kíváncsi lennék, hogy akik egyből nemmel válaszoltak, mit tennének ha házasság után alakulna ki a férjüknél ez az állapot? Egyből tipliznének? Mert hogy ez akármikor kialakulhat, akár egy állásvesztés, halálhír vagy autóbaleset után is.

2013. ápr. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
92%
anyukam panikbeteg volt de kigyogyult belole es ez semmiben nem befolyasolta a nevelesem. igaz nem tudom ennek milyen fokozotai vannak, o nem panaszkodott meg nem okozott nekunk semmi gondot ezzel. szedett ra gyogyszert, meg 1x volt korhazban vele az elejen 3 napra, aztan magatol elhagyta a gyogyszert kb 6 ev utan es azota se lett semmi komolyabb baja. persze gondolom van aki nem jon ki belole ilyen jol
2013. ápr. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
62%
én is voltam pánikbeteg, jártam pszichológusnál, szedtem a gyógyszereket, stb... így utólag azt mondom, hogy elhatározás kérdése az egész...
2013. ápr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
44%
Én az vagyok, párommal 4 éve vagyunk együtt és van egy 11hónapos lányunk, most vagyunk rajta a kistesó ügyön. Én már akkor is pánikos voltam amikor megismerkedtünk, azért nem voltam terápián mert nem tudnánk még kifizetni, a gyerek az első, én magneb6ot szedek, soha nem szedtem mást és tudom kezelni a dolgot.
2013. ápr. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
73%

nekem is volt már pánikrohamom, betegségnek nem mondanám, mert max kettőt éltem át eddig. megszüntettem az okát, megszűnt a "betegség". ez ennyire egyszerű, nem kell túldrámázni.


ha valami bajom van, azt azonnal kezelem, így sokkal könnyebb kilábalni belőle, mint a szakadék széléről visszamászni. akár testi, akár lelki a gond.


ha ismered a párod már régóta, tudod milyen értékrendje van, hogyan áll hozzá a fontos a kérdésekhez, akkor egy kezelhető tünetegyüttes nem tántoríthat el a családalapítástól.

2013. ápr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
28%
Ha férfi volnák,nem ejteném teherbe a feleségem,amíg ki nem gyógyul.Nem veszélyeztetném a gyereket.Felelőtlenség betegen várni a gyerekeket.
2013. ápr. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!