Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltelt 7 év Édesapám halála...

Eltelt 7 év Édesapám halála óta és én még mindig Anyámat okolom érte. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Édesapám az utóbbi években rengeteget ivott és ez vitte el. Amikor bekerült a halála előtt a kórházba 2 hétig altatták és az orvosok megmondták, ha még egyszer az alkoholhoz nyúl akkor végzetes lesz. Amikor haza jött a kórházból Anyám rábeszélte, hogy egy sörtől nem lesz baja... ami nem csak egy lett, hanem egyre több... Én mindössze 15 éves voltam mikor Ő meghalt. Eltelt azóta 7 év és Anyámat okolom Apám halála miatt, mert egy alkoholistát nem beszélünk rá az alkoholra... Nem tudom túl tenni magam rajta... főleg azért sem, mert Anyámnak azóta új pasija van és a temetőbe egy szál virágot nem visz ki Apám sírjára, akivel 18 évet leélt, ha szóba jön Apa, Ő eltereli a szót és ez rettenetesen bánt. Már annyira, hogy a napokban ismét Apámmal álmodtam, hogy koporsóban fekszik és a kezembe nyomnak egy papírt, hogy nem természetes halált halt, hanem van felelős a haláláért. Már a tudatalattimban is ez van és már lelkileg nem tudom elviselni ezt a terhet. Már a munkahelyemen is sírva fakadok ez miatt. Nem tudom mit tudnék tenni. Nem megy a felejtés... :(

2013. ápr. 15. 19:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem sürgösen menj pszichológushoz, mert ha igy folytatod, rövidesen megbolondulsz. Ez nem mormális, amit csinálsz meg gondolsz, professzionális segitségre van szükséged.
2013. ápr. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos nem tudok a kérdésedre válaszolni, de kötelezettségemnek érzem hogy leírjam neked ezt: Őszinte részvétem, szívből sajnálom, erőt és kitartást kívánok neked! Hihetetlen amit végig kell csinálnod!
2013. ápr. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Nyilván tudta anyud, hogy mit mond neki és miért. Egy alkoholistával élni nem egy leányálom.
2013. ápr. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nyilván tudta, hogy ezzel a halálba kergeti???
2013. ápr. 15. 19:27
 5/18 anonim ***** válasza:
60%

Gondolj csak bele...Ha apud annira ivott,azt szószerint el is kellett viselni éveken keresztül. :(

Sajnálom ami történt.

Próbáld magad ezen túltenni.Ha nem megy,kérj segítséget.

2013. ápr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 sippara ***** válasza:
95%
Lehet, hogy tudta. Eszméletlen teher egy alkoholistával együtt élni, és ne haragudj, de akit kórházba szállítanak, meg hetekig altatnak, az már nem az a szint, aki leállna bárkinek a "két szép szeméért" - ha már a tizenéves gyermekéért és a feleségéért nem tette.
2013. ápr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Édesapád döntése volt...és az ő kettejük közötti párbeszédet nem ismerhetjük, legalábbis arról nem írsz, kehet, hogy te hallottál valamit, de annak már volt előzménye is. Édesanyáddal erről beszéltél?....Ne engedd neki, hogy elterelje erről a szót, hiszen a te lelki megnyugvásodról van szó. Lehet, hogy nagyon egyszerű a magyarázat, amibe te így bele fogsz csavarodni, ha nem deríted ki az igazságot...
2013. ápr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

apám alkoholista volt és a párom apja is

pontosan tudom milyen teher mert a párom is majdnem az lett

egész gyerekorom ráment az apámra és a fiatal felnőttségem meg az apósomra


kegyetlenség ezt mondani, de örülök h meghaltak


anyám szinte újra fiatal lett és végre él és mosolyog ölel szeretget minket

előtte alig szólt hozzánk mindig búskomor volt veszekedett velünk


de neked az a tanácsom h menj orvoshoz nem jó amiket gondolsz

2013. ápr. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég szomorú hogy az alkoholista apádat többre tartod mint az anyukád.

Nem tudhatod mi volt közöttük, lehet verte őt, lehet csak lelkileg terrorizálta..

Honnan tudod hogy anyukád beszélte rá? Ott voltál, láttad, hallottad? Mellesleg nem hiszem hogy annyira rá kellett volna beszélni.. Ha alkoholt ivott, annak ellenére hogy közölték vele hogy bele fog halni, akkor nem is igazán akart ő tovább élni.

Hidd el, jobb hogy így történt, mint hogy végignézd egy alkoholista agonizálását éveken keresztül.

2013. ápr. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Na ezt most fejezd be!!! Itt voltam!!! Hallottam!!! Mindent az ég világon!!! Àllandoan tömte a fejét minden butasággal! Anya is ugyan ugy megitta az italt. 20 éve nem dolgozik! Még Apa élt és dolgozott ugy várta haza mint a messiást hogy mehessenek a kocsmába! Leszart engem is meg a tesomat is! Ütött vágott minket, Apa soha egy ujjal nem nyúlt hozzám! Ő mindig csak védett! Akármikor összevesztek mindig Anya kezdte, neki ment Apának, tépte a haját, de Apa akkor sem ütötte meg őt soha. Ő nem egy anya!!!
2013. ápr. 15. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!